Windows Phone 10

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Tud če ni obvezno it prej na 8.1 je priporočljivo. Dosti boljše dela. Pride pa čez par dni verzija 10575, ki bo omogočala nadgradnjo iz prejšnjih verzij Windows 10.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Opazil se ostale felerjr
- si tipkovnica ne dela kljub temu da je DL
-ne morem nastavit DL limita-
In ze znani
-Outlook ☺
- Dolg pritidk na levo ne deluje
-

Sej je boljr kot poleti, ampak se manjka
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Al pa kaka nastavitev kje. Men je do zdaj vedno vse to delalo. Razen v zadnji verziji mi ne dela ta dolg pritisk nazaj. Na to novo bom pa čez vikend šel. Morda že pride do takrat naslednja in nebo treba dvakrat nastavljat.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Aha. Verjetno probaš nastavit na mesečno ponastavitev in daš prvega v mesecu. Pa te vrže ven. Mene isto. Daj drugega. Pa bo šlo in bo potem nastavljeno na prvega.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
870
12
18
Slovenia
Kako je pa kaj z aplikacijami na teh preview-ih?

Na prejšnjem mi ni našlo npr. TeamViewer-ja, na zadnjem preview-u pa še RTV 4D-ja ne? Še niso vse aplikacije prilagojene?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
Mora bit kaj takega ja. Čeprav sam WP10 v zadnji izdaji je že normalno uporaben, tekoče deluje in se ne sesuva več.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
870
12
18
Slovenia
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
wp10 bo očitno polizdelek kot so že prejšnji

hysterical-1.gif


Tisti, ki si damo gor preview, ga damo zavestno. Če potem tukaj debatiramo o funkcionalnosti in napakah, to še ne pomeni da je (bo) OS slab.

Sem pa prepričan, da bo končna verzija vrhunska, tako kot je bila 8.1.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
nothing new here, move along please.

Drži debato konstruktivno, sicer pa svoje izjave podkrepi z dokazi. Drugače nisi drugega kot spamer in boš prijavljen.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Zadnji update deluje veliko bolj stabilno. Nekatere napake so ponovno prisotno, ki so bile v prejšnjem odpravljene. Recimo en tak primer je možnost nastavljanja zaslona za ošvrk.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Windows 10 mobile je po mojih izkušnjah VELIK napredek napram WP8.1.
Vsi deli sistema so (bistveno) izboljšani, veliko novih funkcionalnosti. Zdaj se temu res lahko reče napreden,sodoben operacijski sistem. V preview verziji sicer se ne drzi,vendar verjamem da bo v končni verziji tekoče delovanje in stabilnost velika prednost pred Androidom.

Zdaj pa res, edino kar še manjka do popolnosti so aplikacije. Upam, da bo tudi v praksi čimprej zaživelo portanje aplikacij iz Androida in iOS.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Windows 10 mobile je po mojih izkušnjah VELIK napredek napram WP8.1.
Vsi deli sistema so (bistveno) izboljšani, veliko novih funkcionalnosti. Zdaj se temu res lahko reče napreden,sodoben operacijski sistem. V preview verziji sicer se ne drzi,vendar verjamem da bo v končni verziji tekoče delovanje in stabilnost velika prednost pred Androidom.
hysterical-1.gif


Zdaj pa res, edino kar še manjka do popolnosti so aplikacije.
hysterical-1.gif
Upam, da bo tudi v praksi čimprej zaživelo portanje aplikacij iz Androida in iOS.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Tole bolj spada k celotnemu W10 ekosistemu, ampak bom vseeno omenil tu, ker je bolj okoli telefona funkcionalnost
smile-1.gif


Cortana lahko v najnovejših insider buildig preko desktop pošilja SMSe. Ali pa, če te kdo kliče na telefon, in se ne javiš, ti Cortana na desktopu to vrže med notifications in ko klikneš gor, ti kar avtomatsko odpre vmesnik, da pošlješ SMS tej osebi.

Še ena noviteta je, da ti v koledarju, tako desktop kot telefonu, kaže reminders iz Cortane, seveda tiste ki so datumsko pogojeni.

Mi je kar všeč ta napredek kar se tiče cortane, samo čakam zdaj, da omogočijo "hey cortana" v WP10