[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tudi pri meni je delal dobro uro pa sem dajal karto na D disk,delal sem pa takoj ko sem zagnal Pc.
Ko pa sem imel pri prejšnji verziji kart vklopljen pc cel dan pa mi je tudi delal 2 uri.
Imaš pa vseskupaj narejeno v pol ure če delaš v safe mode kjer ni zagnano toliko procesov na pc.
 

jriznar

Pripravnik
2. jun 2008
146
2
18
Ptuj
ja pa zakaj je tako požrešn
karto AR mi naredi v 5 minutah
ali pa AT 10 min to pa tako dolgo šrota pa melje
bok ne daj da bi še kaj zraven delal pol bi tako porabo ene pol dneva.

cpu-copy.jpg


bonk.gif
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Škoda da bodo opustili mapsource. Mi je pa danes pri delu manjkal ukaz >obrni izbor<. Škoda da ni tega ukaza v Mapsourc-u. Glede na starejše naprave, ki prikazujejo datoteke velike le do 2GB, bi to olajšalo delo s kartami. Naredil sem datoteko s kartami CNEU velikosti 2GB. V drugo datoteko bi naložil še preostanek dela zemljevida CNEU in AR ter AT. Ena datoteka bi šla na napravo, druga na kartico. V sami napravi bi izbral oba dela CNEU, ko bi potoval po Evropi in bi imel kompletno Evropo gor. S tem ti odpade ponovno nalaganje karte, če se odločiš za dopust v kakem kraju, ki ga nisi naložil pri prejšnji izbiri karte. No in pri tem bi olajšal delo ukaz >obrni izbor<. Prvemu delu CNEU bi samo obrnil izbor in dodal še AR in AT ter s tem prišparal veliko časa.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Vsi nuviji podpirajo na SD kartici karte večje od 2GB,kartica mora biti formatirana v FAT32 nuvi pa mora imeti naložen tazadnji FW,ki obstaja za njega.
Nuvi 200 podpira več kot 2Gb karto iz SD kartice,ki je formatirana na FAT32.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Mislil sem za posebne zadeve. Recimo MobilePC pa XT varijante. Jaz osebno imam zdaj samo 2GB kartico (16 GB mi je crknila) in rešim to na tak način. Pa še, če dam CNEU na napravo, mi ne ostane dosti prostora za D2504060A.JCV. Una manjša pa gre, sam vemo da je ta boljša. Tud kšn kolega ma tako in mu na ta način to tako rešim.
 

dess

Zelenc'
22. avg 2009
7
0
1
123
Prosim za pomoč pri nalaganju kart na MapSource. Prebral sem vseh 20 strani te teme, pa odgovorov nisem našel. Sicer pa je že uvodoma povedano, da se s tem v tej temi ne bo govorilo.
V čem je problem?
Posodobitvene karte AR, AT in CNE so eksekucijske datoteke in ko jih zaženeš odprejo MapSource, če ga ni pa ga naložijo. Do tu vse OK, to mi gre. Problem se pojavi, ko hočem naložiti karto - ki je datoteka tipa img. DL sem odklenjeno karto Vietnama in Kambodže, kjer se nameravam vozit z avtom in motorjem. Če SD kartico s tem zeljevidom.img vstavim v Nuvi 760 jo lepo vidi in vse deluje. Rad pa bi jo malo skrčil in naložil samo predele, ki jih bom rabil. Ko hočem to dat. naložiti na MapS. mi javi, da ta file ni za MapS. Nekaj sem že poiskušal s programi Gmaptool, Cgpsmapper in MapsetToolKit, pa mi ne gre. Vedno dobim odgovor, da se na novo narejene datoteke v MapS. ne da odpreti. Ima morda kdo toliko izkušenj, da bi znal "po kmečko" napisati kakšen je pravi postopek. Hvala vsakomur, ki se bo s tem mojim problemom hotel ukvarjati in odgovoriti. Lp, Desso
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
IMG to MAPSOURCE

1. Z GmapToolSetup060b razdruži IMG:
- Dodaj .img datoteko
- Razdruži > Mapa za Mapsource datoteke > Ustvari datoteke za Mapsource > Ime mapseta
- Razdruži izbrane > Exit
2. Skopiraj 3 datoteke Mapper v mapo, kjer so razdružene datoteke
3. V cmd oknu poženi Mapper mapset.mp (naredi mapset.img)
4. Poženi install.bat za namestitev zemljevida v MapSource
(uninstall.bat za brisanje zemljevidov iz MapSource)

Na hitro. Potrebuješ torej GmapTool in Mapper. Upam, da bo šlo.
 

dess

Zelenc'
22. avg 2009
7
0
1
123
Hvala Alioth. Najprej sem poskusil po nevodilu, ki sem ga našel in se glasi takole:
Software needed:
1. Gmaptool.exe
2. cgpsmapper.exe
3. MapsetToolKit.exe

Procedures:
1. Collect gmapsupp.img, cgpsmapper.exe and gmaptool.exe at one directory
2. Go to the DOS Prompt (type "cmd" in the Run box)
3. Move to the directory where gmapsupp.img, cgpsmapper.exe and are gmaptool.exe
4. Type "gmaptool-S gmapsupp.img" in the command prompt (the letter "S" capitalized)
5. Type "cgpsmapper mapset00.mp" in the command prompt to generate the preview map.
6. Exit from the DOS prompt.
7. Run MapsetToolKit from Windows Explorer
8. Select "INSTALL A MAPSET Existing"
9. Create a name registry, for example "NewMap"
10. Select a TDB file (select mapset00.tdb)
11. Select Overview Map (select mapset00.img)
12. Select Maps Directory (select the folder containing the map)
13. Select Typ file (if any, optional only)
14. Click "Install"
15. Open MapSource and mapset search for a recently installed.
16. When MapSource hangs, uninstall Mapset already installed using MapsetToolKit.

Ustavi se že v DOS-u. Ko napišem ukaza pod točkama 4 in 5 mi napiše: 'gmaptool-S' is not recognized as an internal or external command oziroma 'cgpsmapper' is not recognized as an internal or external command
Ko poženem MapsetToolkit seveda ne najde *.tdb file in tu se zadeva konča. Po tvojem receptu je sicer malo drugače. Nisem ga preizkusil, ker se mi zdi, da nimam pravega mapperja, Pa še NI mi jasno kje morajo ti programi biti (mapa) in ali jih moram prej zagnati. cGPSmapper sem potegnil iz tiste Polske strani in ko ga instaliram in poženem, vidim, da je v tej free verziji omogočena samo prva in zadnja postavka? Je to OK? Meni se zdi, da ne.
Kaj in kam v DOS-u vpišem komando. Se moram premakniti v mapo kjer je mapper?
Skratka, prosim za bolj natančna navodila step by step in točno katere programe moram imeti in kako ravnati z njimi.
Me prav žre, da tega ne znam spraviti skupaj pa še sram me je lahko.
Hvala in lep pozdrav, D.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Sam uporabljam naslednja programa:
- GMapTool 0.6.0.2954beta
- cGPSmapper v.0096a (dela tudi z zadnjo free verzijo, ki jo dobiš na http://www.cgpsmapper.com)

Instaliraš in poženeš gmaptool (NE v cmd oknu!):
- v zavihku <Datoteke> klikni <Dodaj datoteke> (poišči in izberi tvoj ***.img)
- odpri zavihek <Razdruži>, klikni <Mapa> in izberi obstoječo mapo, kjer se bodo ustvarile datoteke za mapsource,
pri <Ustvari> izberi <Datoteke za Mapsource> in pod <Ime mapseta> vpiši ime karte, npr. Adria Topo 2.41
- klikni <Razdruži izbrane>
Zapri gmaptool. V izbrani mapi so se pojavili razdruženi zemljevidi in dve .bat datoteki (install in uninstall).
Zdaj ti manjka samo še datoteka mapset.img, ki jo narediš z mapperjem:
- v mapo z razdruženimi zemljevidi skopiraj vse 3 datoteke od mapperja (cgpsmapper.exe, sendg.dll in sort.img)
- odpri CMD okno in se prestavi v mapo z razdruženimi zemljevidi (cd ...)
- vpiši <mapper mapset.mp> in pritisni <enter>
- če je vse ok, se ustvari datoteka mappset.img
Zdaj imaš vse potrebno za mapsource. Poženi install.bat in mapset se instalira v mapsource.
Upam, da bo zdaj šlo.
 
Nazadnje urejeno:

dess

Zelenc'
22. avg 2009
7
0
1
123
Alioth, hvala. Sedaj je šlo. Super. Samo še tole če veš. Nekatere karte, ki jih tako naredim so ruthable ene pa niso. V čem je fora v izvorni karti.img ali v procesu razdružitve in priprave za MapS.?
Hvala še enkrat in lp, D
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Tega pa ne vem. Mapsource tudi nisem nikoli prav zares uporabljal na routhanje. Mogoče kdo od "legend" ve?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
V Mapsourcu sem naredil več priljubljenih točk(meje naših različnih parcel po gozdu).

Zanima me ali bi lahko dodal še črte med recimo štirimi priljubljenimi točkami(torej bi imel lepo začrtano mejo) in potem to prenesel na Garmin in bi tudi v njem se videle črte in bi takoj lepo videl območje naše parcele?

Obstoja morda tudi kakšna karta, ki bi imela vrisane parcele in bi se jo dalo prenesti na Garmin?
 

jozekam

Zelenc'
11. jan 2011
8
0
1
Jaz bi pa vas stručkote vprašal zakaj mi v Mapsourcu ne kaže podrobnosti zemljevidov kot je prikazano na eni slikci zgoraj pa mam nastavljene podrobnosti zemljevida na najvišje?????
 

jozekam

Zelenc'
11. jan 2011
8
0
1
JA, saj nastavitev mi gre npr. na 100metrov amapak mislim, da je problem v karti, ki ni pravilno odklenjena. vsaj tako sem nekje prebral če ena karta - zemljevid ni odklenjen potem se podrobnosti ne vidi. Jaz resnično ne vem v čem je problem. hvala za odgovor
 

jozekam

Zelenc'
11. jan 2011
8
0
1
Sem že našel kaj sem imel narobe nastavljeno in sicer Pogled/samo osnovni zemljevid je bil odkljukan. lp
 

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Obstaja mogoče kaki drugi program namesto mapsourcea? Ta mi je prekompliciran. Verjetno je sam program enostaven ampak kaj vse moram pred tem narediti mi je preveč. Obstaja alternativa?
 

kroky18

Zelenc'
22. feb 2012
4
0
1
Prosim, če mi lahko kdo pomaga, oziroma napiše:
Preko mapsourc-a sem naložil že veliko kart, ampak sedaj pa imam novo navigacijo Garmin nuvi 2405, ki jo MAPSOURCE ne prepozna. Kot disk samo navigacijo računalnik prepozna in odpre, v programu pa noče. Mogoče kdo ve zakaj?
Hvala,
LP