[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik boogle pravi:
...no sej to sem hot vprašat - kako direkt na hard disk, ker mapsource ti tega ne pusti - morš met prklopljenega garmina ali napravo s garmin xtjem ali usb drive ...jaz bi rad direkt na disk
smile-1.gif

hvala

Pusti! S tem popravkom.
 

DonLuciano

Zelenc'
18. dec 2007
5
0
1
Družba, sem prebral celo temo in sem že zasledil težave z DEMO kartami, tudi jaz jih imam. Naprimer na mapsourcu imam inštaliran AdriaRoute 2.10 s pripadajočo kodo. Dela vse lepo in prav. Ko pa posodobim mapsource na zadnjo verzijo se pri prenosu kart na sd kartico pojavi, da lahko karte prenesem le v demu načinu. Kako? Še minutko nazaj je bila koda prava, sedaj po apdejtu pa ne, oz. zadnja verzija mapsourca ima malo drugačen interface za odklep kart. Namreč ni več čarovnika ampak karte odkleneš kar znotraj programa.

Hvala za odgovore.

LP
 

DonLuciano

Zelenc'
18. dec 2007
5
0
1
No da še enkrat razložim. Naložen imam MapSource (malo starejši) in gor naložene karte in seveda odklenjene. Vse karte lahko normalno prenesem na kartico oz. mobilni. Ko pa dam gor zadnji update MapSourca, ga odprem, označim karte, ko pa jih želim prenesti na kartico napiše da jih je mogoče prenesti le v DEMO načinu. Kako, saj so prej bile karte odklenjene in zudi sedaj nič ne piše da bi bila kera zaklenjena. A so potrebne druge, nove šifre za novo verzijo MapSourca? Dvomim ali pač?

Hvala

P.S. - saj karte si lahko prenesem na kartico s starim MapSourcom, samo me mal razp....
 

blackaces

Zelenc'
9. nov 2008
27
0
1
Pozdravljeni.

Forum o tem programu znam že skoraj na pamet. Predvidenih 10 ur za instalacijo AR in AT sem že presegal. Pogledal sem si kako odkleneš karte?? Ni mi pa jasno
1. A jih rabiš 2x odklent (1x mapsorce, 1x za garmina SD kartico)
2. Map sorce mam naložen, a ko hočem po postopku, ki je opisan odklenit me pošilja na net.(ni takega screena kot je prikazan)
3. Mam 4GB micro SD. A bo delovala v 550?

Lepo prosim za pomoč
lp
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Imam problem z nalaganjem mapsourca na visto. Ob koncu instalacije napise, da nima dostopa do kljuca ".../garmin/mapsource/settings" v registru. Uporabniski racun je administrator, UAC je izklopljen. Sem probal tudi odpakirat .exe in pognat .msi file pa ni razlike. A je kaka caka, da se tega resim?

edit: anybody?
pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

blackaces

Zelenc'
9. nov 2008
27
0
1
Zdravo.

Nikjer drugje nisem našel podobne teme, zato to uprašanje postavim tukaj. A mogoče kdo izmed vas uporablja MGRS koordinatni sistem? Problem, ki se pojavlja je ta, da mi nuvi 550 nastavljen na MGRS pravilno pove trenutni položaj, ko pa mu vnesem koordinate sam pa ne najde oziroma namesto 33TVM 4378 4532 napiše neke druge številke in črke. Uporabljam AT in AR.
Če kdo karkoli kaj ve o tem????? Hvala

lp
 

blackaces

Zelenc'
9. nov 2008
27
0
1
Ja. Ko pritisnem kje sem je MGRS pravilen, ko popravim lokacijo lahko tudi za 10 metrov je že zmeda. Jutri točno napišem, kaj mi napiše
lp
 

blackaces

Zelenc'
9. nov 2008
27
0
1
Ugotovil sem , da kadarkoli v meniju "KAM"--koordinate---napišem svoje tudi v drugih mrežah ne samo MGRS sam spremeni v nekaj svojega in me pošlje tudi do 14000km narobe.
Ali ima kdo kakšno idejo
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Zdravo

Imam problem ki ga sam ne znam rešit. Program MapSource se mi noče več odpret , ob poskusu zagona mi izpiše :pRIŠLO JE DO TEŽAV PRI NAMESTITVI IZDELKA PRODUCT OOSTENRI . Do tega je prišlo ko sem prenašal eno stvar z neta o kateri sem dobil intormacijo na eni od tabel . Poskusil sem tudi Map Source odstranit in namestit novo verzijo vendar se je pojavila ista napaka.
V kolikor ima kdo kako informacijo za pomoč se zahvaljujem

Hvala in LP
 

gaber

Pripravnik
13. maj 2008
84
0
6
GmapTool - na desnem spodnjem delu odstrani AvstrijaTopo (oejsten...) uninstall map
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Hvala za namige vendar teh dveh programov nisem nič uporabljav , topo Avstrija pa sem že izbrisal .Še vedno pa se pojavi ista informacija. Sedaj pa se spomnim da se mi je med delom z MapSourcem pojavila ena ikona v zvezi z nekimi registri , a sem zaradi prehitrega klikanja to potrdil in s tem se je tudi pojavila težava za MapSource.

LP
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Poskusi še s programom MapSourceFix! Je pa kot kaže problem v tem, da imaš v registru vpisano neko karto, ki je pa dejansko na disku ni več ali je drugje.

V časih, ko še nisem imel pojma o Garminu in preden sem uporabljal prej navedeni program sem stvar rešil tako, da sem šel v register, naredil kopijo vpisov za garmin/mapsource (HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\Mapsource), izbrisal vse vpise v: Families, FamiliesNT in Products, ter startal MapSource in če je bile vse OK, sem potem postopoma nazaj vnašal vse prej izbrisano in vsakič znova zagnal MapSource. Ko se je pojavil problem, sem vedel kje in nato postopek ponovil za vsako od kartografij (naprimer: problem v FamiliesNT, v njej pa imam CN Eu NT 2008 in 2009 pa CN NA NT 2009, nato sem vključeval karto za karto in ko MapSource spet ni delal, sem našel vzrok in reinstaliral kartografijo).