TomTom Go (Android)

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Končno - tole so mečkali ... žal za Slovenijo TomTom še ne ponuja LiveTraffica. Sicer ima TomTom zelo kvalitetne zemljevide (za moj okus najboljše).

TomTom Go za Androida
Zanimiva ideja - brezplačno do 75 kilometrov (vključno z radarji, livetrafficom ...) na mesec.
Nerodno - izbor zemljevidov je neroden - na voljo je nekaj skupin in potem moraš DL celoten komplet. Škoda.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Včer sem jih 50km ponucal
smile-1.gif
Mislim, da s to bi pa res lahko živel par let.


Sistem naročnine pa itak ne bo šel. Folk hoče še zmeraj nekaj "fizičnega v roki".
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Saj je mogoče tudi z naročnino zanimivo. Pač klasična oblačna storitev. Plačuješ, imaš pa vedno zadnjo verzijo in sodobne podatke. Meni je to kar všeč.
Sam sem sicer zadevo samo na kratko preizkusil, potem pa mi je zmanjkalo ... poleg tega pa TomTom spi s slovenskimi prometnimi poročili. Sicer pa je TomTom pri zemljevidih in vodenju zelo dober.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Navigacijo ima zelo podobno route 66, verjetno je to s tomtom zemljevidi to povezano(možno, da je pa samo engine odzadaj podoben).
confused-1.gif


Plus ima še junction view in lane assiste malo boljši od route 66 (vsaj po lj, kar sem probal). V glavnem, če pride dober crack ven bom imel tega za glavno navigacijo za backup pa here maps(predvsem zaradi drugih zemljevidov). Route 66 se je soliden, samo crackov ni za novejšo verzijo (tko, da ...). Sygic so pa toliko zjebal z updajti vsak teden, da je brezveze vse skupaj. Navigon so mi pa že barve antipatične, kot da bi se drek valil po ekranu.
rolleyes-1.gif
Drugega pa ni.... Če nočeš online biti....
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Tule pejt pogledat... namesto po rdeči (magistrali ali nevem kaj je) po kolovozu.

Potem se pa malo zamisliš. Komu zaupaš medtem, ko se peljaš.
bonk.gif


unnamed.png
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Mah take zadeve, ti čist zagabijo aplikacijo. (Sygic tudi v slepe ulice zapelje ali pa kr čez polne črte itd itd).


Kot, da bi punco dobil pri varanju, ko potem ne bi bilo več tko kot prej :p


Zanimivo je pa, da samo here maps heca tole, navigon pelje lepo po cesti (verjetno z istimi mapami).
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Poskusi, mogoče boš prvi po arheološkem izkopavanju in novem tlakovanju.
Žalostno, koliko časa je že zaprta in tudi taka bo, pa navigacije še kar vodijo po njej.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Mislim, da je na TomTom oblačnih zemljevidih to že popravljeno. Običajno pa traja nekaj mesecev (ali skoraj kakšno leto), da zadeve pridejo v proizvodnjo
write.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
V glavnem, po 2 mesecih ni še noben skrakal.... nekaj pišejo, da je iz družine Tomtom live in da se ne bo dalo.

Da edina možnost je potem tastar tomtom 1.4.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
S tem, ko pišejo, da je iz družine Tomtom live na lep način hočejo povedat, da zaradi nove zaščite apk, je ne znajo porihtat.

Isto je z iGO Nextgen, kjer jim nikakor ne uspe zadeve usposobit, ker so dobro premešali kodo ( obfuscate classes, library) in ima anti debugging funkcijo, ki te vrže ven, če si predolgo na enem mestu in moraš potem zopet znova.

Razlika med Tomtom live in android verzijo je v tem, da prve ne morejo porihtati, ker ne morejo priti v samo napravo, da bi prišli do datotek, pri slednjem na rootani napravi brez problema prideš do vseh datotek.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ja, saj - tisti IGO Nextgen res že dolgo čakamo. Če bi se ga človek lahko vsaj kupil ... pa še tega ne more (razen Indonezije in mislim, da Rusije)
bonk.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Majhen obliž na rano... sem dobil route 66 tazaden, upam da ne bo kakega preseneæenja čez mesec (javilo ni nič, da je demo verzija).

Čeprav sem jo enkrat že ponucal tist bonus, da dvomim da lahko še enkrat "testiraš".

unnamed.png
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Tomtom Go so sedaj skrekal.... samo razen grafike, mi sploh ne potegne da bi instaliral. Sedaj še posebaj, odkar so gmaps.

Star ratujem
smile-1.gif