Chevrolet Bolt / Ampera-e

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Zanimiv avto. 200 milij pa cca. 30k $, ampak šele leta 2017. Pomoje bodo leta od 2017-2020 precej pestra
smile-1.gif
Bolt, Tesla 3, pa še gotovo kak drug.
Če bosta Bolt in Tesla 3 podoben cenovni razred, ima pa pomoje tesla eno veliko prednost - in to so Superchargerji.
Chevrolet-Bolt-concept-1-750x499.jpg

Chevrolet-Bolt-EV-concept-from-NAIAS-interior-750x562.jpg

Še več slik: http://insideevs.com/chevrolet-bolt-live-gallery-and-debut-photos/
Še nekaj podatkov: http://insideevs.com/official-chevrolet-bolt-details-range-200-miles-starting-price-30000/
 
Nazadnje uredil moderator:

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
Če bosta Bolt in Tesla 3 podoben cenovni razred, ima pa pomoje tesla eno veliko prednost - in to so Superchargerji.
Kako to misliš? V Evropi je cca 120 Teslinih polnilnih postaj, 1327 Chademo in 695 CCS postaj.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Ja samo, s temi 6 polnilnimi mesti se nič kaj dosti ne spomagaš. To množenje z 6 priključki jaz bolj razumem kot zavajanje.
Saj imajo tudi CCS postaje vsaj po 3 različne priključke, pa nikomer ne pride na misel, da bi jih množil s 3.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Vsaj en ne prevec vesoljski el. avto...deluje ok
zmaga.gif
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
@bpfc: nevem, tako, sem razmišljal. Sicer jaz nimam električnega avta, ker so predragi (sploh za študenta), a ga bom gotovo takoj enega kupil ko (če) bo denar, ker sem res navdušen nad njimi (žal še nobenega nisem srečal nikjer da bi se peljal malo dlje kot 100m
smile-1.gif
, ampak kot sem se, to je čista spremeba. Tišina, to je to. ). No, in razmišljam. Če bosta avta enaka oz podobna (po dosegu, ceni), en pa bo imel možnost Supercharge polnjenja, potem itak bi izbral tega ki ima SC omogočen. Zakaj?
Iz Bovca grem v Ljubljano, tam vem da me čaka zastonj* SC, delujoč in hiter. Avto dokaj hitro napolnim in grem naprej proti Kočevju. Tam sem lahko nekaj dni, in ko se vračam, grem spet preko Lj, hitro napolnim, pa grem nazaj domov.
+ Če bodo po sliki sodeč jih postavili do Dubrovnika ali do kam, no, to pa je nekaj kar bi gotovo uporabljal z veseljem vsaj parkrat na leto.

Tako razmišljam jaz in verjetno bom tudi ko bom kupoval prvi električni avto, in dvomim, da sem edini.

Še vedno pa pravim, da bi morali določiti en dober standard, kjer lahko polnijo VSI električni avtomobili, bi bilo najbolje za vse. Kot je narejeno za bencin in dizel.

*ja vem, plačaš ob nakupu avta
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
Iz Bovca grem v Ljubljano, tam vem da me čaka zastonj* SC, delujoč in hiter. Avto dokaj hitro napolnim in grem naprej proti Kočevju. Tam sem lahko nekaj dni, in ko se vračam, grem spet preko Lj, hitro napolnim, pa grem nazaj domov.
+ Če bodo po sliki sodeč jih postavili do Dubrovnika ali do kam, no, to pa je nekaj kar bi gotovo uporabljal z veseljem vsaj parkrat na leto.
Še vedno pa pravim, da bi morali določiti en dober standard, kjer lahko polnijo VSI električni avtomobili, bi bilo najbolje za vse. Kot je narejeno za bencin in dizel.
Tako, kot ti razmišljaš, drži za sedanje stanje. Prepričan sem, da boš že čez pol leta drugačnega mnenja.
Dober standard je že določen.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Ja samo, s temi 6 polnilnimi mesti se nič kaj dosti ne spomagaš. To množenje z 6 priključki jaz bolj razumem kot zavajanje.
Saj imajo tudi CCS postaje vsaj po 3 različne priključke, pa nikomer ne pride na misel, da bi jih množil s 3.

Combo postaje imajo tri različne priključke, to je CCS&CHADEMO&Mennekes Type2. Ampak to je vse na eni polnilni postaji. Če je polnilna postaja 50kW in omogoča deljenje, potem si lahko 2 priključka delita moč, torej lahko dva EV-ja lahko polnita hkrati s polovično močjo.

Tesla SuperCharger lokacija ima v povprečju 6 polnilnih mest. Na vsakem lahko polniš enega Modela S. Za vsak par polnilnih mest je en 120kW transformator in se moč deli po parih - za vsak par 120kW. Če se na enem paru polni le en Model S, se le-ta polni s 120kW, če pa dva, se pa moč deli.
V vsakem primeru je vsako polnilno mesto na SuperCharger lokaciji uporabno in na vseh se lahko hkrati polnijo Modeli S. Najbolj optimalno je, da se na vsakem paru polnilnih mest polni en Model S, ampak ni pa nobenega problema, če sta na paru polnilnih mest dva Modela S in se oba hkrati polnita, še posebej, ker polnih 120kW potegne le pri prazni bateriji, pa še to le cca. 10 minut, potem pa že začne manjšati moč polnjenja - zaradi baterije.
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Si kje zasledil,da se bo tole prodajalo v EU?
sprasujem se.gif
(upoštevaj,da naj se Volt ne bi prodajal,poleg tega se je Chevy umaknil oz.se umika z EU trga).
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Tako, kot ti razmišljaš, drži za sedanje stanje. Prepričan sem, da boš že čez pol leta drugačnega mnenja.
Dober standard je že določen.
Potem pa super če je tako. Same dobre novice.

Ja, Se umika iz Europe... škoda je, ker je res luštkan avto, če bi imel tako ceno. Mogoče pa bo kak Opel podoben temu Boltu, kot je Ampera Voltu recimo. Upam da.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Upam, da bo res Opel ponudil alternativo. Ker dizajn je cool, cena tudi, domet že nekako. A sem jaz spregledal ali niso navedene spec. za Vmax in pospešek ?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.086
6.478
113
To pa je strašno pomemben podatek ja, Vmax pa pospešek, kolko ste te stari vi pubeci?
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Vmax vprašanje ni namenjeno temu,da bi se postavljali hitrostni rekordi.
Ko pa te bodo po AC začeli prehitevati romunski in ukrajinski kombiji,mogoče celo kakšna Scania,boš razumel poanto Vmax,do takrat pa...
priden.gif
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To pa je strašno pomemben podatek ja, Vmax pa pospešek, kolko ste te stari vi pubeci?
smile-1.gif

Kva se k*****iš po nepotrebnem.
In ja, je pomemben podatek, meni je. Če tebi ni, tvoja stvar. Sej, obstaja tudi LPP za take, kot si ti.

EV imajo izreden potencial v pospešku zaradi navora.
130km/h se mi pa ne vozi po AC ! Upam, da nisi eden tistih "slovenceljnov", ki po prehitevalnem pasu vozijo 129 km/h !

Starost? Čez 30 ! Srečen ?!