Downgrade iz lollipopa

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
A je možen kakšen uraden downgrade iz lollipopa?
Dobil sem namreč uraden upgrade in ga tudi seveda izvedel. Gre za Sony Xperia Z3 compact. Do Lollipopa mi je zadeva špilala res perfektno. Pa sem iz Appla pršel, sprva branil povratek na andorid ampak me je Z3C res pozitivno presenetil glede na zanelsjivost, hitro in tekoče delovanje. No zdej smo pa spet tam. Jebeti googla, a je sploh kakšen telefon, ki ga ne zjebejo s prvimi parimi verzijami novega OSa? Skratka baterija je švohnejša (konkretno), kamera se mnogo dlje časa odpira. Vsako odpiranje aplikacij je malenkost počasnejše. Pa sej ne da ima ne vem kakšen lag..ampak ni pa to kar je bilo prej. Dejanko je to zopet postal andordi katerega nisem maral pred časom in sem šel na apple. Pridem nazaj, špila v nulo, sedaj pa zopet. Kr neki.
Torej a je možen na kakšen način uraden downgrade na staro verzijo - 4.4.4 al katera je že bila? Rootanje in podobno ne pride v poštev, je telefon služben in iz tega vidika nisem lastnik telefona, zgolj uporabnik.

Hvala.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Jaz sem tudi dobil Lollipop na Xperii Z3. Zanekrat deluje povsem enako hitro kot prej. Tudi kamera, itd. Mi pa ni všeč prikazovanje odprtih aplikacij in pa seveda s pritiskom na Power ON gumb še vedno dobiš menu (izklop, ponovni zagon), kjer pa zdaj manjkata opciji za Flight Mode in pa Mute.
jezen.gif


Baterija se pri meni prav tako nič bolj ne prazni. Je pa res, da bo tole šele drugi dan po nadgradnji.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Hja to sem pozabil..bom ob priliki naredil še factory reset.

Ja določene zadeve tudi mene motijo. Ampak nekatere so pač stvar nvade. me pa moti da moram recimo sedaj telefon prav odklenit če imam recimo muziko prižgano..prej si že ob zaklenjenem lahko komad preskočl, sedaj je treba telefon prov odklenit, da prideš do playerja...skratka ja no, je recimo kar nekaj takih zadev, ki mi niso več najbolje speljane ali pa potrebujejoš zanje več klikov kot prej
rolleyes-1.gif
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
settings/sound & notification/when device is locked - izberi show all notification content ali hide sensitive notification
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
sam čaki, kater player pa uporabljaš ?
Ker meni še vedno prikaže, isto kot prej. Res pa je, da uporabljam Samsungov player namesto GoogleMusic-a. Tega ne maram, k se sam od sebe pržiga
crazy1.gif


Jst Play-am komad, zaklenem ekran, in mam na ekranu bližnjice nazaj,pavza,naprej.
Edino X za zapret player so dal preblizu k ostalim tipkam in zelo hitro zapreš predvajalnik, pa čeprav si hotu samo preskočt komad
bonk.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ja to poznam za show notifications ampak pote.lm pa tudi vse ostalo prikazuje na zaslonu cesar pa ne maram.

Bom poiskusil se z drugim playerjem, to je stock walkman al kaj ma ze sony.

Tudi ti notifi mi niso vsec. So bili prej bolj diskretni. Lucka ter majhna ikonca zgoraj levo. Sedaj teh majhnih ikonc ni in ali vidis komplet cez vecji del zaslona (ja lahko z skrito vsebino ampak vseeno). Tudi notif lucka...enkrat deluje enkrat ne. Skratka prori 4.4.4. je polno enih takih napakic ki so me pred ebim letom prisilile v Ios :/ skoda ker prej je res spilal v piko vse.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
sem klical na sa samsung pomoč pa je rekel, da ni mogoč downgrade za S5. Me moti marsikaj. Najbolj to, da ne morš nimaš opcije za na tiho. Je samo glas al pa vibra. Pol sem vibro izklopo pa mam samo glas al pa tiho - brez vibre. Poleg tega še omrežje slabše lovi pa še kaj bi se našlo....
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Meni se pa ob klicanju pri iskanju kontakta pokažeta dva ista. Npr. iščem Petro in mi po vnosu pe pokaže na listi dve petri. Ko pa grem v stike, je pa prikazana samo ena?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Pri iskanju ti verjetno kaže tako iz tel spomina kot sim kartice. Se ne da nikjer nastaviti?
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Pri iskanju ti verjetno kaže tako iz tel spomina kot sim kartice. Se ne da nikjer nastaviti?
Thx. Verjetno bo to, ja. samo enostavno ne najdem te nastavitve...
uf-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Hja to sem pozabil..bom ob priliki naredil še factory reset.

Ja določene zadeve tudi mene motijo. Ampak nekatere so pač stvar nvade. me pa moti da moram recimo sedaj telefon prav odklenit če imam recimo muziko prižgano..prej si že ob zaklenjenem lahko komad preskočl, sedaj je treba telefon prov odklenit, da prideš do playerja...skratka ja no, je recimo kar nekaj takih zadev, ki mi niso več najbolje speljane ali pa potrebujejoš zanje več klikov kot prej
rolleyes-1.gif

@Pakul, si že napravil reset
confused-1.gif

Meni tudi ponuja nadgradnjo, pa bi glede na tvoje ugotovitve raje malo počakal z njo
17758-icon_confused.gif
 
22. jul 2007
1.392
43
48
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Pri iskanju ti verjetno kaže tako iz tel spomina kot sim kartice. Se ne da nikjer nastaviti?
Thx. Verjetno bo to, ja. samo enostavno ne najdem te nastavitve...
uf-1.gif
greš v imenik- nastavitve-stiki-stiki za prikaz- tu lahko izbiraš kaj ti naj prikazuje
 
22. jul 2007
1.392
43
48
Čisto odspodaj imaš prilagojen seznam, tam si lahko po želji nastaviš, katere stike in od kod ti naj prikazuje... tam si nastavi recimo samo google, če imaš mogoče sinhroniziran imenik z gmailom.. vse ostale kljukice pa pobriši, pa boš videl kako pa kaj....
 
22. jul 2007
1.392
43
48
Če to ni uradni dialer?? Potem je mogoče to vzrok, da ti prikazuje dvojne stike, ali pa preveri v gmail-ju, če nimaš mogoče podvojenih stikov zaradi prejšnjih sinhronizacij med telefonom in gmailom
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
To je uradni dialer lollipop. V gmailu ni videti podvojenih stikov. Isto se dogaja, če imam označene za prikaz ene ali druge stuke.