[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik zakon pravi:
reo-Zajeta.jpg

ravno ta je mutna čez tiste hribe in je vprašanje če je res cela v asfaltu al pa je hudo zavito, da sonca ne vidiš.

AR slabo pokriva Bosno.
 

valiant

Zelenc'
17. sep 2010
10
0
1
Težava...do pred kratkim sem v MS lepo videl vse instalirane karte CN, AR, AT....potem pa naenkrat ne več. Kot bi videl samo bazno karto; podatki o ulicah so (iskanje dela), vendar jih ne pokaže. Tudi routing dela, vendar ruto nariše po "neprikazanih" cestah in ulicah. Probal sem odinštalirati, ponovno inštalirati, pa nič. Ima kdo kakšno idejo?
1016033-ms_beda.JPG
 

Priponke

  • 1016033-ms_beda.JPG
    1016033-ms_beda.JPG
    22,5 KB · Ogledi: 330
Nazadnje urejeno:

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Meni se to dogaja največkrat kadar preklopim iz AT v AR, sem pa (mogoče napačno) ugotovil da takrat, ko na računalniku delam dalj časa , zaradi pomankanja navideznega spomina.
Čez čas ko se navizezni spomin obnovi, problem izgine in preklaplanje spet deluje normalno.

LP
 

valiant

Zelenc'
17. sep 2010
10
0
1
@Frko

Ja, tudi meni se je to včasih dogajalo...zdaj pa karte sploh več ne prikaže. Sem poizkusi deinstalirati in ponovno instalirati, pa je enako.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
potegnita si karto cn 2011.20 in slobytes strani,zadeva dela 100%,celo na ID naprave,vsi programi so notri,odpakirajta z 7-zip,ker rar vcasih dela tezave.
z brisanjem in ponovnim nameščanjem sem imel tudi sam tezave,doklet nisem ugotovil,da se mapa garmin nalozi na več mestih,tudi v documents and setting pojdita v mapo all user ,tudi v program files se nalozi,dajta iskanje in vama bo pokazalo kje vse se nahajajo mape garmin in jih pobrisita in šele nato ponovno nalozita.
če rabita karto vama jo jaz naredim glede na vajin id naprave.

lp
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Dejvi hvala za nasvet in pripravljenost, sam sicer zaenkrat nimam problema da nebi videl nobenega zemljevida, bo pa prišlo prav če se to zgodi.

LP
 

valiant

Zelenc'
17. sep 2010
10
0
1
@dejvi

hvala...sem spucal vse mape, tudi vnose po registru, pa še vedno ne dela....ni mi več jasno. Bom probal še s starejšimi verzijami...imam CN 2011.30, AR 3.11, AT 2.20
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
jaz sem dol vse spucal pol pa je slo,edino to še lahko poskusiš,na eni drugi particiji naredi mapo garmin in vanjo nalozil cn al pa pokni še na kak drug pc pa bo

lp
 

valiant

Zelenc'
17. sep 2010
10
0
1
Ej magija...sem deinstaliral, spucal disk, register povsod kjer je smrdelo po garmin, mapsource...potem sem vse še enkrat naložil in DELA. Pazi to...potem sem dal gor CN 2010.30....še vedno dela, ko pa sem umaknil CN 2010.20...ne dela več. V glavnem, potem sem brisal MapSource in še enkrat počil gor AR, ki instalira MapSource 6.15.7 s katerim deluje.
 

michigan

Zelenc'
2. okt 2010
2
0
1
Ravne na Koroškem
hellow! Kupil sem garmin nuvi 1490T in sem si s pomočjo mapsourca naložil mapo Europe City Navigaator 2011.20, in je stvar delala vredo, ampak glej ga zlomka, potem sem hotel naložiti poleg te mape še adriaroute 3.11 in je postala težava. Ker sem oboje nalagal direkt na napravo, mi je AR prensnelo čez prejšnjo - potem ko sem pogledal na napravi katere karte imam na njej, sem imel napisano samo še AR 3.11! Se da to kako rešit? Problem je pa v tem, da še nisem kupil microSD kartice!

hvala!
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Zafrknil si original karto, kjer si imel brezplačno nadgradnjo. Da se pa resit s pomočjo raznih zalivov.
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
V Mapsourcu označi obe karti in jih prenesi v napravo.

LP
 
Nazadnje urejeno:

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Zdaj pa CN naloži na ključek in ga potem skopiraj v napravo pod imenom Evropa ali kar pač želiš.Tako ti pa ne bo prepisalo AR kartografije. Načinov je v glavnem več.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
@ Michigan zakaj komplicirate?

Originalno karto CNE 2011.2 enostavno poimenuj v Garminu gmapprom.img, druga se bo pa sama gmapsupp.img.

Oziroma sedaj, ko že imaš naloženo AR3.11 jo enostavno preimenuj v gmapprom.img, nato pa znova naloži CNE2011.2 in ti bo avtomatično naložilo kot gmapsupp.img in je problem rešen.

Potem pa najdi nekje še datoteko D1281060A.jcv, za realni prikaz križišč in jo zamenjaj z obstoječo.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
GMAPPROM.IMG naj bo "osnovna" karta. Torej karta EU.

GMAPSUPP.IMG pa vse ostale karte katere prenašaš preko MapSource. Ta datoteka se veno prepiše z novo karto, ki jo prenašaš.
Če imaš istočasno naložene AR, SCG, NaviGuide itd, moraš vedno označiti VSE karte, če posodabljaš samo eno od njih.

Pri novejših napravah je tudi opcija, da vsako karto posebej nalagaš na Nuvija. AR preimenuješ v AR.IMG, SCG v SCG.IMG itd. Te posamezne karte pa potem preneseš v novo mapo, ki jo narediš na routu. Torej v NUVI X:\MAP\

Zapomni si, da MapSource VEDNO prepiše datoteko GMAPSUPP.IMG!
 

michigan

Zelenc'
2. okt 2010
2
0
1
Ravne na Koroškem
hvala za odgovore! Bega me tisto, kar je napisal Navi_boy, da sem si zafrknil zastonj update? Nekako sploh nisem zamerkal, da lahko updateam for free - kolko časa pa lahko - 60 dni ali kako? drugače pa imam še vedno tisto karto na garminu, ki sem jo dobil zraven naprave! Ko pogledam informacije o zemljevidih, mi kaže AdriaROUTE 3.11NT (katero sem sam naložil) in pa CN Europe NT 2011.10 (tista originalna, ki je že bila gor)! Uporabljam trenutno samo AR 3.11NT! Bom poskusil v mapsourcu označit obe karti na enkrat... še enkrat hvala!
smile-1.gif