Windows Phone 10

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.273
6.523
113
Opomnik na lokacijo je kul za "casual" opravke...recimo: naslednjič ko si pri babici jo vprašaj o bratrancu, ipd...vsakodnevna jajca, ko pač niso neki urniki točno določeni vnaprej.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.082
113
Profilov tudi android nima. Za tiho pa stisneš tipko za glasnost in tapneš na zvonec. Mislim, da še moj pes razume to...
hysterical-1.gif
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Če smo realni je imel Symbian že pred vsaj 5-7 leti nazaj veliko naprednih in osnovnih funkcij ki jih današnji Androidi, Wp ali iOS še vedno nimajo! In to je zaskrbljujoče... Opažam, da vse kar je manjkalo Symbianu je bilo user friendly vmesnik, hitrejše in bolj tekoče delovanje ter boljša podpora za touch ekrane.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.273
6.523
113
Saj pa prednost modernih mobilnih OSov je v dodatnih appih, če ti kaj manjka, poiščeš app, če ga ni, pomeni da si posebnež in da itak OS tega ne bi imel, ker za dva človeka v slo tega ne bodo delali.

ne vem zakaj se ni prijela ideja, da pač OS je OS in poganja zgolj osnovne funkcije, vse ostalo pa bi laufalo preko appov. ampak očitno bi eni imeli vse v OSu, appov pa nič...al kaj te vem kaj folk moti, mogoče pač tolko da se pač jamra nekaj
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Profilov tudi android nima. Za tiho pa stisneš tipko za glasnost in tapneš na zvonec. Mislim, da še moj pes razume to...
hysterical-1.gif

In velikokrat se mi zgodi, ko dam glasnost nazaj, da dam na 0, tudi tvoj pes sploh s šapo
Zakaj hvališ zanič in neprijazne rešitve, delaš pri ms?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.273
6.523
113
no tale rešitev tudi meni ni ok, odkar ne uporabljam cortane (ker imam WP10 beta verzijo, ki preveč žre baterijo), tudi nimam quiet hours, in zato si ročno dajem telefon na tiho in potem nazaj...mi je ljubljše, da poslajdam zvok na mute in potem nazaj na glasnost ki želim. Klikat na ikonco levo mi je malce nepraktično, ker je res majhna na moje 3.8" zaslonu.

ampak...če bi pač uporabljal cortano bi pač enostavno dal na quiet hours, brez kompliciranja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.273
6.523
113
Avtomatsko si nastaviš ko spiš, to verjetno imaš vsak dan/noč bolj kot ne enako?

Ko pa imaš sestanek, pa lahko prek action buttons z potegom in enim klikom vklopiš/izklopiš, oz kak drug dogodek, ko želiš da je telefon "tiho"
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Rad bi mel na gumb power kot nekoč, simpl brez cortan in neumnosti

Zgleda so majstri kompliciranja
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.273
6.523
113
Ma ja, ampak s tem lahko preživiš, mene bolj moti, da ni nobenega under 4" pametnega WP telefona, ker mi cigli res ne pašejo...ampak zgleda ne bo nič in bom pač moral nabavit to kar bo na voljo :/
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.273
6.523
113
Stari android mislim da je imel nekaj takega, da se ti je pojavil meni, kjer si imel nekaj možnosti: izklop, reset, flight mode...ne vem če je pri novem androidu tudi tako...
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ma ja, ampak s tem lahko preživiš, mene bolj moti, da ni nobenega under 4" pametnega WP telefona, ker mi cigli res ne pašejo...ampak zgleda ne bo nič in bom pač moral nabavit to kar bo na voljo :/
Darjan, ti si en srečkovič, da nimaš nobenih problemov z očmi (mladost, leta, ...), ko sem sam pri Abrahamu prešaltal iz 3.8" na 5" se mi je odprl nov svet
smile-1.gif
, nobenega naprezanja ali zoomiranja teksta. Je pa tudi zame 5-5.5" še nek sprejemljiv kompromis.
PS: malo me boš razočaral, če boš sedaj prešaltal na +4" WP, boš kot iOS fanatiki, 95%+ jih je trdilo da je 4" optimum, sedaj jih je pa 90% na 6-ki
smile-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Stari android mislim da je imel nekaj takega, da se ti je pojavil meni, kjer si imel nekaj možnosti: izklop, reset, flight mode...ne vem če je pri novem androidu tudi tako...
Še. + Take screenshot in Record screen
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja, trenutno samo na 930 in pa ciglu 1520 al 1530, kar pa nima smisla zdaj kupovat in se mora počakat na nove modele.

Snecer, telefon avtomatsko izklopi vse zvoke v vnaprej določenem časovnem intervalu, poleg tega pa omogoča da telefon sam odpiše sms z nekim sporočilom, recimo "sem zaseden, pokličem kasneje", spusti skozi klice oseb, ki jih določiš (da te vedno žena dobi), lahko določiš da vsak ki te 3x zapored pokliče, "pride skozi"...itd...ni da ni. Edino kar ne omogoča, da bi se nastavilo avtomatski rules za vsak dan posebej, ali vsaj vikende.

Še navadnega gumba za TIHO (letalski način itd.) ne znajo bedaki narediti... kot je to blo na stari Nokiji E71.
Ok za avion maš tam, če roleto dol potegneš kot v androidu, ampak bedniki so nameniki samo 4 polja...jaz jih rabim najmanj 6.
Mislim kaka fora, ker placa je dovolj

Si pritisnil tipko power in izbral PROFIL.

Tu pa kozlarija v WP.

Kolikokrat se mi zgodi, da ko vračam telefon v stanje zvonenja, da mi skoči volume na 0 pa nimam mesarskega prsta...

Se ti še ni zgodilo?

Res so bedniki pri WPju in isto pri MS, preproste in uporabne stvari zakomplicirajo ali jih ni...

(iskanje po številki, gumb za tiho...itd itd)

ti še zdaj raje jamraš kak ti je hudo in kaka žrtev sistema si, kot pa da gumb za glasnost stisneš za pol sekunde da gre glasnost dol? in kasneje za pol sekunde da gre nazaj na željeno jakost?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.273
6.523
113
Aha, pa še eno uporabno funkcijo cortane sem se zdaj spomnil...namreč opomnik glede na "osebe ki te kličejo", torej lahko recimo rečeš cortani: "remind me to ask Snecer next time he calls how he likes windows phones 10".

In potem, ko te ta oseba kliče, se ti zraven gumba za sprejem klica pojavi ta opomnik.

Saj je še polno takšnih bombončkov in uporabnih funkcij, ampak verjamem da jih večina ne poznajo...