A so jemalci kreditov v frankih bogi?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No že nekaj dni gledam dnevnike, vesti, novice, aktiviste in ostalo, da sedaj ni fer ko je frank zrasel in da jim mora država in nevem kdo vse pomagat ker imajo oni kredite v frankih in da res ni fer da morajo oni zdaj plečevat višji obrok? A sem slušajno na študiju ekonomije kaj izpustil, ali morda česa ne razumem? Saj se vsi strinjamo da so si ljudje sami krivi? In da bi bilo tudi krivično do tistih ki so vzeli EURIBOR in vsa ta silna leta "preveč" plačevali svoje obroke? Kajti če napačno razmišjam potem bi država morala dati razliko tudi tistim ki so kupili delnice in se opekli (npr. NKBM) skratka plačati razliko vsem tistim ki so kakorkoli "popušili"?
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Da ti najprej odgovorim na tvoje vprašanje, seveda so bogi.!
evil.gif

Se pa strinjam z tabo, da so si sami krivi.
smile-1.gif
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Haha, ena izmed zmagovalnih cvetk iz FB:

Citat:
jaz bi dodala , če bomo šli v tožbo bi vsaj jaz tožila tudi za psihično bolečino - strah ki ga sedaj prestajamo , naj nam mal poplačajo . to bi banke tudi zlo udarilo po žepu , mislim da denarno nadomestilo za kaj takega ni malo .
hysterical-1.gif

bogi ja, pa ne samo zato ker imajo kredit v chf...
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Hja, poslovno tveganje a ne
evil.gif

Ko so se pa obroki posojil manjšali pa vse mirno
grims-1.gif


Lp.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.323
113
Strategija je izdelana...

Citat:
Še moja ocena naše trenutne podobe in pozicije v javnosti:
1. Smo požrešni špekulanti, ki se nam je ponesrečilo in želimo, da nas reši država.
2. Naši zavezniki so ZPS (poziv vladi) in Združena levica (danes bodo dali izjavo + iščejo rešitve za sistematično rešitev)
3. Naši nasprotniki so JAVNOST in seveda BANKE
Predvsem moramo delati na (1) in širiti in krepiti (2)

Kot pravim, folk že rdeče zvezde vleče ven v manjšem obsegu. Vaja za generalko, ko bo država objavila, da smo bankrotiral.

protesti.jpg
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.323
113
Nov acc odpri pa je....

Citat:
predvsem zanimivo v državi je to, koliko milijard smo dali v banke, da jih bodo sedaj lahko prodali za par milijonov. za vse slabe, nezavarovane kredite pa so ustanovili slabo banko. naj še te kredite dajo na slabo banko, to je drobiž glede na to kaj vse so že dali tja.

Citat:
Bili na banki..
Konec leta je partner imel dolg 46t ..danes 55€
Jaz sem jim dolgovala se 34t.. danes 40t €..
Skupaj sva v luft spustila 15t € kredit najet na 30 let.. v zrak izpuhtelo 8let rednega placevanja brez meseca zamude..
Trenutno ob teh razmerah se nam ne splaca pretvorit v €.. ostal bi nama dolg povisan za + 15t €, obrok pa za 2€ visji od danasnjega..to je nasvet banc.svetovalca na Hypo.. da pocakava.. in poskusiva ostat pozitivna..da se bo stanje popravilo.. edino kar me drzi pokonci je..da nisva osamljen primer..in da obstaja ta skupina nas nesrecnikov , ter upanje..da bomo mogoce skupaj kaj dosegli..


Končna ena dobra skupina po anorganskih androidih.
 
Nazadnje urejeno:

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Ne vem kaj je tuki smesnega in vrednega posmehovanja?!?
Razen tipicnega slovenskega ega....
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Citat:
Uporabnik mdragan pravi:
Ne vem kaj je tuki smesnega in vrednega posmehovanja?!?
Verjetno to, ker nekateri pričakujejo, da jim bodo drugi krili zgrešene odločitve.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.323
113
ksz.... a mi lahko razloži eden, kako dobiš 150k€ kredita ?


Meni enkrat še 10k€ niso dal....
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
ni tok tezko...mas siht za nedolocen cas v vecji firmi ali javni upravi. Dohodki so dovolj visoki da lahko placujes anuiteto...nepremicnina je zadost visoko ocenjena da z njo lahk zavarujes kredit....in to je to
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik mdragan pravi:
Ne vem kaj je tuki smesnega in vrednega posmehovanja?!?
Verjetno to, ker nekateri pričakujejo, da jim bodo drugi krili zgrešene odločitve.

Ja sej to je point cele teme. Sej sočustvuješ s človekom, ki se znajde v še večjem dreku kar se tiče kredita, fak je to. Ampak ne pa po televiziji zganjat histerije in obtoževat banko, ki ti je ta kredit sploh odobrila.


Imam pa sodelavko, ki ravnokar jemlje stanovanjski kredit. Za kredit je povprašala pri svoji matični NLB, zraven pa mislim da še na eni tuji banki. Jamra nad kreditnimi pogoji in o tem koliko kredita po preplačala. Ampak da se bo odločila kar za svojo NLB. Ji predlagam da naj stopi še do UniCredit, DH, Sparkasse, Sberbank in se poskusi izpogajati... pa je rekla, da se ji ne da okol letat za delček nižje obresti.

Hja imam občutek da so tej jemalci švicarskega kredita, ki danes tako jamrajo o tem da so banke krive vsega, na približno enak način jemali te kredite. Jebivetrsko.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.592
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:No že nekaj dni gledam dnevnike, vesti, novice, aktiviste in ostalo, da sedaj ni fer ko je frank zrasel in da ....
Nasvet: spusti to kar si naštel. Ne glej dnevnikov, vesti, novic...
Ta položaj je marsikoga v Sloveniji spravil v obup, njegovega soseda pa osrečil. Jaz nisem srečen. Ker ne poznam nobenega osebno, da ima kredit v frankih. Kako se lahko to prav meni zgodi. Pa tako lahko bi se smejal nad tujo nesrečo.
Za tiste, ki tak kredit imajo, pa mislim, da ne smejo preveč paničarit. Švicarji so s takim gibanjem valute tudi v težavah. Gospodarstvo bo verjetno tenko piskalo, zanimanje za kreditiranje v tej valuti bo padalo, varčevali sicer ljudje bi, vendar se denar ne bo dal plemenit skozi kredite. Tako se mi zdi kot laičnemu poznavalcu ekonomije. Najbrž je treba kreditojemalcem vzdržati nekaj mesecev višjih obrokov, potem pa bo verjetno tečaj prišel bližje na pričakovano raven.