[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik kroky18 pravi:
Prosim, če mi lahko kdo pomaga, oziroma napiše:
Preko mapsourc-a sem naložil že veliko kart, ampak sedaj pa imam novo navigacijo Garmin nuvi 2405, ki jo MAPSOURCE ne prepozna. Kot disk samo navigacijo računalnik prepozna in odpre, v programu pa noče. Mogoče kdo ve zakaj?
Hvala,
LP

Vem, kje je možno, da je problem, ampak ti ne vem točno pomagat, ker nimam naprave.
Pri 3490 gre takole;
Pritisneš tipko za glasnost in ko prideš v meni za nastavljanje glasnosti, držiš prst v zgornjem desnem kotu nekaj sekund. Ko se ti odpre "diagnostic page", izbereš MTP Settings in potrdiš. Potem ti pa odpre tri možnosti ( MTP Auto Detect, Mass Storage in Mass Storage Single Session ). Tukaj izbereš Mass Storage in shraniš.
Tako ima 3490, za tvoj model pa ne vem, če prideš po tem postopku v "diagnostic page", lahk pa poizkusiš.
 

kroky18

Zelenc'
22. feb 2012
4
0
1
Najlepša hvala za navodila... Sem uspel rešiti problem. Tudi ta navigacija ima takšno pot do "diagnostic page".
LP
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
aplauz.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Samo da ti je uspelo.
nahrung002.gif

Daj povej, si rešil po Navijevih ali mojih (Jestovih) posredovanih navodilih. Da bomo vedeli za naprej.
sprasujem se.gif
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Kje dobiti program in kako ga naložiti na računalnik ne bo tema tega pogovora, toliko funkcionalno pismen mora že vsak biti.

Vprašanje neukega!

Želim instalirati CN Europe 2012.40. Ko me vpraša kam ga naj instaliram mu navedem pot vendar se potem instalira na disk C:\bla\bla\garmin\maps česar pa jaz vsekakor nočem. Isto mi je naredil z CN amerika 2012.40.

in še ena za poznavalce. MS 6137 ga ne vidi!
Rešitev?

lp
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
To gre tudi meni na živce, da se vedno inštalira nekam po svoje in ne točno tja kot si želim.

Ravnotako ne razumem zakaj samodejno naredi v mojih dokumentih mapo Moj Garmin
10.gif
?

Programerji bi morali le minimalno spremeniti program in bi vse delalo kot mora, tako pa imamo datoteke razmetane na vse konce.
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Vedno ti ga bo inštaliralo tja kamor si navedel. Da ga mapsource vidi, pa uporabi Mapsource konventer. Malo poguglaj.

Bilo bi lepo, ko bi bilo tako!
frown-1.gif


V vrstici po izbiri imenika že piše, da ga bo instaliral na D:\blabla\blabla v resnici ga pa potem vrže na disk C:\Doc&users\All users\blabla in da je zadeva še bolj zanimiva je to skriti direktorij tako, da ga MapKonverter ne vidi!

lp
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
Dobro. Očitno se ne razumeva. Garmin ti bo vedno inštaliral karto v C:\Doc&users\All users\blabla, kljub temu, da si izbral drugačno pot. Tu žal ni pomoči.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Pomoč seveda je ampak bi morali programerji, to napako popraviti.

Kot tudi to, da ti povsem brez vsake potrebe v moje dokumente avtomatično naredi mapo Moj Garmin.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Mapsource se ne razvija več.......mogoče kaka "coustom made" verzija iz kakga GPS foruma da bo kdaj....

Zdej maš Base Camp
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Mapsource obvladam in je res preprost, z Basecampom pa sploh ne vem kaj naj z njim počnem saj kot vidim še prenos podatkov na Garmina in iz njega ni možen???

Raje bi razvijali Mapsource in Basecamp opustili
wink-1.gif
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Dobro. Očitno se ne razumeva. Garmin ti bo vedno inštaliral karto v C:\Doc&users\All users\blabla, kljub temu, da si izbral drugačno pot. Tu žal ni pomoči.

No sem dvakrat okoli riti v žep segel in dobil zemljevide tja kamor sem hotel. Konvertirane za staro verzijo MS!

lp
 

Stopi

Zelenc'
29. mar 2012
19
0
1
Inštaliral sem Mapsource in Adria Route 3.30 karto. Sedaj bi rad vse skupaj odstranil iz računalnika pa ne gre...
frown-1.gif
Če grem v nadzorno ploščo windows tam sploh ni Mapsourca na seznamu programov, da bi lahko kliknik uninstall. Tudi v Ccleanerju ga ni na seznamu programov.

Mapsource je inštaliran, odstranit pa ga ne morem. Je že kdo imel podobno težavo?
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Odinstaliraj Adria Route 3.30 karto, ki jo najdeš v nadzorni plošči v ''Programi in funkcije''.