HI3.si splošni pogoji

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Zdravo,
ima slučajno kdo pri roki splošne pogoje za ZM internetna avtomobilska HI3.si zavarovanja?

V skladu z njihovo politiko jih ne pošiljajo po emailu...
Lahko jih osebno dobim v poslovalnici ZM, kar mi je malo od rok,
oziroma jih dobim, ko sklenem zavarovanje.
bonk.gif
malo pozno je takrat brati, v katerih primerih ne velja zavarovanje.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Če imajo tak odnos do potencialnih strank, ga imej še ti. Napiši jim po mailu, da se zahvaljuješ in boš šel pač k drugemu ponudniku.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
V ZM poslovalnicah jih lahko dobiš v vpogled, ne moreš pa s jih domov nesti, razen če skleneš zavarovanje.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Logično, če je povezano z Mariborsko, potem je to nateg da kar smrdi...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kolker vidim, lahko skleneš preko spleta...
Po moji logiki in izkušnjah (z drugimi spletnimi obrazci), je ponavadi Predzadnji korak, da obkljukaš, da se strinjaš s pogoji. No tam je vrjetno tudi povezava do teh pogojev??
Žal pa boš moral izpolnit vsa polja, da boš prišel do teh pogojev.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Sicer pa tudi tarifa ni ugodna za večino folka. 66kW, starost 33, pride AO in AO-plus 255eur. S 50% bonusa dobiš takšno zavarovanje pod 160eur pri vseh slovenskih zavarovalnicah, brez nekih izrednih popustov.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Verjetno je brez bonusa, v tem primeru so te variante ugodne...

Načeloma ni nobenih posebnosti pri obveznem zavarovanju, edino vse moraš pravilno izpolniti,
ker po informacijah ki jih imam je kar nekaj regresov bilo iz strani spletnih zavarovalnic, ker so
stranke uporabile napačne podatek (naprimer starost) in ker je bila premija zaradi tega nižja,
je zavarovalnica ob škodnem dogodku zaradi napačnih podatkov na polici terjala razliko
v povzročeni škodi, sorazmerno....

npr. stranka je napisala da je stara 35 let, namesto 25let in je bila zaradi tega premija zavarovanja 10% nižja....
stranka je povzročila prometno nesrečo... in je potem zavarovalnica od nje terjala 10% od škode, saj je imela
neupravičeno nižjo ceno zavarovanja....
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Sem prišel do vnosa kartice, a pogojev nisem videl. So pa res eni biseri.


Ma gre se za to, da rabim eno ugodno zavarovanje za tretji avto, ki je na nuli. Pa še najdražji, 95kw in 7sedežev je, medtem ko imam na 44 in 66 kw bonusa 50 in 40% , na triglavu že stalna stranka. Nisem študiral na to, da bi dvameseca nazaj, ko sem podaljševal na obstoječem, začel na tamalem z nulo in prihranil bonifikacijo za tega, sedaj pa moram eno leto nekaj štukat s temi nizkocenovniki ala wiz.


Ni čisto vseeno glede splošnih pogojev za AO
Nekateri npr regresirajo sorazmerni del škode, če je voznik( npr žena), ki je povzročil škodo, mlajši, kot si navedel na polici svojo starost.
Tudi različno obravnavajo primere, ko ni bila doplačana premija za povečano nevarnost. Ne vem več iz glave, npr pri wiz zavarovanje ne velja, nekje drugje regresirajo sorazmerni del razlike v premiji. itd.

Pri nekaterih zavarovanje ne velja, če je vozilo preobremenjeno. Pa se včasih zgodi, da priklopiš par 10 ali 100 kil pretežko prikolico....
Na trenutnem avtu sem potovalno naložen okoli 200kil čez NDM. (dodatna oprema na avtu, strešni šotor, kolesa...)
Pri tavelikem sicer teh problemov zaenkrat še ne bo.

Na adriatic za "družinsko" polico mi pa tudi agent ni bistveno bolj ugodne variante naračunal, kot če na obstoječi samo pametno razporedim bonuse.


Mogoče bi pa blo pametno mojga agenta na triglavu vprašat, če slučajno lahko sredi leta doplačam do polne premije in bonifikacijo prestavim na tretji avto, brez prijava/odjava variante.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Citat:
Mogoče bi pa blo pametno mojga agenta na triglavu vprašat, če slučajno lahko sredi leta doplačam do polne premije in bonifikacijo prestavim na tretji avto, brez prijava/odjava variante.

Ne rabiš spraševat, seveda se da to narediti, pa tudi vztrajaš lahko še vedno na najdražji zavarovalnici
rolleyes-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
>>>Ni čisto vseeno glede splošnih pogojev za AO


Se strinjam s tabo v celoti. Če boš rabil kak izračun za ZM (razen za Hi3) ti lahko jaz izračunam, sploh če si iz Ljubljane.
smile-1.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Logično, če je povezano z Mariborsko, potem je to nateg da kar smrdi...

Kaj so težave z ZM? Ker ravnokar gledam katere zavarovalnice so najbolj problematične, vidim kar nekaj pritožb čez ZM (res pa je da so to stare teme-pritožbe izpred nekaj let)
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.486
1.132
113
ksz


Doma imamo 2. avto s katerim je bila v tekočem zavarovalnem obdobju povzročena škoda na vozilu tretje osebe.

Pred škodnim dogodkom je zavarovanec bil v 14PR, ob podaljšanju zavarovanja bi bil seveda v 17PR, posledično bi bila premija višja od vrednosti vozila (neka stara jajca letnik 2003
smile-1.gif
)


Glede na to, da za to vozilo potrebujemo samo AO zavarovanje brez kakršnihkoli dodatnih opcij, se mi zdi opcija zavarovanja Hi3 v višini 130EUR ugodna.

Prebral sem si tudi FAQ

Najbrž veljajo teli splošni pogoji AO zavarovanja ?


Je še kje kakšna fora?

Mnenja dobrodošla....
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.486
1.132
113
Potem sem kar zavaroval prek Hi3.si.

Plačilo je možno izključno s kreditnim karticami (mastercard, visa, karanta), čeprav na njihovi spletni strani piše, da je možno plačilo tudi z maestro kraticami
ne-ne-1.gif


Postopek povsem preprost, vzame ti dobrih 5 minut. Polico in potrdilo o zavarovanju AO prejmeš na mejl, takoj čim potrdiš plačilo.

Potrebno je pazit, da so vsi podatki točno vneseni, da ne bi prišlo do kakšnih komplikacij....
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Če ke ugodno se vidi šele po podrobnejših podatkih, koliko kw ima avto.
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik krko pravi:
50kW...

Koliko pride zavarovanje AO, če si v 17PR?

Za 17 PR pa sploh ne grem računat, ker ni ugoden. Si verjetno imel smolo in povzročil nezgodo. Si se pravilno odločil.

Za naslednje leto se pa oglasi. Običajno se splača imeti zavarovanje po normalnih pogojih z bonusi, sploh če boš kdaj zavaroval še kaj drugega kot samo AO.

nahrung002.gif