Kampiranje in udobno spanje

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Pozdravljeni,

Nevem se odločit kaj kupit za udoben spanec v šotoru.
Do zdaj sem imel samonapihlivo blazino 7,5cm iz jyska (pravzaprav dve... eno za mene in eno za boljšo polovico).
Obe sta v roku dveh let spustili in ne dihtata več. Zdaj sem pa skeptičen glede blazin.
Ima kdo kake izkušnje? predloge? karkoli?

Hvala!
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
se bos moral stegniti malce dlje od jyska, jaz imam tole>
mammut king size pump

in mi je super, ampak sem prej 15 let spal na 1cm armafleksu
smile-1.gif
tistih kampirnih postelj na ogrodjih (JLA style) ne prenesem. kdo pa ravno te hvali do onemoglosti.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
S to quechua znamko ste tecni ze skoraj tako kot herbalife
smile-1.gif


11kg(!!?)
hysterical-1.gif
a to je kaksen hec?
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Pozdravljeni,

Nevem se odločit kaj kupit za udoben spanec v šotoru.
Do zdaj sem imel samonapihlivo blazino 7,5cm iz jyska (pravzaprav dve... eno za mene in eno za boljšo polovico).
Obe sta v roku dveh let spustili in ne dihtata več. Zdaj sem pa skeptičen glede blazin.
Ima kdo kake izkušnje? predloge? karkoli?

Hvala!
Mi2 imava Dormeo Roll Up 160x200, pa nama je to najboljše za v šotor. Spiš kot kralj.
zmaga.gif

Dormeo Roll up

Sva imela tudi samonapihljivo blazino, pa je za kampiranje neprimerna (dobra je edino za na plažo), sva imela napihljivo velurko, ki je za v šotor zanič (ko se partner obrne, se zibaš kot v otroškem parku na napihljivih zadevah za skakanje).
Nama je do sedaj edino Dormeo omogočil kvaliteto spanja v šotoru, vse ostalo, kar sva sprobala, je bilo zanič.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Boli mene al je Quechu al je mamut, Iglu whatever.

Lahko iz prve roke povem, da je odlična in da se na njej odlično spi.

Je pa primerna za kampiranje(!) in ne šotorenje z nahrbtniki...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ti dam prav glede zadnjega stavka. sam kampiranje se vedno povezujem s sotorjenjem oz. bivakiranjem.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Boli mene al je Quechu al je mamut, Iglu whatever.

Lahko iz prve roke povem, da je odlična in da se na njej odlično spi.

Je pa primerna za kampiranje(!) in ne šotorenje z nahrbtniki...

sem že vrgel uč na to posteljo....

uporabljalo se bo v takem šotoru:

 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Pozdravljeni,

Nevem se odločit kaj kupit za udoben spanec v šotoru.
Do zdaj sem imel samonapihlivo blazino 7,5cm iz jyska (pravzaprav dve... eno za mene in eno za boljšo polovico).
Obe sta v roku dveh let spustili in ne dihtata več. Zdaj sem pa skeptičen glede blazin.
Ima kdo kake izkušnje? predloge? karkoli?

Hvala!
Mi2 imava Dormeo Roll Up 160x200, pa nama je to najboljše za v šotor. Spiš kot kralj.
zmaga.gif

Dormeo Roll up

Sva imela tudi samonapihljivo blazino, pa je za kampiranje neprimerna (dobra je edino za na plažo), sva imela napihljivo velurko, ki je za v šotor zanič (ko se partner obrne, se zibaš kot v otroškem parku na napihljivih zadevah za skakanje).
Nama je do sedaj edino Dormeo omogočil kvaliteto spanja v šotoru, vse ostalo, kar sva sprobala, je bilo zanič.

5cm debeline se mi zdi malo premalo za spanje na boku ali?
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ve kdo za kake ugodne samonapihljive blazine debeline med 7 in 10cm? Sem imel 5cm pa mi je premal....napihljiva blazina me pa moti zibanje, kot ga je ze sistemik omenil in pa napihovanje...sploh ce pridem v kamp zelo pozno.

LP
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Kolikšen pa je premer zvitka tegale Dormeo Roll Up-a ko je zložen?
Sam tudi iščem novo zadevo za v šotor, ker mi je ena od dveh samonapihljivih blazin spustila.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Ve kdo za kake ugodne samonapihljive blazine debeline med 7 in 10cm? Sem imel 5cm pa mi je premal....napihljiva blazina me pa moti zibanje, kot ga je ze sistemik omenil in pa napihovanje...sploh ce pridem v kamp zelo pozno.

LP

V Intersportu so imeli mckinley za 40€...7 in 10cm. Sem lani kupil 7cm, ampak se mi zdi da nisem nič boljše spal kot na 5cm. Pa Brunner so bile okoli 40€. Definitivno pa dosti boljše kot tiste napihljive blazine...tisto zibanje in še luknje vmes
ne-ne-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Glej, vsakemu svoje. Kot bi tebi rekel, zakaj hodiš peš na Vogel, če pa pelje gondola gor...

Jaz sem poizkusil že vse - kot tabornik bivakiranje Bear Grills style, šotorenje z malin iglujem, prikolico, apartmaje, hotele, jahto, kampiranje s šotorom. Vse ma svoj + in -. Na mojem spisku st najnižje hotel in apartma, najvišje je jahta/čoln.

Šotorenje za mene pomeni premikanje med mesti, kjer n istem mestu ostaneš noč, največ dve. Takrat je pomembno, da te šotor zaščiti pred vremenom. Ko pa kmpiraš, pa ti šotor mora nuditi nekaj udobja. Midva imava šotor z za 4, pred šotorom še en prehodni šotor 3x3m (ki se lahko hitro spremeni v dodatno spalnico), ne vlečema pa zrven nekih extra kuhinj, ležealnikov, hladilnikov. Pač imava prostor, da se normalno premikav in v slabem vremenu v šotoru tudi normalno jeva. In da je noter vsa prtljaga...

Vsekakor pa bivakiranje tudi svoj čar!
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz imam firmo Outwell iz Iglu športa. Je dražja, samo je pa tudi kvaliteta čisto drug nivo. Sem imel tudi to McKinley robo, pa grejo ventili hitro adijo, materiali pa so tudi neudobni.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.816
113
outwell ima tudi merkur med sezonsko robo, pa se zna dobit precej ugodno

2 leti nazaj sem kupil po koncu sezone 5cm samonapihljivko za nekih 20€... v primerjavi z drekom iz hoferja, ki je takoj spustil dušo, lahko samo pohvalim
smile-1.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika

Priponke

  • 2212029-1489288-Zajetaslika.PNG
    2212029-1489288-Zajetaslika.PNG
    111,5 KB · Ogledi: 1.426
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
Pri samonapihljivih drzi ko pribito: malo dnarja, malo muzike. Sem imel oboje. Ko je srot hitro spustil duso, sem se stegnil 80e in spim po 2 tedna ko lord. Dela ze 8 let kot prvi dan.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Sem vzel samonapihljivo v jysk, misleč, da bom prišparal. Na oko in otip je bila namreč videti kar ok. No, po treh vikend kampiranjih je letela v kanto. Strgala se je na robu, tam, kjer je nanjo pritiskal "metuljček" zadrge od spalke. Potem sem se razpeesdil in vzel Outwell za 80€. Čisto drug svet. Edino kar me moti, da jo je težje pospraviti (zviti), ker ima bolj čvrsto peno, ki se težje zvija.