TomTom [Android OS]

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Zadevo sem namestil na DHD s HTC uradimo romom - ni rootan android 2.3.5 s htc sence 3.0 - deluje na kartici. Po namestitvi se poveže na njihov strežnik in potegne dol karto 3.1GB - trajan in traja - no ja odvisno od hitrosti povezave. Deluje brez težav, kolikor sem lahko na poti na šiht sprobal. Lepo in tekoče - še dobra fora - na cesti ima za vsakih 100 metrov oznako. O karti ne morem kaj dosti povedat, ker sem peljel le v MB.
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Primerjava proti IGO?

Lahko ti povem samo na splošno.
Do pred kratkim je bila moja navigacija TomTom Via125; ker se mi je nekoliko spremenil "opis del in nalog" sem moral poiskati navigacijo z dobrim pokritjem bivše Yu.
Subjektivno: za čisto navigacijo - od A do B - je TomTom boljši. "Lane assist" je milina, glasovna navigacija tudi. Primer: pridem v križišče, mi v TomTom-u reče "v križišču vozite levo" ali "prečkajte krožišče, drugi izvoz"; pri Igo je "čez 30 m v križišču zapeljite levo" ali "v naslednjem krožišču vozite naravnost, uporabite drugi izvoz". Pri TT je kratko in jedrnato, pri IGO je že mimo, ko pove do konca. Precej več moram gledati na zaslon. To ne pomeni, da se z IGO ne pride na želeni cilj, ali da je IGO zaradi tega slab..., ampak teta čisto preveč gobezda
smirk-1.gif

"Line Assist" moram še malo preskusit (IGO imam šele en mesec), ampak tisto kar sem videl do sedaj ima TT prednost.
POI: pri TT je enostavno; izbereš novo skupino, jo imenuješ in dodajaš POI v želeno skupino (v mojem primeru stranke). Pri IGO moram zadevo še naštudirati. Pri TT je šlo vse brez navodil.
Meniji so veliko bolj intuitivni, tu med vožnjo je lažje tapkat -. ja vem da se ne sme. Intuitivnost je sicer pomembnejša na začetku, ko se navadiš je OK - upoštevaj tudi, da sem iz TT prišel na IGO, tako da ne morem biti povsem objektiven.

Nepomembne malenkosti:
Nekako imam občutek, da pri vodenju IGO malo zaostaja. Na zemljevidu postavlja na položaj za katerega dobi signal; torej je vedno malo zaostanka - imam občutek, da TT upošteva hitrost vozila in te postavi za nekaj desetink sekunde naprej; glede na hitrost vozila.
Originalni ženski glas pri TT je zoprn, nemogoč! Poleg tega prevod v slovenščino pri vodenju ni nekaj, s čimer bi se lahko hvalili. Meniji so OK prevedeni, vodenje ne. Zato pri TT uporabljam Tanjo. Sicer dela, vendar se med navodili rahlo sliši piskanje v ozadju. IGO je v tem boljši, ubija me začetni zaslon "Prikaži mapo" - pa kje je prevajalec našel mapo! V mapo se vlagajo listi, pri navigaciji je ZEMLJEVID. (Preobčutljiv sem na to, vem)
Pri prikazu imaš pri IGO-ju kup podatkov, 3D pokrajino - sicer lepo, a brez kakšne dodane vrednosti; TT je dolgočasen, a na zaslonu je vse kar potrebuješ.
TT nima dnevnikov (vsaj Via ne) - meni je vseeno, morda je za koga pomembno.

Pomembne malenkosti:
Za IGO imaš na tem podforumu toliko podpore, kot jo za TT ne dobiš nikjer (še posebej za ta denar ne
wink-1.gif
). Sam sem kupil posodobitev za 2012, pa so mi poslali samo eno - že nekaj mesecev čakam pravi odgovor...

Toliko zaenkrat. Upoštevaj še, da Via ni "ta huda" verzija TomTom-a

Za navigacijo po EU sam uporabim TomTom-a; ko grem na jug, nimam izbire. Na cilj pripeljeta oba (če imata zemljevide).
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
premaknite hudiča?

"Works on my Evo 3D
I'm using links2sd, app and map install to sd storage.
smile-1.gif

"

Pozdrav !

Ali bi lahko prosil za pomoč. Imam xTab50 pa mi zadevo nikakor ne uspe premakniti na ext_SD (32GB), na kateri mi tudi super teče IGO. Vse kar mi uspe je da program prestavi na SD, ki pa je v bistvu tako zmapiran notranji spomin naprave in je seveda premajhen, da bi dol potegnil karto EU.

Že vnaprej hvala !
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Toliko zaenkrat. Upoštevaj še, da Via ni "ta huda" verzija TomTom-a

..in tudi to, da ni primerna izbira za "pirate", saj nelegalne posodobitve na VIA serijah PNA Tomtom naprav, niso možne. Sicer pa NigelM, hvala za svoje izkušnje, marsikomu bodo koristile.
zmaga.gif


Citat:
Uporabnik Dualis pravi:
Pozdrav !

Ali bi lahko prosil za pomoč. Imam xTab50 pa mi zadevo nikakor ne uspe premakniti na ext_SD (32GB), na kateri mi tudi super teče IGO. Vse kar mi uspe je da program prestavi na SD, ki pa je v bistvu tako zmapiran notranji spomin naprave in je seveda premajhen, da bi dol potegnil karto EU.

Ja, to tudi meni (še) ni uspelo. Verjetno bi bilo potrebno malo prekodirati .apk file oz core fajle samega softwera, ampak se sam tega ne bom loteval..raje počakam, da bodo to uredili gps skinerji iz tujih forumov.
smile-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Toliko zaenkrat. Upoštevaj še, da Via ni "ta huda" verzija TomTom-a

..in tudi to, da ni primerna izbira za "pirate", saj nelegalne posodobitve na VIA serijah PNA Tomtom naprav, niso možne. Sicer pa NigelM, hvala za svoje izkušnje, marsikomu bodo koristile.
zmaga.gif

Zadeva seveda ni piratska, ampak domnevam, da boste tudi Android verzijo popasli
wink-1.gif

Pisal sem zato, ker je logika menijev pri TT praktično enaka. Na PalmOS mi še vedno teče piratskti TT6 - ikone so še vedno enake.

@popotnik: hvala - se moram malo oddolžiti za pomoč
wink-1.gif


PS: TT ima pri izbiri cilja tudi "Dom" - kjer se vpiše domači naslov. Ali kaj takega na IGO obstaja?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
PS: TT ima pri izbiri cilja tudi "Dom" - kjer se vpiše domači naslov. Ali kaj takega na IGO obstaja?

V clean verziji NE, ampak samo s skinom. Zaenkrat za Android verzijo prima to funkcijo doda samo diMka skin.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Bom dedku mrazu pisal za drug telefon....

potem bo pa res postalo problem :p

Sedaj je samo omejitev
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zgleda da tudi TT ni preveč jasna platforma Android, saj so težave z resolucijo (vsaj na mojem ACE-u 480x320)

sc20121105-113527.png
sc20121105-113958.png


verjetno se to da sicer popravit v kakšnem sistemskem fajlu, vendar se v to ne bom spuščal, ker mi ta navigacija itak ni preveč zanimiva
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Men se zdijo tile menuji eni okorni...

V primerjavi z navigonom je čist mim.

Pa še cra*k je enostaven, pa še ločeno se ti zemljevidi prenašajo ter obnavljajo.

Samo moje mnenje.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Nova verzija......

TomTom GPS Navigation Traffic https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.gplay.navapp

Na marketu imaš demo (75km trajajočo verzijo). Meni se s kavča kr dopade
tongue-1.gif
Mape so pa spet v enem kosu, da imaš par gb sranja po telefonu.

Drugač pa naročnina za eno leto 20€ za 3 leta pa 45€ (se mi zdi).

edit: Drugač sem sedaj na plačljive ceste postal bolj pozoren, samo sygic ima da lahko ko greš čez mejo neplačljivo izbereš v enem menuju. Tule je pa ravno tako odzadaj v nastavitvah skrito. Here ima pa na prvem menuju tudi, da je lažje dosegljivo.

http://www.droid-life.com/2015...to-google-play/
 
Nazadnje urejeno: