Windows Phone 10

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.307
6.528
113
Se bojim, da jih pri nas še kar dolgo ne bo. Izid 940 je napovedan novembra, hudo dvomim, da bo pri nas na voljo še letos. Mogoče edino pri mobitelu...

Me pa to malce preseneča, tako da se lahko še kaj spremeni, namreč windows 10 naprave (laptopi), so napovedani že takoj po 29.7., ne vem zakaj bi nove WP10 naprave predstavili tako pozno, ker glede na zdajšnjo verzijo WP10, je le-ta dokaj blizu finalni. Edino če bodo namerno pustili prvo da se folk navadi na W10, potem pa lansirali WP10, da ujamejo hype..če bo kakšen
smile-1.gif
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.742
584
113
Napovedi še ni nobenih, so zgolj špekulacije. Ravno prejšnji teden sem probaval WP10 na L620, pa se mi zdi da še ni tako zelo blizu finalni verziji. Nekatere stvari ne delujejo, vse skupaj deluje prepočasi ipd. Mislim da bo še nekaj dela potrebnega.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.307
6.528
113
Kaj pa te je zmotilo, sam imam namreč WP10 na L620 že od verzije 10149 pa ne opažam nekih pretiranih problemov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.307
6.528
113
Mogoče bo to tisto, kar bodo nudile nove lumije, pa konkurenca nima:

http://www.windowscentral.com/microsoft-granted-new-patent-companys-3d-touch-system

Čeprav ne vem, zakaj bi se moralo it "kaj pa konkurenca nima, da menjaš platformo", ker je odgovor dokaj enostaven, low cost lumie delujejo brez problema, medtem ko androidi sploh ne, apple pa tak ne prodaja poceni telefonov. Ampak očitno je alter spet alter, kjer ima vsak telefon za 800 eur
smile-1.gif
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Me pa to malce preseneča, tako da se lahko še kaj spremeni, namreč windows 10 naprave (laptopi), so napovedani že takoj po 29.7., ne vem zakaj bi nove WP10 naprave predstavili tako pozno, ker glede na zdajšnjo verzijo WP10, je le-ta dokaj blizu finalni. Edino če bodo namerno pustili prvo da se folk navadi na W10, potem pa lansirali WP10, da ujamejo hype..če bo kakšen
smile-1.gif
Pa saj je že dolgo znano da je Windows phone build kake 2 meseca zadaj za desktop. Šele zadnji buildi so brez večjih bugov, metem ko desktop nima večjih bugov že dolgo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.307
6.528
113
ampak zanimivo, sta oba builda na enaki št verzije, kar pa vseeno pomoje nekaj pomeni?
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Pomeni da uporabljata isti core, koliko ready je pa phone specific koda nam pa to ne pove. Čeprav ja, zadnji buildi so zdaj stabilni za everyday, medtem ko 1 mesec nazaj to ni držalo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.307
6.528
113
Jop, od 10149 je zadeva zelo stabilna.

Mogoče bodo dlje časa rihtali WP only features, recimo continuum ipd?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Cintinuum - se bo lahko Phone povezal npr. s TV z "navadnim" kablom, da bo špilalo ali bodo potrebni kakšni vmesniki?
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Cintinuum - se bo lahko Phone povezal npr. s TV z "navadnim" kablom, da bo špilalo ali bodo potrebni kakšni vmesniki?

Odvisno do TVja. Če bo imel USB 3 morda. Prej bo v igri Miracat, torej kar brez kablov. TVji so zdaj že skoraj vsi v net priključeni, torej jih telefon najde v domačem obrežju in projicira sliko nanje (podobno kot DLNA oz. na njegovi osnovi). To že zdaj dela. Težje bo z monitorji, ki ponavadi niso v net prključeni. Jih ima pa več USB.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Satya pravi, da so W10 zastonj zaradi mobitelov:
“If anything, the free upgrade for Windows 10 is meant to improve our phone position. That is the reason why I made that decision.”

Pa njegovo mnenje zakaj je smiselno pisati appe za Windows trgovino:
"The reason why anybody would want to write universal apps is not because of our three percent share in phones. It’s because a billion consumers are going to have a Start Menu, which is going to have your app. You start the journey there and take them to multiple places. Their app can go to the phone. They can go to HoloLens. They can go to Xbox. You talk to somebody like Airbnb. It might be more attractive, given our three percent share on phone, for them to actually build something for the desktop and for the Xbox. And by the way, when we hook them on that, we have a phone app."

http://wmpoweruser.com/nadella-free-windows-10-demonstrates-microsofts-commitment-to-windows-phone/


Podprti BT protokoli na W10:
 
Nazadnje urejeno:

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Jop, od 10149 je zadeva zelo stabilna.

Mogoče bodo dlje časa rihtali WP only features, recimo continuum ipd?
A dej no. Še 1066 ni za vsakodnevno uporabo, ... Treba trikrat poklicati, da te slišijo na drugi strani linije. Brskalnik je tudi zelo hroščast še.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.307
6.528
113
Meni dela dokaj normalno, je pa res, da nisem zahteven uporabnik. Klici, sms, mms je vse b.p.

edge dela tudi ok, zmedejo ga edino strani z veliko oglasi, potem počepne. ampak recimo engadget kar leti, ipd.

najbolj me moti prevelika poraba baterije, ko je cortana on, tako da je trenutno na off, pa določeni appi ne delajo, recimo planet siol.net

ampak za mene je, kljub težavicam, čisto dovolj stabilno, da uporabljam za vsakodnevno uporabo
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.413
113
Prvo kritika na post. 70 odgovorov in pol tega spet debata s Snecerjem o plus/minus. O wp10 pa bolj malo.
Se kritika wp10. Je ni, ker sem hotel nalozit, glede na to, da ste napisali, da za obicajnega userja so ze, pa ne gre. Trenutna napaka je reklo, sedaj pa se enkrat in pravi currently unable to check.... Bom pa kasneje.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Prvo kritika na post. 70 odgovorov in pol tega spet debata s Snecerjem o plus/minus. O wp10 pa bolj malo.
Se kritika wp10. Je ni, ker sem hotel nalozit, glede na to, da ste napisali, da za obicajnega userja so ze, pa ne gre. Trenutna napaka je reklo, sedaj pa se enkrat in pravi currently unable to check.... Bom pa kasneje.

Snecer je največji ambasador WP na alterju.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.914
4.973
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Browser kot browser a ne
Novi office kot novi office...

Kaj novega torej prinaša OS razen šminkice

A se to ne dogaja že ene 5 let. Na vseh OS-ih da nebo pomote. Kakšna revolucija za nastankom OLEDa pa je bila še prikazana? Vse ostalo je samo evolucija. Sicer pa kaj rabimo? Hiter soliden fotoaparat, zgleden brskalnik, aplikacijo za FB, weather widget, YT, pa še kake novice ala 4D RTV, 24kUR.