Iščem zamenjavo za Matrix-a

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Vozim Hyundai Matrix Crdi 1.5 letnik 2009 že skoraj 5 let in počasi bo treba mislit na zamenjavo.
Skoraj vse, kar pričakujem od svojega avtomobila sicer Matrix ima, ker pa ima tudi že blizu 6 let in 76000 prevoženih kilometrov, sem se odločil, da bom pričel z ogledovanjem alternative.
Sicer prvega favorita (ix209 imam, kljub temu pa bom vesel še kakšnega predloga.

Kaj pričakujem:
- 5 vrat, po možnosti zadaj raven pod
- dovolj moči za vožnjo v klance brez težav
- visok sedež pri vstopanju v vozilo
- ne preveliko porabo, recimo do povprečne 6 litrov/100
- dovolj prostora zadaj za sopotnike
- po možnosti strešne sani (ni pa nujno)
- dolžino do cca 4.20 m
- cena okrog 14000 € za novo ali skoraj novo (lahko testno) vozilo

Vaši predlogi so dobrodošli!

LP
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem bil na istem pred leti ko je bil moj avto pri teh letih kot tvoj. Bolj sem gledal in primerjal ostale pa me nič ni prepričalo. In tako iz leta v leto
smile-1.gif

Tvoj se je komaj ulaufal...vozi dalje te bo še najmanj bolela glava.

Ta teden vozim Xsaro od očeta da jo malo razlaufam pa se moji neki bunijo in hočejo Elantro nazaj
wink-1.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Jaz sem se leta 2007 odločal med Matrix-om in Berlingom. Zaradi ugodne ponudbe sem izbral Berlingo 1.6HDi in po 220kkm sem še vedno prepričan, da sem izbral prav.
Novi Berlingo ustreza prav vsem tvojim kriterijem...letos poleti pa baje prihaja prenovljeni, kar pomeni, da se boš lahko še bolje pogajal za ceno!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.926
5.463
113
Ko sem bral zahteve mi je najprej padel na misel duster....sploh pri višjem vstopu&izstopu....edin za 14k ne dobiš ravno novega dizla....
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Zanimivi in koristni predlogi - vsi!
Bo treba očitno pogledat tudi "francoze", nekako sem se jih do sedaj izogibal zaradi slabega slovesa
Duster je bil opcija, preden je bil v prodaji, nato pa sem bil med prvimi na preskusni vožnji in me je veselje minilo...
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Poskusi C3 Picasso ...

PIC

Razen če te oblika močno odbija ... prostoren, lepo se pelje, zunaj pa majhen ... s svojo dolžino primeren za mesto. Sediš visoko, ven se lepo vidi...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.926
5.463
113
Ja vožnja ni čist kot pri navadnem civilnem avtu....na volanu je mal čuden občutek....so me podučili da je to isto pri vsakem 4x4..ampak bi ga vseeno imel ker ni lih klasičen mestni terenec....mislm...lah ga tud popraskaš pa je še zmeram Jeep
smile-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
C3 sem imel na preskusni vožnji, pa se nekako nisva 'ujela'
@KameleON - 4x4 sem imel nekaj let SantaFe-ja, tako da mi ni bilo nič nenavadno. še najbolj sem bil razočaran nad kvaliteto materialov in prestavnim razmerjem
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.926
5.463
113
Aha ok...sem ga peljal samo po Ljubljani tako da ni blo 0 AC vmes...mk1....dizla z 6prestavami.

Je notr res mal češki....ampak meni je ravno to všeč ker ga jemlem kot avto za v gmajno
smile-1.gif
Pač ne rabiš pazit na blato itd...1x na tedne al pa 2 ga posesaš in je to to...

Bi pa vsekakor raje vzel mk2 verzijo...je lepša...v tej sem bil pa samo peljan...pa se mi ne zdi slaba...notr je pač Clio alike
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Kakšen slab sloves neki.

Lahko pogledaš tudi "original" - za takšno ceno že dobiš oskubljenega dizelskega Scenica, če ti le ni prevelik?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Kaj pa vem, morda so današnji Peugeoti in Citroeni bistveno bolj zanesljivi, kakor tisti pred nekaj desetletji.
Moj zadnji Peugeot je bil 404, Citroen pa Diana, potem pa ne več.

Kakšna pa so mnenja o Fordu B-Max?
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Kaj pa Peugot 2008. Sem ti link pripel nekat postov višje. Tudi jaz sem na tem, samo me skrbi, kakšen bo preskok iz sicer 13 let stare Xare Picasso kjer si kot v dnevno sobi na tele utesnjenčke.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Za 2008 še ne vem, moram iti jutri pogledat v kakšen salon od blizu.
Prav ta preskok iz 'dnevne sobe' skrbi tudi mene.
Mimogrede - ali ne vidim, ali ima res zadnja stekla še 'na roke'?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
O zanesljivosti novih Francozov je kar nekaj napisano na forumih, tudi na alterju. Se bojim da se ti bo kolcalo po diani (katero si lažje sam popravljal kot sodobne). Dobro izbiro ti želim.
Predloga ti pa zaenkrat ne bom dal, ker ne spremljam novih avtov, berem samo štorije okoli njih.
Jaz bi ostal na sedanjem, razen če ne izpolnjuje res nekaj nujnih zadev. V klanec gre bolj ali manj vsak avto, je pa res da zelo počasi (pod 10kmh recimo) malo težje brez reduktorja
 
Nazadnje urejeno:

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Ne vem, ker moram tud še gledat. Tale ix20 je všečen videti, edino prtljažnik je pa verjetno bolj majhen?
Glede zanesljivosti francozov: Lastim Xaro Picasso, 13 let staro, 200000km. Dva krat menjal lonec, nekajkrat žarnica in to je to.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.926
5.463
113
Videl tud sam...všečen......ne vem pa kakšna je višina sedenja....da ne bo OT ravno to narobe hodilo na dolgi rok...

Oče se tud vedno jezi glede tega pri i30...in z leti to postaja vedno večji faktor pri nakupu avta.
 
Nazadnje urejeno:

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.545
78
48
Od križišča mal naprej na desno
6 let sttarega dizla z tako malo km prodajas? Eni pa mate dnarja za razmetavat... Imam isti avto le da je 1.6 benz letnik 2004, sem ga ze pred leti hotel prodat pa me je minilo, ko sem videl koliko jih cenijo. Sem se odlocil zvozit do amena pa sem sele pri 93kkm avto pa dela ko sus ceprav se pelje tako tako pa za skozlat je grd ampak....ce dela ne diraj jst pravim. Sem si pa ze par boljsih dopustov privoscil na ta racun, ti povem je veliko bolje kot pa denar za pleh metat. To je samo moje mnenje da se razumemo
smile-1.gif