ZAHOD ZDA 2015 by TheBizz

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Pozdravljeni,


Začelo se je okoli novega leta z načrtovanjem in dogovarjanjem za dopust v aprilu. Ko je tu padla zelena luč sva na hitro poiskala letalski vozovnici, nato pa se je začelo načrtoanje...
cheer.gif


Letela sva v soboto zjutraj iz Brnika v Frankfurt in nato direktni let v San Francisco:

Tura pa je zgledala približno takole:


Sva pa prvotni plan sproti nekoliko prilagajala in določene zadeve izpustila, ker sva vseeno kakšen dan želela imeti vsaj nekoliko bolj lahkoten
smile-1.gif
Sem do konca upal, da letos vseeno že v aprilu odprejo TIoga pass, a je žal ostal zaprt, zato sva Mono lake in Bodie izpustila.

1.dan:
LJ-FRA-SF, kjer sva na letališču prevzela skoraj nov Ford Explorer, zvečer pa nama ni ostalo več energije kot sprehod do obale.



2.dan: dopoldne sva si ogledala Alcatraz, po kosilu pa sva šla po zahodni obali pacifika do mesteca San Simeon.














3.dan: vožnja ob obali do Santa Barbare in naprej do Los Angelesa. Med potjo sva za kratek čas zavila v enega izmed Premium Outletov
smile-1.gif
Popoldne sva si ogledala Hollywood, kasneje pa sva se zapeljala na Observatorij. V LA sva dva dni spala v motelu na obrobju LA v Pasadeni.







4.dan: v nepopisni gneči čez Hollywood, Beverly Hills do Santa Monice, popoldne sva si ogledala tamkajšnji ZOO. Nameravala sva si ogledati center mesta a naju je neprestana gneča na cesti odvrnila od tega
smile-1.gif











5.dan: po zajtrku sva odrinila do zapuščenega mesteca Calico in bila tam pred vsemi turisti s čimer je mestece res dobilo tisti prvotni čar
smile-1.gif
Po ogledu pa sva šla po Route 66 do mesteca Kingman kjer sva spala v Motelu 6.


















6.dan: Nadaljevala sva po Route 66 do Flagstafa, kjer sem nujno rabil poiskati Best Buy trgovino, da sem kupil dodatno spominsko kartico (pri obsežnem planiranju, sem doma pozabil na osnovno stvar, dodatno kartico
smile-1.gif
). Po kosilu sva se odpeljala v Grand Canyon, kjer sva imela rezervirano nočitev v Bright Angel Lodge (slabih 90$).




















7.dan. Dopoldne vožnja in skakanja po razglednih točkah na jugo vzhodu delu parka, kasneje pa ogled Horseshoe Bend-a in popoldne potepanje po mestecu Page.








8.dan: Po zajtrku sva šla na ogled zgornjega Antelope canyona, neverjetno, kaj lahko narava ustvari, res prava paša za oči! Kasneje sva se zapeljala do Monument Valley in proti večeru povratek v Page.












9.dan: Vožnja preko Zion national park v simpatično mestece St.Georg, tu sva si po kosilu ogledala mestece, nato pa šla v motel "polniti" baterije
smile-1.gif






10.dan: V dopoldanskem času sva si ogledala show room C.Shelby v Las Vegasu, kasneje pa sva nekaj ur porabila za nakupovanje. Ko se je začelo sonce spuščati sva se sprehodila do Stripa, kjer je stalno vse v pogonu, od ljudi, Casionjev, itd. V Las Vegasu sva 2 noči ostala v Motelu Super 8, ki je od Stripa oddaljen dobrih 500m hoje (cena cca 95$ za obe noči z zajtrkom).








11.dan: Ogled Hoover dama in ponovno nekaj potepanja po Stripu.










12.dan: Vožnja preko Mojave do letališča, kjer imajo sedaj parkirana odslužena letala, dan sva zaključila v mestu Bakersfield z ogledom tamkajšnjega muzeja, kjer je prikazano kako je mestece izgledalo včasih..






13.dan: Ogled Sequoia national parka, kar nekoliko strašljivo koliko tabel, ki opozarjajo na nevarnost medveda je v parku... No ko sva se odpeljala proti izhodu parka sva naletela nanj, 1m stran od roba ceste ... jaz pa sem imel na fotoaparatu nameščen širokokotni objektiv
confused-1.gif








14.-17.dan: San Francisco, raziskovanje in potepanje po mestu
smile-1.gif














Prevozila sva ~4500km, poraba najinega terenca pa je na koncu znašala sprejemljivih 10,6l/100km

Stroški:
letalske karte: 2300€
prenočišča: ~1200€
avto: 700€
hrana: povprečno v restavraciji med 30-45$
Za razne vstopnine je šlo tudi kar nekaj denarja, kot tudi za spominke in ostalo nakupovanje
smile-1.gif


Toliko zaenkrat, če pa koga kaj zanima pa na dan z vprašanji.

lp Andrej
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
cheer.gif
Financno vidim da je bil konkreten zalogaj, sam verjetno ko moras kombinirat z dopustom oz. s sluzbo drugace ne gre...sploh pri letalskih kartah.
Mam pa par vprasanj
smile-1.gif
In pol vidim sledeco fotko....

in prvo kar mi pride na pamet je... "Bonjour, my name is Serge Ramelli...i'm a french photographer...."
hysterical-1.gif

Pa se to...Antelope canyon....to je voden ogled, ne? Je cas za fotkanje s stojalom, al so vsi zivcni in te podijo naprej?

Tenks
cool-1.gif
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Hvala vsem. Financno je res kar velik zalogaj, je kriza ker imas omejeno stevilo dni, posledicno sem iskal karte, da sva termin cimbolje izkoristila.

V Grand Canyoni je bil zjutraj dejansko sneg, nama ni bilo nic jasno :) k sreci se je v nekaj urah v celoti stopil...

Kar se tice Antelope canyona, obstajata dve varianti vodenega ogleda, klasicna in foto ogled. Klasicen ogled stane 28eur (s sebo NE smes imeti stativa, foto ogled pa 50eur (za ogled je stativ obvezen). Mi2 sva sla na klasicen ogled in je dovolj casa za ujeti nesteto motivov, tudi svetlobe je dovolj (iso med 800-1600 - redko). Sem bil na zacetku nekoliko skepticen, ampak je popolnoma dovolj casa in prostora za fotografirati.

Na zahodni plazi San Fracisco (Baker beach) pa sta imela dva para fotkanje tudi med najinim obiskom :-D

Sicer pa sem imel od opremi za zgornje fotografije: Nikon D700 + N16-35mm f4 + N24-70mm f2.8 + N70-300mm.

V Sequoia parku brez problema s sirokokotnim objektivom ujames drevesa v kader, kar si tice pa guzve, mi2 sva tja prisla dopoldne in je bilo zelo mirno.

Lp Andrej ;-)
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sepravi sta placevala vstopnino za vsak park posebej? Nista vzela letne karte za narodne parke? Baje je zelo poceni in imas vstop v vse parke. Edin ne vem kako je z Antelope canyon....al je v ceni letne karte ali ne. Mene muci predvsem obisk Half Dome in The Wave...sam tezijo z nekimi omejitvami glede stevila obiskovalce, z nekim smotanim sistemom žereba...

Lahko das se kako fotko
smile-1.gif

LP
 

DavorG

Zelenc'
24. jul 2011
6
0
1
Mi smo imeli podobno turo. S tem, da smo štartali v L.A. nato v San Diego, en dan Tijuana (MX), nato nazaj skozi Joshua Tree NP, Mojave Desert, nato na Route 66, prespali v Barstowu, naprej v Grand Canyon, Las Vegas in Hoover Dam, všeč mi je bilo mestece Dolan Springs, nato gor do Salt Lake Citya in nazaj v Las Vegas, iz Las Vegasa na Extraterestrail Highway in mestece Rachel (znano iz X Files) tik ob Area 51 (ogled zadev ob Area 51) in spet nazaj v Las Vegas, nato Bryce Canyon prespali v mestu Panguitch in spet do L.A. nato pa po paicifiški obali s par dnevnim postankom v Santa Monici, preko Malibuja do San Francisca in nazaj v SLO.

Prenočevali smo predvsem v Super 8 ali Motel 6, avto najet preko Dollar Rent A Car. Avto je bil Ford Explorer, letalske karte Trst - Rim - Atlanta - L.A., karta je bila cca. 550 EUR / osebo. Res da je kar nekaj prestopov, ampak čakanja so bila minimalna, letalska družba AlItalia + DELTA - nobenih zapletov.

Letno sem v USA cca. 2x ali 3x, občasno si privoščimo tak Road Trip, pač vedno kaka druga lokacija, naslednji podvig bo z avtom iz NYC do L.A. preko celotne USA. Sem že šel z vlakom iz Chichaga do San Francisca, dobra izkušnja, spoznaš ogromno ljudi. Če si že v Californiji, se splača pogledat Tijuano, je kar zanimivo mestece.
smile-1.gif
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Super slike in reportaža!
Pa sem spet zelen od zavisti.

Sneg na vrhu Grand Canyona ni aprila nič čudnega.
Južni rob je na višini cca 2100 m, severni pa še višje (2400 m).

Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Sepravi sta placevala vstopnino za vsak park posebej? Nista vzela letne karte za narodne parke? Baje je zelo poceni in imas vstop v vse parke. Edin ne vem kako je z Antelope canyon....al je v ceni letne karte ali ne. Mene muci predvsem obisk Half Dome in The Wave...sam tezijo z nekimi omejitvami glede stevila obiskovalce, z nekim smotanim sistemom žereba...

Letna karta za narodne parke ("America The Beautiful - Annual Pass") stane 80 USD, tako da se jo splača kupiti, če obiščeš vsaj štiri parke.
Če sem prav štel, sta obiskala tri:

- Grand Canyon
- Zion
- Sequoia

Antelope Canyon in Monument Valley sta na ozemlju plemena Navajo in tam ti vstopnino zaračuna pleme - letna karta za narodne parke ne velja.

Glede Half Dome - res je od leta 2010 potrebno dovoljenje za vzpon na vrh.
Ampak dovoljenje rabiš le v tistem obdobju, ko so jeklene pletenice dvignjene.
To je običajno od konca maja do začetka oktobra.
Izven tega časa lahko zlezeš na vrh tudi brez dovoljenja.
Je pa nekoliko težje in je treba biti še bolj pazljiv.
Maja je gor lahko še precej snega - tako da je oktober bolj primeren.

 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik Dygscxpixm pravi:
Letna karta za narodne parke ("America The Beautiful - Annual Pass") stane 80 USD, tako da se jo splača kupiti, če obiščeš vsaj štiri parke.
Če sem prav štel, sta obiskala tri:

- Grand Canyon
- Zion
- Sequoia

Antelope Canyon in Monument Valley sta na ozemlju plemena Navajo in tam ti vstopnino zaračuna pleme - letna karta za narodne parke ne velja.

Glede Half Dome - res je od leta 2010 potrebno dovoljenje za vzpon na vrh.
Ampak dovoljenje rabiš le v tistem obdobju, ko so jeklene pletenice dvignjene.
To je običajno od konca maja do začetka oktobra.
Izven tega časa lahko zlezeš na vrh tudi brez dovoljenja.
Je pa nekoliko težje in je treba biti še bolj pazljiv.

ubistvu je še bolj fajn ker karta velja za dva avtomobila,
ker jo potem lahko še prodaš naprej.