Blaupunkt TravelPilot EX

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Kolega ima v Fordu zgoraj omenjeni avtoradio z navigacijo. Ali obstaja kakšna druga alternativa za navigacijo al mora biti original CD od Blaupunkta? Dela pa samo z vstavljenim CD-jem.
Še slikca
shrani.si
[/URL][/img]
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Iščem po netu pa nikjer ne najdem... Kako imajo rešen priklop naprave v avtu nove naprave Blaupunkt ki tečejo z Primo? Od strani ali kakšna druga rešitev (preko nosilca, itd.)?
 

kibu

Pripravnik
16. sep 2016
30
0
6
A je za TravelPilot FX enaka zadeva, da samo original, al je kaj drugače?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
TravelPilot FX je sistem Tomtomove kartografije za tovarniško vgrajene (OEM) avtomobilske navigacije kot so:

Ford (Bosch navi sistem)
Seat (Seat Media System 2.0)
Škoda (RNS Amundsen)
Volkswagen (RNS 310 sistem)
 

kibu

Pripravnik
16. sep 2016
30
0
6
Sicer osebno bol čitam okoli VW navigacij, ampak če sm prav seznanjen, se za RNS315 DA, za RNS310 pa NE.
Ali živim v zmoti in se da tudi za RNS310, saj je zadeva ista, kar se tiče kartografije?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Oboje, oz vse zgoraj našteto se "da". Je pa res, da moraš imeti vse potrebno za izvedbo (prave kartice, ustrezen prenosni računalnik nekaj znanja v Linuxu)...Ampak to so že prepovedane vode, zato nadaljna razprava okoli tega ni zaželena oz bo ustrezno moderirana.
 

kibu

Pripravnik
16. sep 2016
30
0
6
Sem seznanjen, oz. mi je jasno da tema ne sme odtavat v razburkane vode
smile-1.gif

Nisem vedel, da je za rns310 in rns 315 enaka platforma kar se kartograij tiče, tako da sem nekaj novega zvedel.
Hvala za informacije.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Narobe si razumel, nikjer nisem enačil RNS 315 in 310. Prav tako ni ista kartica kompatibilna z vsemi navedenimi navigacijskimi sistemi zgoraj. Skupna jim je le oznaka "TravelPilot FX", katerega edini skupni imenovalec je Tomtom kot map provider. Vsak sistem pa ima svoj način branja podatkovne baze, kot tudi licenciranja. RNS 315 kartografija pa ni tipizirana kot TravelPilot FX, je pa res, da je map provider isti kot za RNS 310, prav tako tudi pokritost, se pravi identična baza podatkov, vendar pač v dugačni konverziji.