[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Garmin mobile xt/nastavitve/uredi moji podatki/komplet zemljevidev/mapsource mislim da je pot takšna.
 

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Citat:
Uporabnik malisale pravi:
Garmin mobile xt/nastavitve/uredi moji podatki/komplet zemljevidev/mapsource mislim da je pot takšna.

pridem do komplet zemljevidov in za tem pri meni ne ne obstaja mapsource ampak 1.worldwide roads basemap
2.podrobni zemljevidi


če kliknem na katero od teh datotek se pokažejo podatki,velikost datoteke...nič posebnega.
bi moral imeti mapsource? drugače gps deluje normalno ampak jaz bi rad imel karte,mape pod nadzorom.
 

bojch

Pripravnik
4. okt 2008
67
0
6
Ko prideš do tam, ti v levem spodnjem koncu ekrana piše MapSource. Tam aktiviraj in se ti bo odprlo novo okno, s kontrolo zemljevidov.
 

kocka430

Pripravnik
8. jun 2008
46
0
6
Ali bi mi lahko kdo povedal zakaj mi pri inštalaciji mapsourc-a napiše ,da je prišlo do napake z namestitvijo in da naj ponovno namestim in zaženem.To sem že večkrat probal odstraniti vse iz računalnika pa ponovno namestiti a vedno napiše enako.Tudi različne verzije sem probal.
 

bojch

Pripravnik
4. okt 2008
67
0
6
Verjetno zato, ker nimaš nameščenih zemljevidov. Namesti vsaj en zemljevid in boš lahko zagnal tudi Mapsource.
 

bojch

Pripravnik
4. okt 2008
67
0
6
Potem ti pa priporočam, da vse skupaj odinstaliraš, ročno počistiš register in začneš vse znova. Ko boš začel znova, prvo namesti karte, šele potem Mapsource.
 
Nazadnje urejeno:

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Aha torej moram kupi karto da dobim MS.
Ok kaj pa če imam aparat, ki že ima nameščeno karto?
Se lahko v MS pregleduje graf z višinskim profilom-hitrostjo in srčnim utripom?
Mal se še lovimo...:)
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Kaj je še kdo buden da mi svetuje kako naložit Garmin City Navigator Europe NT 2009?
Sem dal že map unlocker, kodo prepisal zraven tiste od AR. Ko odprem Map source pa je še vedno zaklenjen in ga tako ne morem poslati v naprano. V telefon N85.
bonk.gif

15 ur sem že porabu za vse skupaj!!!
bonk.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
če bi to tako potekalo kot je to po teh navodilih, bi js že mel vse skupaj rešeno. tko pa kle naprej žicam za podrobnosti.
grims-1.gif


izgleda da mi je ratalo, hvala vsem.
pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.454
113
Evo mam tale problem.....ok vem da je basemap pač tista osnovna mapa na nuviju kjer maš cel svet gor za silo narisan itd...
Pa prebral po dolgem in počez vsa navodila kle gor + v vač kart na eno karico temi.....tm piše da moraš predhodno naložit zemljevide na disk.....ampak mi ni jasno kam če se to zgodi pred inšatacijo MapSource-a???
601424-MapSourceproblem.JPG
 

Priponke

  • 601424-MapSourceproblem.JPG
    601424-MapSourceproblem.JPG
    55,4 KB · Ogledi: 402

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
V katerem pogramu bi se za določeno pot dalo ogledati polek profila tudi % naklona na določenem odseku?
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Ogled profila načrtovane poti omogoča Adria Topo z prehodno načrtovano potjo v AR ali CNE, če pa imaš npr. Nuvija ki shranjuje sledi, pa si lahko ogledaš prenešeno sled in tudi profil tako npr. iz CNE kot AR v MapSourcu pod Poti -Pot Lastnosti-Profil.

Odličen program za ogled DEM zemljevidov (nprAR ) je tudi Basemap, v katerm si lahko ogledaš trodimenzialno in tudi z profilom predhodno v AR načrtovano pot:( hitrost odvisna od zmogljivosti računalnika)

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=4435

Drugače pa si lahko načrtovano ali opravljeno pot ter profil terena ogledaš tudi v Google Zemlja.

LP
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
V katerem pogramu bi se za določeno pot dalo ogledati polek profila tudi % naklona na določenem odseku?

Da bi nek program prikazoval "v živo" % naklona klanca za poljubno izbrano pot bi moral imeti več podatkov, kot prevoženo ali prehojeno pot in spremenbo višine.
Procent naklona klanca je namreč rezultat deljenja spremembe višine in poti v idealno ravni črti pomnoženo s 100.
Primer: Po namišljeni idealno ravni cesti si prevozil 150m in se pri tem dvignil za 20m: (20:150)x100 = 13,33%. Cesta od vznožja do vrha klanca pa je v naravi zelo redko popolnoma ravna, zavija v eno ali drugo stran in če ne drugega se vsaj naklon vmes nekoliko spreminja in prevožena ali prehojena (izmerjena) pot je daljša od stranice namišljenega trikotnika po katerem se lahko izračuna % naklona.
Za natančnejši izračun s podatki o opravljeni poti in razliki višine si lahko pomagamo s kotnimi funkcijami (sin, tang).
Verjtno pa bo kakšna cestna navigacija imela v bodoče (ali celo že ima) vgrajen inklinometer (kotomer po domače), kjer bo v trenutku možno glede na nagib vozila in prevoženo pot prikazati % naklona te poti.