[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

cene

Pripravnik
6. mar 2010
40
0
6
Tudi to sem naredil ( cca.60MB dol s strani garmin) in nič. Odstranu starega , naložil še enkrat ... isto
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Ena težava mi je nastala in sicer imam šrafiran zemljevid pod določeno moje in pri merilu 3km ali manjšem. Kaj bi bilo narobe?
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Pri prenosu iz naprave odkljukaj Zemljevidi.
Drugače pa v Mapsuorcu le tega zapri in ponovno odpri ter poizkusi isto območje pregledovati od najnižjih do najvišjih podrobnosti.

LP
 

scania

Pripravnik
27. jan 2008
350
5
18
ACTROS 1851
ojla..jst pa iščem tiste mapce za dol potegn ko lahko iz map sourca na poljuben disk shraniš zemlejvide (tiste patche)..nikakor jih ne najdem..a mi lahk spomin osvežite!

Hvala
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
KSZ.

Kolk ga včas sovražm. Poti med waypointoma 3_1 in 3_2 je manj kot 50 metrov, a on preruta na 30km. Je popravljeno na 2010.30?
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Živjo!

Počasi se odrpavljam na potovanje in pot sem dokaj natančno vnesel v mapsource. Glede na to, da GPS naprava (Oregon 550) vedno na novo preračuna pot, sem se odločil, da pot spremenim v sled (z GPSBabel 0.2.22.0), da ne bom doživel kakega neprijetnega presenečenja. Narejene sledi pa mi sedaj Mapsource ne odpre, da bi preveril. No sem preveril z google earth in je OK. Upam, da ne bo preveč točk za na Oregona. Jo mogoče vam mapsource odpre?
http://dl.dropbox.com/u/1669592/NordkappTrack2010.gpx
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Ne.
Mogoæe ker imam XPservispack2 in je to problem kot med drugim napiše v poročilu o napaki?


LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz ti raje predlagam point to point navigiranje in sicer si naredi seznam točk kako se boš vozil ter nato sproti klikaš ko se ustaviš.

Še vedno tako delam na daljši zadevi, je bolj ziher, sploh če vmes preklopiš na boljšo karto, na kakšni krajši zadevi pa si naredim ruto.

Mapsource odpre tvoj file, vendar pokaže 26rut in 14274waypointov, torej ne tracka/sledi, tako da bo to za na Oregona neuporabno.


na XP Sp3
smile-1.gif
vendar stari mapsource

Lepo si naredi mali listič pa gor waypointe po dnevih pa je zadeva preprosta in učinkovita.
Ker če prav vidim sploh nimaš toliko waypointov, da bi to bilo neko veliko delo.

Al pa brez lističa.
001Praga
002Poznan
003 itd...
 
Nazadnje uredil moderator:

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Samo za informacijo.
Stvar mi je uspelo prekonvertirati s programom WinGDB3, verzija 3.50.
Sedaj sem lepo dal track v Oregona, in mi ga prikazuje z rumeno barvo, z roza pa je Oregonova izračunana pot. Do moje prve destinacije se naprimer razlikuje na dveh delih (nepomembnih) za dokaj kratko razdaljo.
Kako se kaže to na zaslonu.
image1.png


Zanimivo pa, da prejšnjega fajla meni v mapsourcu ni odprlo, tudi stari mapsource (6.15.7).
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Rabil bi malo pomoči tistih bolj izkušenih
smile-1.gif


1. Mejni prehodi pri routah v Mapsourceu...a pri planiranju poti v MS upošteva, da te mora voditi čez mednarodne mejne prehode? Da me ne bi potem peljal na kakšen lokalni mejni prehod, kjer sploh ne bi mogel čez priti? :S

2. S kakšnimi nastavitvami poti ste najbolj zadovoljni?...lokalne/avtoceste...kaj imate vklopljeno/izklopljeno.
- sprašujem zato, ker sem vnesel pot recimo Foča (BIH) do Mostarja (BIH). In mi je izrisal pot direktno čez neke hribe (medtem ko viamichelin vodi čez Sarajevo do Mostarja po glavnih cestah) in napisal recimo 2 uri trajanje. Ko sem šel gledati v Google Earth, sem pa videl, da so ceste katastrofalne (ozke, makadam) in da bi ta pot sigurno trajala vsaj 4 ure ali več verjetno.

3. Čas vožnje...koliko se je za zanašati na ta čas? Kakšne imate izkušnje? Kakšne hitrosti imate vpisane za posamezne odseke cest, da dobite najbolj realne čase?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Ruto dela čez mednarodne mejne prehode. Nastavitev, pa je najbolje imeti sledeče: najhitrejši čas, izogibanje pa: makadam, promet, pasovi z vozači, polkrožno obračanje. Ravno črto ti je naredil, ker si imel nastavljeno zračno pot.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Ruto dela čez mednarodne mejne prehode. Nastavitev, pa je najbolje imeti sledeče: najhitrejši čas, izogibanje pa: makadam, promet, pasovi z vozači, polkrožno obračanje. Ravno črto ti je naredil, ker si imel nastavljeno zračno pot.

Hvala za odgovore!

Pri poti pa ni problem v tem, da naredi ravno črto...dam recalculate route in lepo naredi po cestah. Problem je, da se mi zdi da je izbral popolnoma "napačno" pot in to ne glede na izogibanje makadamu in ostalim nastavitvam. Glede na fotke v Google Earth je izbral pot, ki je časovno sigurno vsaj dvakrat daljša kot pot čez Sarajevo, ki jo izbere Viamichelin. In to mi ni jasno
confused-1.gif
Ker na potovanju bo šlo s časom na tesno in ne bo časa se vozit nekje 8 ur namesto 4.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Če daš najhitrejšo pot, ni nujno, da je ta tudi najkrajša. Pri najhitrejši poti izbira magistralke in avtoceste, med tem, ko pri najkrajši tudi stranske in podobne ceste.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V Mapsourcu si narediš ruto preko vmesnih točk, ponavadi ni najbolje vedno dati samo začetno in končno točko...

Te ceste Foča Mostar kot jo nariše Mapsource ne poznam, na karti zgleda da je asfaltna, a precej vukojebinska.

Po moje je bolje iti po glavni cesti na Sarajevo.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
V Mapsourcu si narediš ruto preko vmesnih točk, ponavadi ni najbolje vedno dati samo začetno in končno točko...

Te ceste Foča Mostar kot jo nariše Mapsource ne poznam, na karti zgleda da je asfaltna, a precej vukojebinska.

Po moje je bolje iti po glavni cesti na Sarajevo.

Očitno bo tale z vmesnimi točkami res še najbolj ziheraška varianta.

Tudi jaz ceste ne poznam, po fotkah iz Google Earth izgleda bolj makadamska kot asfaltna. Pa precej zanimiva, avanturistična
evil.gif
Drugača pa čez Sarajevo.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Čudno mi je bilo, da ne glede na nastavitev (najhitrejša, izogibanje makadamu,...) me pelje po tej poti, ki si jo pripel. Bom doma še enkrat malo probal te nastavitve in poti...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če hočeš še najbolj ziheraško varianto - ko boš doli, vprašaj eno starešino na njivi, pa ti bo povedal najboljšo pot do destinacije. Pokritost in kategorizacija cest je po mojem zelo vprašljiva v tem delu sveta...

drugače pa: "jeb** zemlju, koja Bosne nema"