Garmin Fenix 3

mravac

Pripravnik
29. sep 2007
100
0
16
Zdravo

Zanima me ali kdo uporablja uro garmin fenix 3? In kako se obnese? Se jo splača kupiti ali predlagate kaj drugega?
Uporabljal bi jo predvsem za v hribe/gore in pa tek...

lp
 

mravac

Pripravnik
29. sep 2007
100
0
16
hvala za link..
Suunto ambit 2hr imam sam ampak bi menjal za fenixa3. Nisem pa še čisto prepričan. Zato iščem druga mnenja od uporabnikov, da vidim koliko so zadovoljni.

lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Podforum ste si pa tud taprav zbral......čas za obisk okulista!
zmaga.gif
:
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik mravac pravi:
Zdravo

Zanima me ali kdo uporablja uro garmin fenix 3? In kako se obnese? Se jo splača kupiti ali predlagate kaj drugega?
Uporabljal bi jo predvsem za v hribe/gore in pa tek...

lp

Imam, od marca letos! In prav nasprotno od guardyja, jaz Ambita (in zlasti novega Traversa) ne povoham več: kup težav z Moovescountom, nastavitve ure so možne le preko naprave, ki je povezana na internet, ambit (vsaj zadnji model) ima kar precej funkcij, ki pa jih ni tako enostavno uporabljati kot na Fenixu3 in nenazadnje dizajn in ekran sta pri F3 odlična - vidljivost (zlasti) na prostem (bolj ko je močno sonce, bolje se vidi na ekran!), je fenomenalna, prilagodljivost osnovnega ekrana in tudi aplikacij ( https://apps.garmin.com/en-US/devices/fenix3/newAndUpdatedApps ) je daleč pred konkurenco.

Nekateri lastniki F3 so imeli že od začetka težave z natančnostjo GPSa, medtem ko jaz z mojim nikoli. V začetku sem ga uporabljal (kolesarstvo) skupaj z Ambitom1 in nato nekaj časa z A2 in F3 je bil bolj natančen kot A1 in enako natančen kot A2.

Zadnje posodobitve FW pa so iz naprave naredile vrhunsko uro, ki jo lahko uporabljaš 24/7 (meri tudi kakovost spanja), pod vodo (meri tudi globino), na letalu (GPS sprejema celo na sedežu, ki ni ob oknu), v avtu, pri praktično vseh športih (tudi dvoranskih) in celo na bolj formalnih dogodkih (z ustreznim ekranskim prikazom). Lahko pa ga uporabljaš tudi kot navigacijo z vodenjem (na spletu / http://ridewithgps.com / narediš ruto, jo izvoziš kot TCX, pretvoriš v FIT in preneseš na F3)

Suunto Traverse je najnovejša naprava v tem segmentu, veliko lepša in udobnejša od Ambita (nima vidne GPS antene, ki je pri nošnji zelo neudobna), ima zelo podoben HW kot Ambit (a precej manj funkcij) in ima, tako kot tudi F3, tudi vibracijski alarm. Žal pa je natančnost GPSa daleč slabša od A2, A3 in F3.

Je pa zanimivo to, da se lastniki Suunto ur kljub tem problemom nad njo zelo malo pritožujejo, medtem ko s(m)o uporabniki Garminovih zelo kritični do najmanjše pomankljivosti. Pri tem vidim nekake vzporednice med reakcijami lastnikov naprav iPhone, Suunto ter Android, Garmin. Prvi svojih naprav nikoli ne kritizirajo in jih "zagovarjajo" do konca, medtem ko s(m)o drugi kritični do prav vsake malenkosti.

Skratka, F3 je odoben, lep in uporaben povsod, pa ga zato uporabljam ves čas, pri vseh aktivnostih in ga imam na sebi cel dan, razen med spanjem. In kot ABC ura (višinomer, barometer, kompas) zdrži več kot 6 tednov (poraba 9% v 6ih dneh), z vklopljenim BT, ko deluje še kot pametna ura (na njej lahko spremljaš vreme, tel. klice, SMSje, maile, ...) zdrži najmanj 2 tedna, pri vključen GPSu pa je pri sekundnem zajemanju pozicije poraba 5% na uro (20 ur).
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik BlonG pravi:
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Lahko pa ga uporabljaš tudi kot navigacijo z vodenjem (na spletu / http://ridewithgps.com / narediš ruto, jo izvoziš kot TCX, pretvoriš v FIT in preneseš na F3)

Kako to izgleda? Kot črta od A do B, kjer imaš POI za usmerjanje (Primer) ali kako drugače?

F3 ima možnost tudi takega usmerjanja in navigacije, kot jo ima Suunto na povezavi, vendar pa tudi še veliko, veliko več:

Usmerjanje, ki sem ga omenil izgleda takole https://forums.garmin.com/showthread.php?218077-Navigation-on-920xt-is-now-very-good , kot pravo vodenje. Na povezavi je sicer vodenje na Garminu 920xt, a je na F3 popolnoma enako.

Ko na spletni strani narediš ruto, ti tam program na vsakem križišču, odcepu, itd, naredi točko, ki ti jo F3 pokaže tako
IMG_0759_zpslqed3ugs.jpg

ali pa tako
IMG_0760_zpswrnuk2nl.jpg

obenem pa zapiska ali zavibrira (odvisno od nastavitev). Skratka, nisem mogel verjeti, da je to res, ko sem videl kako deluje.

Vendar pa je bistveno, da ruto narediš na omenjeni spletni strani, ko izvoziš v TCX in jo s programom ( http://runningbadger.blogspot.co.uk/2015/08/a-tool-to-help-with-navigation-on.html
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik mravac pravi:
Zdravo

Zanima me ali kdo uporablja uro garmin fenix 3? In kako se obnese? Se jo splača kupiti ali predlagate kaj drugega?
Uporabljal bi jo predvsem za v hribe/gore in pa tek...

lp

Imam, od marca letos! In prav nasprotno od guardyja, jaz Ambita (in zlasti novega Traversa) ne povoham več: kup težav z Moovescountom, nastavitve ure so možne le preko naprave, ki je povezana na internet, ambit (vsaj zadnji model) ima kar precej funkcij, ki pa jih ni tako enostavno uporabljati kot na Fenixu3 in nenazadnje dizajn in ekran sta pri F3 odlična - vidljivost (zlasti) na prostem (bolj ko je močno sonce, bolje se vidi na ekran!), je fenomenalna, prilagodljivost osnovnega ekrana in tudi aplikacij ( https://apps.garmin.com/en-US/devices/fenix3/newAndUpdatedApps ) je daleč pred konkurenco.

Nekateri lastniki F3 so imeli že od začetka težave z natančnostjo GPSa, medtem ko jaz z mojim nikoli. V začetku sem ga uporabljal (kolesarstvo) skupaj z Ambitom1 in nato nekaj časa z A2 in F3 je bil bolj natančen kot A1 in enako natančen kot A2.

Zadnje posodobitve FW pa so iz naprave naredile vrhunsko uro, ki jo lahko uporabljaš 24/7 (meri tudi kakovost spanja), pod vodo (meri tudi globino), na letalu (GPS sprejema celo na sedežu, ki ni ob oknu), v avtu, pri praktično vseh športih (tudi dvoranskih) in celo na bolj formalnih dogodkih (z ustreznim ekranskim prikazom). Lahko pa ga uporabljaš tudi kot navigacijo z vodenjem (na spletu / http://ridewithgps.com / narediš ruto, jo izvoziš kot TCX, pretvoriš v FIT in preneseš na F3)

Suunto Traverse je najnovejša naprava v tem segmentu, veliko lepša in udobnejša od Ambita (nima vidne GPS antene, ki je pri nošnji zelo neudobna), ima zelo podoben HW kot Ambit (a precej manj funkcij) in ima, tako kot tudi F3, tudi vibracijski alarm. Žal pa je natančnost GPSa daleč slabša od A2, A3 in F3.

Je pa zanimivo to, da se lastniki Suunto ur kljub tem problemom nad njo zelo malo pritožujejo, medtem ko s(m)o uporabniki Garminovih zelo kritični do najmanjše pomankljivosti. Pri tem vidim nekake vzporednice med reakcijami lastnikov naprav iPhone, Suunto ter Android, Garmin. Prvi svojih naprav nikoli ne kritizirajo in jih "zagovarjajo" do konca, medtem ko s(m)o drugi kritični do prav vsake malenkosti.

Skratka, F3 je odoben, lep in uporaben povsod, pa ga zato uporabljam ves čas, pri vseh aktivnostih in ga imam na sebi cel dan, razen med spanjem. In kot ABC ura (višinomer, barometer, kompas) zdrži več kot 6 tednov (poraba 9% v 6ih dneh), z vklopljenim BT, ko deluje še kot pametna ura (na njej lahko spremljaš vreme, tel. klice, SMSje, maile, ...) zdrži najmanj 2 tedna, pri vključen GPSu pa je pri sekundnem zajemanju pozicije poraba 5% na uro (20 ur).

Se pridružujem napisanemu. Top ura, uporabljam jo za kolo, hribe in tek, snamem jo samo za polnenje. BT, WiFi, GPS, vse deluje brez napak. Sinhronizacija avtomatska, tako z Garmin kot potem s Strava. Bi kupil ponovno.
 

mravac

Pripravnik
29. sep 2007
100
0
16
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik mravac pravi:
Zdravo

Zanima me ali kdo uporablja uro garmin fenix 3? In kako se obnese? Se jo splača kupiti ali predlagate kaj drugega?
Uporabljal bi jo predvsem za v hribe/gore in pa tek...

lp

Imam, od marca letos! In prav nasprotno od guardyja, jaz Ambita (in zlasti novega Traversa) ne povoham več: kup težav z Moovescountom, nastavitve ure so možne le preko naprave, ki je povezana na internet, ambit (vsaj zadnji model) ima kar precej funkcij, ki pa jih ni tako enostavno uporabljati kot na Fenixu3 in nenazadnje dizajn in ekran sta pri F3 odlična - vidljivost (zlasti) na prostem (bolj ko je močno sonce, bolje se vidi na ekran!), je fenomenalna, prilagodljivost osnovnega ekrana in tudi aplikacij ( https://apps.garmin.com/en-US/devices/fenix3/newAndUpdatedApps ) je daleč pred konkurenco.

Nekateri lastniki F3 so imeli že od začetka težave z natančnostjo GPSa, medtem ko jaz z mojim nikoli. V začetku sem ga uporabljal (kolesarstvo) skupaj z Ambitom1 in nato nekaj časa z A2 in F3 je bil bolj natančen kot A1 in enako natančen kot A2.

Zadnje posodobitve FW pa so iz naprave naredile vrhunsko uro, ki jo lahko uporabljaš 24/7 (meri tudi kakovost spanja), pod vodo (meri tudi globino), na letalu (GPS sprejema celo na sedežu, ki ni ob oknu), v avtu, pri praktično vseh športih (tudi dvoranskih) in celo na bolj formalnih dogodkih (z ustreznim ekranskim prikazom). Lahko pa ga uporabljaš tudi kot navigacijo z vodenjem (na spletu / http://ridewithgps.com / narediš ruto, jo izvoziš kot TCX, pretvoriš v FIT in preneseš na F3)

Suunto Traverse je najnovejša naprava v tem segmentu, veliko lepša in udobnejša od Ambita (nima vidne GPS antene, ki je pri nošnji zelo neudobna), ima zelo podoben HW kot Ambit (a precej manj funkcij) in ima, tako kot tudi F3, tudi vibracijski alarm. Žal pa je natančnost GPSa daleč slabša od A2, A3 in F3.

Je pa zanimivo to, da se lastniki Suunto ur kljub tem problemom nad njo zelo malo pritožujejo, medtem ko s(m)o uporabniki Garminovih zelo kritični do najmanjše pomankljivosti. Pri tem vidim nekake vzporednice med reakcijami lastnikov naprav iPhone, Suunto ter Android, Garmin. Prvi svojih naprav nikoli ne kritizirajo in jih "zagovarjajo" do konca, medtem ko s(m)o drugi kritični do prav vsake malenkosti.

Skratka, F3 je odoben, lep in uporaben povsod, pa ga zato uporabljam ves čas, pri vseh aktivnostih in ga imam na sebi cel dan, razen med spanjem. In kot ABC ura (višinomer, barometer, kompas) zdrži več kot 6 tednov (poraba 9% v 6ih dneh), z vklopljenim BT, ko deluje še kot pametna ura (na njej lahko spremljaš vreme, tel. klice, SMSje, maile, ...) zdrži najmanj 2 tedna, pri vključen GPSu pa je pri sekundnem zajemanju pozicije poraba 5% na uro (20 ur).

467716-post_slo.gif


@Primus Hvala za tako obširno razlago. Lahko povem, da mi je ura TOP! Je pa res, da jo imam kratek čas. Iskanje signala za GPS, ko sem prvič iskal je bilo max 15 do 20 sekund. Pri suuntu je bilo veliko daljše iskanje. Plus ko suunto ure nisem uporabljal recimon 1 teden mi je signal iskalo tudi do 1 minute. Plus notification mi je top. Trenutno sem jo uporabljal samo za tek in nisem imel nobenega problema. Bom videl kako bo pri ostalih športih.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
No, sedaj imam sam Ambit3 Peak in ni šanse, da zamenjam za garmina. Pa bi jo dobil precej ceneje
grin1.gif


Jaz pač pravim da vsak hvali tisto kar ima. Žal sem imel z Garmini v preteklosti toliko problemov, da sem bil na servisu na TI. Zato te znamke zaenkrat ne povoham. Lahko pa da se bo zadeva v prihodnje spremenila, ko me razočara suunto hehe
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
No, sedaj imam sam Ambit3 Peak in ni šanse, da zamenjam za garmina. Pa bi jo dobil precej ceneje
grin1.gif


Jaz pač pravim da vsak hvali tisto kar ima. Žal sem imel z Garmini v preteklosti toliko problemov, da sem bil na servisu na TI. Zato te znamke zaenkrat ne povoham. Lahko pa da se bo zadeva v prihodnje spremenila, ko me razočara suunto hehe

Ne bo držalo, imamo obe napravi in hvalim uporabnejšo! Morda, samo morda, je pri A3 GPS res za odtenek natančnejši kot pri F3, ampak to v 100 letih ne odtehta vseh plusov pri F3. In še glede Suunta, poglej na njihov forum in boš videl kakšen šrot je novi Traverse! In kaj misliš kakšen je bil A1 ob izidu? Jajca, ampak takrat edini v dizajnu ročne ure, a žal neudoben ko hudič (kar pa so A2 in A3 še dandanes ).

Glede cene se pa tudi ne strinjam, trenutno A3 peak ponekod po svetu praktično "mečejo za kupci", saj so cene tudi pod 300$, F3 boš pa težko dobil pod 400.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
No, sedaj imam sam Ambit3 Peak in ni šanse, da zamenjam za garmina. Pa bi jo dobil precej ceneje
grin1.gif


Jaz pač pravim da vsak hvali tisto kar ima. Žal sem imel z Garmini v preteklosti toliko problemov, da sem bil na servisu na TI. Zato te znamke zaenkrat ne povoham. Lahko pa da se bo zadeva v prihodnje spremenila, ko me razočara suunto hehe

Ne bo držalo, imamo obe napravi in hvalim uporabnejšo! Morda, samo morda, je pri A3 GPS res za odtenek natančnejši kot pri F3, ampak to v 100 letih ne odtehta vseh plusov pri F3. In še glede Suunta, poglej na njihov forum in boš videl kakšen šrot je novi Traverse! In kaj misliš kakšen je bil A1 ob izidu? Jajca, ampak takrat edini v dizajnu ročne ure, a žal neudoben ko hudič (kar pa so A2 in A3 še dandanes ).

Glede cene se pa tudi ne strinjam, trenutno A3 peak ponekod po svetu praktično "mečejo za kupci", saj so cene tudi pod 300$, F3 boš pa težko dobil pod 400.

No to da je A3 neudoben ti nikakor ne morem priznat. Ga imam kot dnevno uro in me ne moti ama nič. Tudi ne vem, kako je lahko bila tebi antena neudobna, saj se lepo zlije s paščkom... Ne vem sicer o kakih plusih F3 glede na A3 govoriš, ampak za mojo uporabo je A3 točno to kar rabim. Barvnio zaslon je nekaj, kar v 100 letih ne bom pogrešal.

F3 je cena 379,99 pri nas v spletni štacuni... Resda ne safirna, ampak tudi ambit ni safiren za ta denar.
Kolikot pa vem, imaš ti A1?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Lastniki Fenixa 3, ne pozabite nadgraditi svojega F3 na najnovejšo verzijo FW 5.00!

Poleg nekaj deset dodanih funkcij (glede na osnovo iz marca 2015) so "speglali" praktično vse funkcije in zlasti višinomer deluje fenomenalno, celo bolje kot na Suunto CORE (brez GPS) in vsaj enako dobro kot FusedAlti na Ambitu (z GPS)!
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Super!

Javite kateri watchface kaj uporabljate?

Trenutno imam tole:
2327103-2d66f789-2323-447b-a72a-86ea3af11f20.jpg
 

Priponke

  • 2327103-2d66f789-2323-447b-a72a-86ea3af11f20.jpg
    2327103-2d66f789-2323-447b-a72a-86ea3af11f20.jpg
    73 KB · Ogledi: 1.249

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Jaz večinoma tega
2500034b-f9ef-4eb9-a0ed-.jpg


občasno tega
69591764-0a8c-49f8-b5a0-.jpg


ko se vsega naveličam, pa prestavim na Garmin Digital z rdečimi tankimi minutami
smile-1.gif