[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
Si s kakim programom počistil za mapsurcem? recimo c cleaner? K ko zaženeš unistal še vedno nekaj ostane za programom pa je lahko tam težava
 

cene

Pripravnik
6. mar 2010
40
0
6
probal isto.....
vse piše tako kot treba!!!1 Vse odklenjeno....... V kotu spodaj "prekomerna povečava " .....
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kot si že ugotovil, je problem nekje v drobovju računalnika. Meni na 50m napiše da je prekomerna povečava, na 70m pa ne. Ti pa praviš, da ti napiše že pri 2 km.
 

cene

Pripravnik
6. mar 2010
40
0
6
www.shrani.si
[/URL][/img]

A je tisti rdeči krogec v sredini zmeraj prisoten ? Ker ga ne morem nikakor izklopit......
 

cene

Pripravnik
6. mar 2010
40
0
6
Če zbrišem Mapsource z programom ccleaner ali pa Unistaller , mi ga pobriše. O.K.
Pol ko na novo naložim , je še vedno tisti krogec na sredini in pa tudi recimo so še zmeraj shranjena imena mest ki sem jih pred tem iskal !!! In to kljub temu , da sem prejšnji MS zbrisal in na novo naložil ...
To pomeni da mi ne zbriše vsega kot je treba .
Ima kdo idejo ???
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Lahk odinštaliraš MS, ročno pobrišeš mapo GARMIN iz diska, če pa znaš šarat po registru PCja, pa še tam pobriši, ampak to ne priporočam, če ne veš, kaj boš brisal. Poizkusi raje prvi dve varijanti.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mapsettoolkit uredi kartografijo, tam lepo odstraniš karte, razen gmap variant (CN npr. je takšna).


zna vse
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Krogec se izklopi v Mapsourcu : Pogled- Skrij merek ali v angl. verziji View -Hide Crosshair.

LP
 

cene

Pripravnik
6. mar 2010
40
0
6
www.shrani.si
[/URL][/img]

Skratka
sprasujem se.gif
, vse brisal , z vsemi programi tukaj navedenimi... in nič !! S Slike je vidno ,AR inštalirana , odklenjena , spodaj v kotu pa še zmeraj , približek pri 1.5 km , pa mi že piše "prekomerna povečava" !!

Tik pred zdajci sem da pobrišem računalnik
uf-1.gif
 

cene

Pripravnik
6. mar 2010
40
0
6
bonk.gif

Evo , dam AR na ključek , dam na en drug PC in vse poteka kot treba, karta zaklenjena, odklenem kot zapove in špila
rolleyes-1.gif
.

ponovim na svojem PC, in .........
stupid-1.gif
 

cene

Pripravnik
6. mar 2010
40
0
6
aplauz.gif
...... brisal iz registra vse kar diši po garminu in D E L A !!!

jebemnti
cool-1.gif
, cel doktorat sem naredu iz MS ..... upam , da bo komu pomagalo rešit zadevo, če se bo znašel pred podobnim problemom .
O.K. hvala vsem ..... zato je forum
aplauz.gif
 

Brzy

Zelenc'
25. apr 2011
2
0
1
@cene
tudi meni se je to dogajalo....

Hvala NAVI_boy sem naredil po tvojih napotkih, sedaj dela brez problema.
 

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
Zdravo

Tudi sam se šele spoznavam z Mapsource-m. Pri posodobitvo map CNE z Onetime posodobitvijo mi je uspelo na PC spraviti tudi Mapsource in pa mape. Kolikor vidim oziroma predvidevam, imam sedaj na garminu 3790 in PC enake mape, glede na to, da se je zadeva naložila istočasno.
Zanima pa me, mimogrede prebral sem vseh 17 strani tele razlage, ali se pri kreiranju poti v mapsource mora prenesti na garmina tiste mape, kjer je pot zarisana, ali se prenese le kreirana pot? Bega me namreč uradni garminov User manual, kjer govori le op renašanju kart (oz. delov kart), nič pa o poteh posamezno.
Pa še to, kaj se zgodi, če preneseš iz mapsoura le del karte (recimo polovico slovenije), ali se potem ta del na garminu enostavno le prepiše, ali na garminu zbriše clotno karto CN in ostane gor le košček slovenije.

Sorry sem nov v tem in ne bi rad že na začetku "uničil" garmina in si s tem dal ogromno dela, da ga spet oživim, da bo delal kot je treba.

PS
Je tale mapsuorce sploh res tako uporabna zadeva, ali raje delate kar na garminu?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.567
684
113
toti Maribor
Ti si lepo skreiraj pot, potem pa klikni na pošlji v napravo. Z kljukico izbereš katere podatke vse boš poslal in to je to. Problem bi ti nastal edino, če bi označil določen del karte jo poslal v napravo.
 

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
In kaj bi potem nastalo, če bi poslal del karte?
Torej lahko izberem, da pošljem v napravo let načrtovano pot. Bom danes to poizkusil.