Windows Phone 10

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Se pravi nič takega, da bi ljudje menjali platformo. Konkurenca vse to ima že dolgo časa.

V osnovi je še vedno prednost v tekočem delovanju, varnem mobilnem sistemu, ipd..to je pač "skrito" uporabniku, zdaj so pač nadgradili še UI, da je bolj všečen ovčkam, ki so želele urejene nastavitve, ipd.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Katera konkurenca pa? In kaj ima? Dejstvo da si brez MS Office produkta skoraj ne mores nic pomagat? Zaenkrat so alternative sasave, kar poskusi makroje in kaksno zapletenejso excel tabelo v *office produktu urejat. Koliko pa kdo to uporablja na telefonu, je pa odvisno od potreb. Snecer rabi samo fotoaparat in miljon aplikacij. Jaz miljona aplikacij recimo ne rabim, mi je pa fajn da ko klicem in posiljam sms, da zadeva dela primerno hitro, kar je na androidu nemogoce. Za ios telefon dajat 800€ mi je pa tudi neumnost in vprasanje ce bi mi nudil bistveno vec. Moznost izbire torej je, vsak rabi tisto kar mu streza. Snecerju ustreza wp, ker je tisto kar potrebuje, kot celota najboljse in vse ostalo kot celota ni boljse kot to kar uporablja
cheer.gif
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Novi browser, Edge, in novi office programi. Spremenjen je tudi UI, animacije, ipd.

Najboljše poguglat in si ogledat filmčke, ker je drugače čisto preveč za pisat
smile-1.gif

Meni najboljse je pa vecja podpora multimedijskim formatom ze out of box, ceprav vlc player je super zadeva. In pa to da je ze preview v101660 opazno hitrejsa proti wp8.1 in baterija vseeno zdrzi vec. Edge je pa noro hiter pri odpiranju desktop strani, ceprav ne verjamem da v koncni izdaji bo tudi tako, ker zdaj verjetno kaksno stvar ne podpira in je ne prikaze.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Veš kaj je fenomen, da imam WP 1 leto pa niso nič "popravili", zato tudi w10 ne verjamem.

Gre po moje samo za klasični tržni nateg, da bo kao nekaj novega.

Večkrat sem vprašal, kaj bo to, pa konkretnega odgovora ni
smile-1.gif


Tak da ne od 10ke pričakovati bolje uporabniške izkušnje, gre le za tržni trik z novo verzijo.

Ampak ves kaj je res fenomen? Da si kljub vseeno tam kjer si in te lahko ze stejemo za fanaticnega privrzenca WP (asociacija na apple loverje)
hysterical-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Se pravi nič takega, da bi ljudje menjali platformo. Konkurenca vse to ima že dolgo časa.

Katera konkurenca pa? Recimo kaj je konkurenca Lumiji 640 XL?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Katera konkurenca pa?

Vsi relavantni. Microsoft je že pred časom izdal Office za iOS. Pred kratkim pa še za Android. Mislim, da je bil na iOS office (touch verzija. desktop vem da je bil na surface-u prej) na voljo preden je bil touch verzija na WP, če se ne motim.

Več kot očitno ne stavijo več vsega na WP, ker imajo na ostalih platformah praktično celotni asortima core aplikacij (Word, Excel, Power Point, OneNote, Outlook, OneDrive,Skype, ...) Baje bi naj v kratkem na Android in iOS prišla še Cortana. Se pravi vse kar pridobiš če vzameš WP telefon so kocke? Pa pomankanje ene kopice aplikacij?

Zdaj, če rabiš telefon za klicanje, slikanje in sms-anje, lahko verjetno z WP čisto normalno shajaš, tako kot si včasih z neumnim telefonom. Vsaj moja definicija pametnega telefona je pa precej več. Tu pa še vedno lovijo konkurenco.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.344
113
Pomurje
IOS izdelki so predragi oz. so neracionalni nakup.
Samsung z androidom pa je navaden drek. Imamo v hiši dva eden S5 in je za klicanje in nič drugega, drugi pa še za FB zraven in stalno baterije not in ven, da kak teden spet dela.

WP je amerika proti androidu za jabuko pa ne dam denarja.

Moj naslednji bo WP, če bo še obstajal ali nekaj od Nokie, če bo kaj ven dala, jabolka pa če nič od prej naštetega ne bo možno več kupit.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Katera konkurenca pa?

Vsi relavantni. Microsoft je že pred časom izdal Office za iOS. Pred kratkim pa še za Android. Mislim, da je bil na iOS office (touch verzija. desktop vem da je bil na surface-u prej) na voljo preden je bil touch verzija na WP, če se ne motim.

Več kot očitno ne stavijo več vsega na WP, ker imajo na ostalih platformah praktično celotni asortima core aplikacij (Word, Excel, Power Point, OneNote, Outlook, OneDrive,Skype, ...) Baje bi naj v kratkem na Android in iOS prišla še Cortana. Se pravi vse kar pridobiš če vzameš WP telefon so kocke? Pa pomankanje ene kopice aplikacij?

Zdaj, če rabiš telefon za klicanje, slikanje in sms-anje, lahko verjetno z WP čisto normalno shajaš, tako kot si včasih z neumnim telefonom. Vsaj moja definicija pametnega telefona je pa precej več. Tu pa še vedno lovijo konkurenco.

Gre tudi v drugo smer. Uporabnike navadiš na svoje produkte in storitve. Prehod na WP je s tem lažji. Seveda jim obljubiš še, da na "native platformi" teče vse 2x hitrejše in 2x boljše.
tongue-1.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
IOS izdelki so predragi oz. so neracionalni nakup.
Samsung z androidom pa je navaden drek. Imamo v hiši dva eden S5 in je za klicanje in nič drugega, drugi pa še za FB zraven in stalno baterije not in ven, da kak teden spet dela.

WP je amerika proti androidu za jabuko pa ne dam denarja.

Moj naslednji bo WP, če bo še obstajal ali nekaj od Nokie, če bo kaj ven dala, jabolka pa če nič od prej naštetega ne bo možno več kupit.

Nekih upravičenih zadržkov proti WP že nekaj časa več ni. So le verski fanatiki te in one znamke.

(sedaj čakamo nekoga, da napiše, da ni aplikacij)
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:

Gre tudi v drugo smer. Uporabnike navadiš na svoje produkte in storitve. Prehod na WP je s tem lažji. Seveda jim obljubiš še, da na "native platformi" teče vse 2x hitrejše in 2x boljše.
tongue-1.gif

To je dvorezni meč. Če narediš na pol delujoč izdelek za drugo platformo boš pred odvrnl ljudi, kot pa jih vabil na svojo platformo.

Mene osebno je zelo strah, da Microsoft dobi prevladujoč tržni telež na mobile trgu, ker so v preteklosti že dokazali kako se obnašajo v takem primeru. Vsa ta štorija glede WP je popolnoma identična z IE 15 let nazaj. Tudi tedaj je bil MS v "catch up" modu, ker je je imel Netscape veliko prednost, ker je MS pač zamudil internet. IE je dejansko bil v tistem času zelo soliden produkt. Potem so pa zmagali "vojno brskalnikov" in Netscape je propadel. In kaj so storili? Razpustili so ekipo, ki je razvijala IE. In s tem praktično za 10 let zavrli razvoj interneta, ker XP ni in še vedno noče umreti.

Tako da mojega telefona ne bo nikoli poganjal OS, ki je prišel iz Redmonda.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:

Gre tudi v drugo smer. Uporabnike navadiš na svoje produkte in storitve. Prehod na WP je s tem lažji. Seveda jim obljubiš še, da na "native platformi" teče vse 2x hitrejše in 2x boljše.
tongue-1.gif

To je dvorezni meč. Če narediš na pol delujoč izdelek za drugo platformo boš pred odvrnl ljudi, kot pa jih vabil na svojo platformo.

Mene osebno je zelo strah, da Microsoft dobi prevladujoč tržni telež na mobile trgu, ker so v preteklosti že dokazali kako se obnašajo v takem primeru. Vsa ta štorija glede WP je popolnoma identična z IE 15 let nazaj. Tudi tedaj je bil MS v "catch up" modu, ker je je imel Netscape veliko prednost, ker je MS pač zamudil internet. IE je dejansko bil v tistem času zelo soliden produkt. Potem so pa zmagali "vojno brskalnikov" in Netscape je propadel. In kaj so storili? Razpustili so ekipo, ki je razvijala IE. In s tem praktično za 10 let zavrli razvoj interneta, ker XP ni in še vedno noče umreti.

Tako da mojega telefona ne bo nikoli poganjal OS, ki je prišel iz Redmonda.

Imaš še kako prav, da monopoli niso dobri za nikogar razen za monopolista. Ostala dva nista nič boljša in to bosta tudi dokazala (če zmagata vojno). Meni se trenutno zdi WP dobra izbira. Poceni in dober.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Torej si pristranski samo zaradi preteklosti. Glede tega imas tudi po mojem prav, a kaj hoces, ravno tako se obnasata ostala dva igralca. Glede strategije je vec kot ocitno, da nekateri se niso slisali za marketing in trzni delez. Dejansko se po mojem grejo ravno to, svoje produkte so ponudili vecji mnozici, kot kdorkoli, apple naprimer ni ponudil kaj bistvenega produktov izven svoje platforme, google ravno tako, dejstvo pa je, da ce ni MSja, potem niti eden od obeh nima kompletnih storitev business uporabnikov. Ze zato se ne bo zgodilo kar nekateri pravite.

@Resolver, natanko to je strategija tako je zacel google. Google je bil taboljsi iskalnik, itak da so potem tudi telefoni tanajboljsi. Koliko casa je pa trajal ta proces? 20 let...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ravno ta hinavsčiina me najbolj moti pri njih. Ko jim voda teče v grlo so full odprti, inovativni, ... Ko pa zjebejo konkurenco, pa začnejo krčiti R&D, molsti stranke in zavirati konkurenco. Še par let nazaj so linux in open source primerjali s komunisti. Sedaj pa sami delajo open source software.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Vedno se nasmejim do solz, ko kauč strokovnjaki pišejo/govorijo o androidu, v mislih pa imajo Samsung
shocked-1.gif


FYI - Rumor suggests Lumia 940 and 940 XL will cost more than iPhone 6 [http://www.gsmarena.com/latest_rumour_suggests_lumia_940_and_940_xl_to_cost_more_than_iphone_6-news-13010.php]. Ampak, to verjetno ne bo neracionalni nakup, saj je govora o WP
evil.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Lumia 940 bo stroj, če bo res. Če bo res rekonstruiranje microsofta, potem bo to dejansko neke vrste surface phone, kar pa pomeni podoben hardware presežek, kot je surface pro 3, ki je seveda top shit.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Lumia 940 bo stroj, če bo res. Če bo res rekonstruiranje microsofta, potem bo to dejansko neke vrste surface phone, kar pa pomeni podoben hardware presežek, kot je surface pro 3, ki je seveda top shit.

Če bo nov Microsoftov flagship odmerjen po ceni hrušk, ga bom rade volje preskočil. Toliko denarja nisem pripravljen odšteti ne za hruško ne za WP ne za kak drugi telefon.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Flagshipe itak ni za kupovat, ker je vsak precenjen.

Edino, če bodo kaj pogruntali s kamero, da bi to odtehtalo takšno ceno, ker vse drugo je b.z.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
IOS izdelki so predragi oz. so neracionalni nakup.
Samsung z androidom pa je navaden drek. Imamo v hiši dva eden S5 in je za klicanje in nič drugega, drugi pa še za FB zraven in stalno baterije not in ven, da kak teden spet dela.

WP je amerika proti androidu za jabuko pa ne dam denarja.

Moj naslednji bo WP, če bo še obstajal ali nekaj od Nokie, če bo kaj ven dala, jabolka pa če nič od prej naštetega ne bo možno več kupit.

Nekih upravičenih zadržkov proti WP že nekaj časa več ni. So le verski fanatiki te in one znamke.

(sedaj čakamo nekoga, da napiše, da ni aplikacij)

Kje se dobijo aplikacije, ki jih ni?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.344
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Vedno se nasmejim do solz, ko kauč strokovnjaki pišejo/govorijo o androidu, v mislih pa imajo Samsung
shocked-1.gif


FYI - Rumor suggests Lumia 940 and 940 XL will cost more than iPhone 6 [http://www.gsmarena.com/latest_rumour_suggests_lumia_940_and_940_xl_to_cost_more_than_iphone_6-news-13010.php]. Ampak, to verjetno ne bo neracionalni nakup, saj je govora o WP
evil.gif

Namenoma sem napisal samsung. S temi imam izkusnje. Mimam pojma kako se nalaga nove rome itd zato kupim telefon ki dela, ko ga vzamem iz skatle.

ko bo in ce bo tam do 400€ ja drugace nikoli.