Windows Phone 10

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Vsekakor ima snecer prav, kar se tice appov, da razne banke in ostale institucije ne dajo ven WP app. Milijoni bedastih appo pa whocares.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.080
113
Ima, ampak se zadeve spreminjajo in kar nekaj bank je izdalo pred kratkim tudi app. Zdaj če njegova SLO banka noče, piši email.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
WP ni slaba zamisel, vendar nima aplikacij in to ga ubija in ga bo pokopalo.
Vedno se le za android in ios, mi pa nadrsamo.

Na WP10 bodo tekle Androidne aplikacije.
 

JanezBlond

Pripravnik
26. jul 2007
39
3
8
Na začetku je bil to Project Astoria...
Kolikor vem je to za razvijalce in ne za smrtnike. Razen če boš postal "razvijalec"
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je zanimivo, upam pa da bo delovalo.
Samo kak bo to zgledalo, da greš v google play store z w10 telefonom
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Drugače pa...glede cortane...saj cortana ni le glasovna asistentka, v katerem primeru bi ti dal delno prav, da ni uporabna za našo lokacijo.

Dve njeni najbolj uporabni funkciji; quiet hours in pa opomnik glede na lokacijo. Ziher pa še obstaja kaj drugega, ki laufa tudi pri nas, in je uporabno. Mislim da opomnik za odhod na želeno lokacijo glede na trenutne cestne zastoje tudi laufa. Torej če je kje gužva, ti pa imaš sestanek ob 17h, te opomni da idi rajši prej, ker drugače lahko zamudiš...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Jop, zato sem omenil. Sicer bi zelo pasala še funkcija "hey cortana", da bi kar lepo ji vse vokalno povedal, brez da odklepaš telefon.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Drugače pa...glede cortane...saj cortana ni le glasovna asistentka, v katerem primeru bi ti dal delno prav, da ni uporabna za našo lokacijo.

Dve njeni najbolj uporabni funkciji; quiet hours in pa opomnik glede na lokacijo. Ziher pa še obstaja kaj drugega, ki laufa tudi pri nas, in je uporabno. Mislim da opomnik za odhod na želeno lokacijo glede na trenutne cestne zastoje tudi laufa. Torej če je kje gužva, ti pa imaš sestanek ob 17h, te opomni da idi rajši prej, ker drugače lahko zamudiš...

quiet hours je pa kaj?

da telefon počiva ponoči...ko tisti maček Tom, ko ga daš spat...

bodimo resni
evil.gif
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Jop, zato sem omenil. Sicer bi zelo pasala še funkcija "hey cortana", da bi kar lepo ji vse vokalno povedal, brez da odklepaš telefon.

Saj to deluje če imaš pravi telefon.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Ja, trenutno samo na 930 in pa ciglu 1520 al 1530, kar pa nima smisla zdaj kupovat in se mora počakat na nove modele.

Snecer, telefon avtomatsko izklopi vse zvoke v vnaprej določenem časovnem intervalu, poleg tega pa omogoča da telefon sam odpiše sms z nekim sporočilom, recimo "sem zaseden, pokličem kasneje", spusti skozi klice oseb, ki jih določiš (da te vedno žena dobi), lahko določiš da vsak ki te 3x zapored pokliče, "pride skozi"...itd...ni da ni. Edino kar ne omogoča, da bi se nastavilo avtomatski rules za vsak dan posebej, ali vsaj vikende.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
quiet hours je pa kaj?

da telefon počiva ponoči...ko tisti maček Tom, ko ga daš spat...

bodimo resni
evil.gif

Sam imam ravno zaradi Quite hours, Cortano inštalirano. Je pa škoda da to ne gre brez Cortane.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
To je zanimivo, upam pa da bo delovalo.
Samo kak bo to zgledalo, da greš v google play store z w10 telefonom
smile-1.gif
Ne boš, ker bo developer moral android aplikacijo v Windows store dati da bo delalo.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Drugače pa...glede cortane...saj cortana ni le glasovna asistentka, v katerem primeru bi ti dal delno prav, da ni uporabna za našo lokacijo.

Dve njeni najbolj uporabni funkciji; quiet hours in pa opomnik glede na lokacijo. Ziher pa še obstaja kaj drugega, ki laufa tudi pri nas, in je uporabno. Mislim da opomnik za odhod na želeno lokacijo glede na trenutne cestne zastoje tudi laufa. Torej če je kje gužva, ti pa imaš sestanek ob 17h, te opomni da idi rajši prej, ker drugače lahko zamudiš...

Quiet hours Ok, "opomnik za odhod" je pa IMO čisto mimo za resno delo, to je bolj za deco
smile-1.gif
Če imaš npr. sestanek ob 17h, se moraš že prej organizirati in predvideti možne scenarije, ki ti lahko preprečijo pravočasen prihod. Nič ti ne pomaga Cotrana, če ti javi, da pojdi prej, nato pa, ko si na cesti, novi nepredviden dogodek ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja, trenutno samo na 930 in pa ciglu 1520 al 1530, kar pa nima smisla zdaj kupovat in se mora počakat na nove modele.

Snecer, telefon avtomatsko izklopi vse zvoke v vnaprej določenem časovnem intervalu, poleg tega pa omogoča da telefon sam odpiše sms z nekim sporočilom, recimo "sem zaseden, pokličem kasneje", spusti skozi klice oseb, ki jih določiš (da te vedno žena dobi), lahko določiš da vsak ki te 3x zapored pokliče, "pride skozi"...itd...ni da ni. Edino kar ne omogoča, da bi se nastavilo avtomatski rules za vsak dan posebej, ali vsaj vikende.

Še navadnega gumba za TIHO (letalski način itd.) ne znajo bedaki narediti... kot je to blo na stari Nokiji E71.
Ok za avion maš tam, če roleto dol potegneš kot v androidu, ampak bedniki so nameniki samo 4 polja...jaz jih rabim najmanj 6.
Mislim kaka fora, ker placa je dovolj

Si pritisnil tipko power in izbral PROFIL.

Tu pa kozlarija v WP.

Kolikokrat se mi zgodi, da ko vračam telefon v stanje zvonenja, da mi skoči volume na 0 pa nimam mesarskega prsta...

Se ti še ni zgodilo?

Res so bedniki pri WPju in isto pri MS, preproste in uporabne stvari zakomplicirajo ali jih ni...

(iskanje po številki, gumb za tiho...itd itd)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Desetka še ne "obstaja"

Sicer pa jaki novi OS, ki zgolj dodaja tisto, kar bi že moralo biti oziroma je nekoč bilo na symbianu
priden.gif