Windows Phone 10

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
A se to ne dogaja že ene 5 let. Na vseh OS-ih da nebo pomote. Kakšna revolucija za nastankom OLEDa pa je bila še prikazana? Vse ostalo je samo evolucija. Sicer pa kaj rabimo? Hiter soliden fotoaparat, zgleden brskalnik, aplikacijo za FB, weather widget, YT, pa še kake novice ala 4D RTV, 24kUR.

Polovico krame je že preveč. Proizvajalci seveda morajo upravičiti nov model; in ker pravih idej nimajo, prepričujejo kupce z dodatno vrstico ikon, megapiksli in ostalo šaro. Pozabil sem še na "personal asisstant". Brez nam ni več živeti. NOT
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Zanimivo, da je daco pozabil na dva, zelo pomembna appa; mail in koledar
smile-1.gif
jebeš FB in YT...kdo sploh to nuca, razn deca?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
+ weather widget, 24kUR
shocked-1.gif


No ja, vsakemu svoje
wink-1.gif


Še vprašanje za znalce WP - a WP omogoča (lahko tudi preko 3rd party appa), da npr. v Koledar vnašaš dogodke in opravila, na začetnem zaslonu pa imaš eno "veliko kocko", ki ti prikazuje oboje, tako dogodke in opravila sortirano po datumih in prioritetah ?

+ če tapneš na kocko, se ta potem poveča čez celi zaslon ?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
to mislim da appi omogočajo, default app pa ne, oz dela v W10, kjer je tile "kocka", v WP10 pa ne, ker tam je naječji tile "wide", ampak tam se kaže samo ena vrstica, kar je imo malo lame in upam da dodajo še več vrstic, da bi ti kazalo agendo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.921
2.400
113
Po skoraj 2 urnem cakanju na WP10. Prvo razocaranje, da so zginile nekatere kocke, za gmail 2x in hotmail racun. Zdej pa niti ne vem kam it, za se ponovno vpisat, ampak bo ze. Bolj me jezi, k vidim prazno mesto na zaslonu in ne vem kaj sem imel.
smile-1.gif
DTP linki na web strani so plavi, ravno tako kockice do profilov oseb. Prva minuta, kar me je zmotilo. Aja, pa segrel se je aparat skoraj na pekoce vroce. Polnilec, pa vrocina tudi v stanovanju.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Ja seveda... mail niti nisem omenjal, ker se mi itak zdi samoumevno, ker niti vklopit telefona ne moreš brez nekega gmail accounta. Seveda to s seboj potegne tudi koledar. Ta dva appa sta itak enakega pomena kot dialer.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
V ozadju ti appe namešča, idi v store in pod downloads, tam bi moral bit seznam...

par je dobro pustit pri miru, da vse namesti, oz eni celo svetujejo hard reset in potem vse znova.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.921
2.400
113
Appe je ze vse namestil. Sej tudi ce slucajno kaj manjka ni nc pomembnega.
smile-1.gif
Najbolj me je presenetil nov nacin poste, da moras it v outluk app, vsec mi je da je svetilka ze zraven, hitrost pa je napram 8.1 po obcutku slabsa, mogoce zato ker je na zacetku se kaj malega mlel.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Očitno še nimaš windows 10 na desktopu/tablici? Ker app in koledar appa sta enaka, uni appa, in tu tiči odgovor zakaj je drugače zdaj
wink-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.921
2.400
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Očitno še nimaš windows 10 na desktopu/tablici? Ker app in koledar appa sta enaka, uni appa, in tu tiči odgovor zakaj je drugače zdaj
wink-1.gif

Jaz imam 3 racune sedaj na outlooku. Vsi so pod eno kockico. A se jih da locit? Ker ko gres v outlook, je prehajanje med racuni 'zamudno'. Sicer pa ne priporocam se prehoda na wp10. Saj dela, ampak se se malo zatika. Sicer ni nekih problemov z resetiranjem ali karkoli. Trenutno me moti to zatikanje, pocasnejsi prehodi med delovanjem, izgled profilov ko klices, pac stvar navade, rdeca podlaga....brrrrr, kako grdo...verjetno treba menjat kaj pri izgledu. Pa shortcuti za web page so le plavi z napisom, brez izgleda strani in male kocke ne pridejo v postev. Camera se pa mogoce odpir rahlo hitreje. Bedarija prve klase pa mi je bila, ko sem razmislal kaj je pri drop ikonah tipka za 'cellular'. Prenos podatkov....a ni bolj logicno, da bi napisali 'data'.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Se je prej dalo, zdaj pa ne več, očitno je m$ trenutno to blokiral, ali pa namerno odstranil, bomo videli kaj bo z novimi verzijami.

Rdeča podlaga, kje to, jaz je nisem opazil
smile-1.gif


Drugače pa to niti RTM verzija mobile ni, tako da da deluje tako dobro je itak presenečenje
wink-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.921
2.400
113
Profil osebe, ko gres v Poeple in nekoga kliknes, ni vec crna podlaga, temvec izbrana barva. 😊 mene je prestrasilo... mi je pa vsec pikica tipkovnici, sele zdaj pogruntal zakaj je 😊
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Aja, heh pa res, na srečo tega nikol ne uporabljam ker je res videt obupno...ali pa še bodo kaj spremenili, dosti stvari še namreč ni dokončanih, kar se tiče UIja
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Aha, saj se da posebej accounte pin-at na start, le postopek je malce odd
smile-1.gif


Greš v mail app, odpreš burger in klikneš na account (tam ko je zraven ikonica osebe al nekaj takega), potem se ti odpre seznam accountov, tam pa klikneš in držiš na želenem, da ti odpre meni..in tam lahko daš "pin to start".

Enako lahko pinaš tudi vsak posebej folder v mailu, ne samo inboxa
smile-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.921
2.400
113
Ne gre. Meni rece da lahko unpin from start. Imam pa eno ikono in tri acc pod njo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Ziher gre, sem si prej naredil tako, edino če so zdaj dodali to not, ker so prej zjutraj bili updejti za mail app
smile-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.921
2.400
113
Ne gre. Se enkrat, ce se ne razumeva. V outlooku so ze trije acc. In ikona za outlook na zaslonu. Ce grem po tvojem postopku, me na vsakem od treh acc vprasa ce zelim unpin.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Hm...ampak potem pa že imaš pinned, al zakaj bi te spraševalo za unpin? Mogoče pa daj prvo unpin vse, pa potem še enkrat pin, če je kak bug prišel vmes?

Mogoče se kaj ne razumeva ja
smile-1.gif
V glavnem..jaz imam zdaj tako, da imam na "namizju" dve ikoni, vsaka za svoj account oz svoj inbox, ko pride email na katerega, mi lepo pri pravi ikonici izpiše številko novih sporočil. Če kliknem na ikono, mi odpre točno tisti account in ne "generalni" email. Tako da deluje tako, kot je bilo prej, le da je pač zdaj vse pod mail appom, prej pa si posebej nastavljal accounte pod accounts setings (v WP 8.1)

Edino, kar me moti, da ikonice niso različne, je bilo prej toliko bolje ko je recimo za exchange bila druga, kot za gmail. Samo toliko, da je "namizje" videt bolj raznoliko, ne pa enake ikone
smile-1.gif