Windows Phone 10

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
pomeni +100€ pri nas

Pri nas nategujejo tako, da dvignejo cene in nato prodajajo po akcijskih cenah, le da to ni akcijska cena, ampak redna cena. Slovencelji so pa zadovoljni, samo, da je prikazan popust
smile-1.gif
In to velja tudi za druge panoge i.e. hrana, bela tehnika, etc. Iz tega razloga NE kupujem pri nas, ampak v tujini, le hrana je problem, in moram igrati njihovo igro ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.230
6.514
113
Ni šans da skeširam 500+ za telefon. Mogoče pri operaterju, "na obroke", naenkrat pa bi me moral sila žulit denar, da bi toliko dal
smile-1.gif


Mogoče bo telemach kaj presenetil z novimi lumijami
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj pa sploh prinaša Lumia 950 bistveno novega napram npr. 925, ki jo imam sedaj.

Vizualno se ne more primerjati z 925. Malo boljši fotkič z več pikamo, ki ni bil hiba na 925, novejši HW, porazni WP, edino kar vidim pomemben plus, je slot za microSD kartico.

Drugače pa me sploh ne premami, da bi jo nabavil.

Zastavonoša ja...

Skratka za moje pojme nič posebnega, ultra predrago in nateg.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.798
2.049
113
Razvoj gre dalje, hitrejši procesor, boljši zaslon, kot že rečeno out-of-the-box najboljši OS WP10, boljši fotoaparat, SD kartica itd, odklepanje zaslona s pogledom itd
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.735
583
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
pomeni +100€ pri nas

Danes ni noben problem naročiti telefona iz EU. Pri nas je tako ali tako standard, da je cena pri operaterju enaka ali višja ceni v prosti prodaji v "tujini".
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.735
583
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kaj pa sploh prinaša Lumia 950 bistveno novega napram npr. 925, ki jo imam sedaj.

Vizualno se ne more primerjati z 925. Malo boljši fotkič z več pikamo, ki ni bil hiba na 925, novejši HW, porazni WP, edino kar vidim pomemben plus, je slot za microSD kartico.

Drugače pa me sploh ne premami, da bi jo nabavil.

Zastavonoša ja...

Skratka za moje pojme nič posebnega, ultra predrago in nateg.

Vbistvu 950 in 925 nimata prav ničesar skupnega, razen imena lumia, pa to da bosta nekoč poganjali enak OS.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Razvoj gre dalje, hitrejši procesor, boljši zaslon, kot že rečeno out-of-the-box najboljši OS WP10, boljši fotoaparat, SD kartica itd, odklepanje zaslona s pogledom itd

Za moje pojme preskromni razlogi, da bi se odštelo za to 700 eur pa ne dobiš niti vizualno zanimivega aparata.

Pa tudi sicer dvomim, da se bo prodajal za tople žemljice, ker so zaspali. Samo ta model imajo, no niti ga še ni zunaj in ni več.

Škoda, da tak packajo vse skupaj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.230
6.514
113
Saj se sploh še ne ve, kako bo zgledala, oktobra bo znano, ali pa nekaj dni prej. Do zdaj so na voljo samo "leaki" oz "renderji".

Kaj prinaša, na hiterco? boljši proc (ki omogoča "hey cortana" storitev), boljšo kamero, večji zaslon (kar je za nekoga lahko bolj minus, kot plus) in pa seveda bolj tekočo delovanje @ WP10 & continuum (kar malo dvomim da bodo starejši modeli zmogli enako dobro)

Pa še nek usb tip C ima, kar sicer ne vem kaj pomeni, ampak očitno je nekaj novega, boljšega
wink-1.gif
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.798
2.049
113
usb tip c pomeni da ga boš lahko obrnil kot boš želel, hitrejši prenos, če bo USB3.0 ali ne vem koliko je najhitrejši. Lahko je pa še vedno USB2.0 ampak priklop bo tip c.

Zdaj o izgledu se en debatira, tudi tebi je tvoja žena tanajlepša, drugemu je lahko pa bruh. Cena pa je sigurno nastavljena tako, da bo flagshipu primerna in niti ni važno ali bi ga ti kupil za takšno ceno ali ne, važno da je pripravljen nekdo drugi, ker pač nisi samo ti na tem svetu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj pa maš slike kak bo zgledala ta žalost
smile-1.gif


cortana je brezveze = ker je ni v slovenščini, že sedaj je bila neuporabna
kamera = ni slaba niti pri 925, dvomim da je pri 950 ekstremno boljša
večji zaslon = to ni prednost, 4,5" je še zadnja dimenzija za v eno roko, imel poleg 5" in 5,5" kitajca, to je preveliko za žep in delo
tekoče delovanje = že sedaj deluje tekoče

UBS type c pa ne vem kaj je, spet nek nov priključek

Skratka nič posebnega, nobene revolucije
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik damirj pravi:
usb tip c pomeni da ga boš lahko obrnil kot boš želel, hitrejši prenos, če bo USB3.0 ali ne vem koliko je najhitrejši. Lahko je pa še vedno USB2.0 ampak priklop bo tip c.

Zdaj o izgledu se en debatira, tudi tebi je tvoja žena tanajlepša, drugemu je lahko pa bruh. Cena pa je sigurno nastavljena tako, da bo flagshipu primerna in niti ni važno ali bi ga ti kupil za takšno ceno ali ne, važno da je pripravljen nekdo drugi, ker pač nisi samo ti na tem svetu.

Ne verjamem, da ga bo kdo kupil, ki ima že sedaj boljšo Lumijo...

Ja, izgled je pri premium telefonu tudi pomemben.

Se pa strinjam, da počakamo.

Lahko pa pogledamo, kaj sem pisal o WP pred letom in pol (slabim) in kje je zadeva danes in napovedi ljubiteljev WPja...

Meni se zdi, da zadeva samo še stagnira.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.230
6.514
113
Ja... http://www.theverge.com/2015/8/26/9212985/microsoft-lumia-flagship-phones-leak

Evan Blass (Evleaks) has published what appears to be official press renders for both devices.

Torej render..še vedno ni 100% real deal, poleg tega pa lahko zgleda bolje v živo, kot na fotkah, recimo nov samsung zgleda uber na fotkah, v živo pa žalost...lahko da je tu obraten problem
smile-1.gif


Glede velikosti se strinjam, jaz bi najraje videl nekaj velikega 4", ampak očitno je trend v drugo smer, saj tudi iphone in androidi gredo v neke cigl velikosti.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.798
2.049
113
Ja na žalost 10 let nazaj si bil največji car, če si imel najbolj majhen telefon, zdaj je pač obratno. Lepota je relativna, Samsung S6 zgleda na sliki super, v resnici pa... Še eden masovni štanc Samsunga, kjer vsi telefoni izgledajo enako. Meni je ql že, da si lahko zadnji pokrovček občasno zamenjaš v drugo barvo.

WP je drugače super, ampak ni za snecerja, ker ni ciljna skupina, zanj je primeren OS android, tega pa na lumiah ne bo videt. torej si lahko kupi nek kitajski klon lumie in uživa. MS ga očitno ne je*e 5%.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

WP ni slaba zamisel, vendar nima aplikacij in to ga ubija in ga bo pokopalo.
Vedno se le za android in ios, mi pa nadrsamo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.230
6.514
113
WP10 bi naj med drugim omogočal nalaganje in poganjanje Android aplikacij, oz že obstaja neka "beta" verzija, ki laufa zadovoljivo.

je pa android aplikacija na WP10 čisto grozno videt, ne gre tako sleek OS skupaj s tako dull aplikacijami, ampak očitno je narod to hotel in m$ je prisluhnil
smile-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.913
2.388
113
Ne daj se Snecer, vztrajaj, grizi. Sej bo pocasi vsako sranje za WP. Le oditi ne smes.
smile-1.gif
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.798
2.049
113
WP je dobra zamisel, trenutno edini OS za telefone, ki zgleda in deluje resno, ostal oej tako načičkano da boh pomagej. Aplikacije pa so, če pa si zbirčen boš pa malo počakal.