Kava oz kavni avtomat na blazinice

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.482
113
Glede na to, da "dolce gusto" tabor ne želi debate o drugih napravah tam, odpiram tole novo temo.

Torej tukaj bomo govorili o napravah in kavah, ki delujejo na blazinice in ne kapsule.

Če koga zanima, bo od drugega tedna v mullerju zanimiva ponudba. Imeli bodo iber poceni blazinice (7c na kos) in pa tudi philips avtomat:

capture.png


Po blazinice definitivno grem, aparat pa je preslab, ker iščem latte duo mašin. Koliko sem pregledal stran proizvajalca blazinic imajo v ponudbi tudi "original" kave iz različnih območij, recimo brazilije, kar pomeni da bi znala biti kava vrhunske kvalitete. Če bo muller imel tudi te v ponudbi in ne samo "generičnih arabica".
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Muller ima v ponudbi te, ki si jih prilepil,jacobs, neke svoje in nekaj osnovnih originalnih, teh iz različnih območij tam nisem zasledil sem jih pa že dolgo časa nazaj zasledil v e-leclercu (nisem ziher če še imajo). So pa meni te originalne kar ok.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
niti ne ker paket stane 1.99 eur noter je pa 16 kos, pa še za info nikar ne kopuj ikeinih, sem jih probal in je po prvi brozgi romalo vse skupaj v kanto.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Blazinice.. Je govora o blazinicah, ki gredo v navadni esspresso avtomat na ročko (če seveda ročka ima ležišče za blazinico)?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.482
113
Sem pregledal malo muller danes. Imajo jacobs, alfredo, original senseo, neko bio kavo in še ena znamka...tudi kar poceni.

Alfredo ima akcijo 36+4, če bodo od pon v akciji tudi ti, pa ne vem, ampak to je potem res dober dael
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.482
113
FYI, že od konca aprila se čaka na aparat, sploh se ga ne da dobit nikjer v EU, neverjetno.

Gre se pa za senseo HD7857/50 model.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.482
113
No, končno so ga jodlarji izdobavli...madona...je trajalo.

Trenutno se še lovimo z kavami, treba si je vzet čas in preizkusit ponudbo, da se najde kaj človeku odgovarja. Tiste najcenejše iz mullerja so zgleda sama robusta, ker je kava kar grenka, tako da za moj okus to odpade, škoda le, da jih je na zalogi še toliko
smile-1.gif


Ima pa Špar v AT akcijo -50% na senseo blazinice, kar je, IMO, zelo dober deal, torej večina se jih dobi za 1.5€ na pakungo. Mislim da je akcija do 26.6., tako da navali, kdo lahko.

Decaf se bo verjetno nabavilo "eno gajbico", ker teh pa res ni nikjer za najt, tako da neke izbire tudi ni druge, kot pač senseo decaf.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Tema je že starejša pa vendarle me zanimajo vaše izkušnje z kavami ki ste jih skuhali na tem ali takih aparatih na blazinice. Dobil sem Philip Senseo tak kot je zgoraj v reklami , zraven sem dobil tudi 2 pakungi kave Dalmary ki pa se mi zdi preveč -vodena. Nima prave barve po okusu še kolikor toliko.Do sedaj sem bil navajen kave Dolce gusto ki je res močnejša tako da ....
Katera izmed kav je van polnega okusa in kot taka dobra za pitje?

Lp
 
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Tema je že starejša pa vendarle me zanimajo vaše izkušnje z kavami ki ste jih skuhali na tem ali takih aparatih na blazinice. Dobil sem Philip Senseo tak kot je zgoraj v reklami , zraven sem dobil tudi 2 pakungi kave Dalmary ki pa se mi zdi preveč -vodena. Nima prave barve po okusu še kolikor toliko.Do sedaj sem bil navajen kave Dolce gusto ki je res močnejša tako da ....
Katera izmed kav je van polnega okusa in kot taka dobra za pitje?

Lp

jst bi na tvojem mestu uprašal tiste blizu ita meje...tam maš kofijev za izvoz...cenovno ugodne zadeve (ponavadi so kaketi kapsuliranih kav po 7 € notr pa nekako 16 kav)...proizvajalcev pa nebroj...

lahk rečemo kako na privat, ker je gradiva daleč preveč za ga limat sm gor
 
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Mene bolj zanima ;katera kava ki ima dobro aromo in za povrh še peno-smetano?
hja, to boš moral sma ugotoviti..sto ljuda, sto čuda
pena ne bi smela biti problem,ker jo naredi pri vsaki kavi

zdaj kar se kav tiče, meni je grozno všeč pellini top. Sicer ne v kapsulah, ampka espresso...se jo pa dobi v kapsulah. Jeba je ker zna imeti ceno. Okej je tud cafe vergano. Lavazza, illy tud niso slabe, je pa spet cena...potem maš pa še malo morje name nad noname kav...recimo kimbo je taka zadeva (smo jo poskusili, pa je nekakko "prešvoh"), mattioni, goriziana....


pa še na nekaj bi te rad opozoril in sicer da je nabor kav (okusi)v kapsulah (takih in drugačnih) velikokrat manjši kot je nabor mlete oz kave v zrnju

ps za peno na vrhu kave - da se kavi reče kapučino si omisli penilnik mleka
https://www.google.it/imgres?i...=mrc&uact=8
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.482
113
Tisti aparat, ki sem ga jaz nabavil, že ima penilnik in opravi svoje delo zelo dobro.

Okus kave pa kot rečeno, to je osebna preferenca.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
osebno imam raje kavo polnega okusa.arome, bil sem navajen kave iz aparatov Dolce gusto in zadnje čase sem pil samo kavo NESCAFÉ RISTRETTO ARDENZA nekaj v tem smislu iščem za ta aparat na blazinice.
 
Citat:
Uporabnik retro pravi:
osebno imam raje kavo polnega okusa.arome, bil sem navajen kave iz aparatov Dolce gusto in zadnje čase sem pil samo kavo NESCAFÉ RISTRETTO ARDENZA nekaj v tem smislu iščem za ta aparat na blazinice.

hja polni okus ima recimo lavaza. MIslim da so blazinice nekje po 26 centov (vsaj bile so) v trgovini takoj čez ex mejo (bi moral iti tja na obisk, pa bi lahko bolj z gotovostjo trdil glede cene). Drugače pelllini top je zelo pitna zadeva, verjento bo malce bolj močna kot nescafe. Maš pa še zadeve kot so fior fiore (od coopa malce boljša roba), kimbo je bolj blag...ne vem no, moraš poksuiti in to je to , ni druge..dobt enega da ti nabvae kave v blazinica potem pa testirat
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.482
113
V mullerju je kar nekaj blazinic, od bio do original senseo...sprobaj pa poročaj
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.482
113
Jebemo sunce, me včeraj dvignilo.

Grem tankat v AT in hkrati še skočim v trgovino preko ceste, da bi nabavil senseo brezkofeinske blazinice. Nimajo, imajo samo kofeinske. Se peljem par km naprej do špara, spet ista zgodba. Pomeni bi moral it direktno do Gralle, če bi želel, kar pa je itak bedarija, samo po to hodit.

Pri nas ista zgodba. Muller ima blazinice, seveda nimajo brezkofeinskih. Popizdiš.

Gledam preko ebaya, lepe cene, torej to odpade.

Še kak sotrpin tukaj, oz če ima kdo vir teh blazinic kje drugje?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Ja cela jeba, meni je tudi zmanjkal zadnjič čajevo kavnih blazinic z okusom župe ravno v nedeljo ob 18.59. Nisem spal do ponedeljka 7.01 ko se je špar spet odprl in sem kar blazinico pojedel, sicer je bla jušnato čajeva z okusom kapučina, ampak [cenzura] ga, če je sila se tudi drek poje, samo da grem spet lahko nazaj v klet z ruzakom peska na hrbtu prevale delat.