Chromecast

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
zanima me če si kdo lasti to napravico in če deluje vse tako kot je treba? razmišljam o nakupu tega pa me zanimajo malo mnenja
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
306
6
18
Škofja Loka
Jaz ga imam tud. Odlična zadeva. Za gledat filme s podnapisi iz računalnika rabiš wifi in aplikacijo Vodeostream.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Tudi sam si ga lastim...Kar fina zadeva...

Največkrat ga uporabljama za screen mirroring... Da lahko gledamo fotografije in videoposnetke iz telefona...

Filmov iz računalnika še nisem gledal, bom pa danes poizkusil (glede na zgornji predlog)...
smile-1.gif


Se ga pa dobi za 35 EUR v Nemčiji...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
V kombinaciji z Plexom zmaga. Na računalnik daš Plex server, na telefon ali tablico pa Plex app. Potem enostavno preko telefona iz kavča izbereš kateri film bi gledal in se začne predvajat na tv.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Citat:
Uporabnik dune pravi:
V kombinaciji z Plexom zmaga. Na računalnik daš Plex server, na telefon ali tablico pa Plex app. Potem enostavno preko telefona iz kavča izbereš kateri film bi gledal in se začne predvajat na tv.

To zna menda vsak smart tv brez chromecasta...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Žal ne zna. Prepričaj ti Philips smart TV da ti bo streamal film in hkrati predvajal podnapise - ne gre. Obstaja nek Plex app, ampak je spisan napol in kup stvari manjka (med drugim tudi podnapisi).

Potrebuješ media server, ki ima dovolj CPU moči, da zna podnapise encodat v sliko, tukaj pa razni NASi in podobno odpade (premalo zmogljiv procesor).

EDIT: podnapisi preko USB ključa seveda normalno delajo, tako da je zadeva v večini že implementirana. Ampak po več letih še vedno ni dokončano
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Na philips tvju delajo podnapisi, ce so embedani v mkv. Drugace pa serviio in se prekodirajo v stream. Enako velja za dts zvok. O tem, da je philips tv navadno sranje pa kdaj drugic
wink-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Za Philips TV je Wild Media Server... podnapisi delajo, medtem ko direkt iz PC-ja ne delajo...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kako dela screen mirroring prek chromecasta? S tem mislim, če mirroraš video in ne streamaš? Gre tekoče ali zatika? Ker AppleTV mi pri screen mirroringu zatika, če hočem film gledat, če ga streamam pa ni problema. Sicer mi je načeloma vseeno, ampak za streamanje rabim 3rd party app, ki pa pogosto kaj nagaja.
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Katere uporabne apk. uporabljate na castu?

Pa še ali playlisto na youtube apk. lahko kreiraš samo na telefonu ali je možno tudi na pc-ju?
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
A ste ga vsi piknil direkt v tv ali ima kdo preko receiverja? Preko receiverja se mi zdi bolje, ker ni treba, da je tv prižgan, če želim poslušat muziko, po drugi strani mam pa na tak način težave - receiverju ni čisto jasno kdaj je chromecast prižgan in kdaj ne. Tako se mi dogaja, da npr. blurey player prižgem, na tvju se pa prikaže screen od casta namesto playerja. In še to - predvajam chromecast in nato prešaltam na tv nakar mi zvok tvja na vsake 5 sek utihne za sekundo in se spet prižge.

Bo treba zgleda spet v tv piknit:(