[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

mskulj

Zelenc'
11. jan 2009
20
0
1
imama nuvi 255w in sem kreiral pot v MS in jo prenesel v aparat, vendar jo potem v aparatu nikjer ne najdem, zato me zanima: ali ima 255W možnost kreiranja pot, za katero bi se potem v aparatu aktiviralo in bi te aparat vodil po njej, kje v aparatu jo najdem, ko je aparat priklopljen na PC jo vidim vmapi POI kot datoteka temp GPX. 2x sem že pregledal blog pa nisem našel odgovora. :
uf-1.gif

slike prenosa v priponki
 

Priponke

  • 879034-garmi.pdf
    129,5 KB · Ogledi: 477
Nazadnje urejeno:

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
Jaz sem na sveze nalozen PC hotel namestiti MapSource_61511.exe... pa mi napise, da prejsne razlicice ne najde...

Zdej pa ne vem, kaj se naj naredim? A ni dovolj samo ta datoteka za MapSource in nato nalozim gor se karte? Ali kaksen je vrstni red?
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Ali kdo najde Mirogoj z mapsourcom? S funkcijo Find->Find Places mi ga ni uspelo najdt...al sem mau smotan al ne. Moglo bi ga, kajti na samem zemljevidu sem ga kasnje ročno lociral in je tudi napisan.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To ne najde.

Najde pa ti Mirogojsko cesto.. (tako Nuvi kot Mapsource).

Interesantno da ga pa najde CN 2010.30, hehe.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Mirogojska cesta bi bila lahko tudi v hrvaškem getu v Ameriki in bi kazala proti Mirogoju.
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Oregon išče tudi po karti, ki ni odkljukana.
Verjetno imaš naložen Cn 2010.xx, ne pa tudi odkljukanega.

Probaj za foro preimenovati img od CN v nekaj .img1 pa boš videl da ne bo Mirogoja...

mimogrede je za tvojega na voljo nov FW (beta)
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Garmin ima čudno iskanje krajev, ki ga še vedno ne razumem popolnoma.

Pod mesto lahko vtipkaš kar ime vasi in ti jo najde z določenimi rezultati.
Lahko pa pod mesto vtipkaš ime pošte in potem pri ulici izbereš ime vasi in ti spet najde ampak običajno ti vrže ven drugačne rezultate kot, če ime vasi že takoj vtipkaš.

Torej poskusi na oba načina-enkrat takoj vtipkaj Mirogoj, drugič pa najprej vtipkaj ime pošte, kjer je Mirogoj in nato pod ulico vtipkaj šele Mirogoj in rezultat iskanja bo verjetno drugačen.

Ti različni zadetki glede na način iskanja mi gredo prav na živce, moti pa me tudi to, da ne omogoča iskanja po hišnih številkah z dodatki a,b,c,d,e.... ki so lahko precej drugje kot je pa osnovna številka.
Ravno tako pa me moti, da mi običajno za eno številko vrže ven tudi po tri različne zadetke, ki niso na isti lokaciji ampak tudi par sto metrov narazen(če vtipkam recimo naslov naše hiše mi vrže ven tri zadetke-prvi je povsem napačen nekje sredi gozda par sto metrov stran(kjer ni sploh nobene hiše), tretji zadetek je pa skoraj popolnoma točen-prikaže najbližje križišče ki je manj kot 50m stran od hiše).
Lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V tem primeru je tako kot sem napisal
smile-1.gif

Mirogoja ni v karti AR 3.0 (niti v topo) pa karkoli da vtipkaš, je pa v CN.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Snecer ni res, da način iskanja ni pomemben.

Če v Garminu iščem po Hrvaški in pod kraj vtipkam Mirogoj ne najde ničesar-potem mi ponudi iskanje med vsemi mesti in spet ne najde ničesar tudi Mirogojske ceste ne.

Če pa najprej vtipkam Zagreb in nato Mirogoj mi pa takoj ven vrže Mirogojsko cesto s cel kup zadetki-to mi najde tudi v AR3 in Atopo(četudi CNE izklopim).


Nikakor pa ne razumem, zakaj imajo AR, Atopo in CNE različne podatke, ko pa jih verjetno vsi dobijo iste pri Geodetski upravi?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Govoril sem konkretno o Oregonu, o konkretnem problemu.

O ostalem pa smo že vse napisali.
 

MeSkO__

Zelenc'
11. mar 2010
9
0
1
Lep pozdrav

Imam težavo namreč s AR. Naložil sem jo z MapSourcsom. Ko mo ji naloži na garmina, mi ne prikaže AC Slivnica-Draženci. Ko pa sem v Mapsource pa je AC notri. V čem je finta, da ne pokaže AC. Imam pa garmin 255W

Lp
 

cene

Pripravnik
6. mar 2010
40
0
6
zajeta-slika.jpg
[/img]

nekaj sem se igral na računalniku . V principu sem brisal eno particijo ( s tem da sem jo prej kopiral) in nato ko zaženem mapSource se mi to prižiga.

kaka ideja? Pomoč....
 

cene

Pripravnik
6. mar 2010
40
0
6
Pred kratkim sem postal lastnik garmina765T. Potem lepo postoriš vse potrebno tako da se registriraš na Mygarmin. Zadeva je super, vse lepo gre po vrsti in vse dela samo. Kaj hočem povedat !?

Naložilo mi je MapSource, ter karto City Navigator Europe NT 2010.30.gmap , na računalnik in na garmina vsi updati so narjeni. Hočem povedat da nism nič kaj dosti delal s samim programom in sem dejansko še teleban. Saj se učim , forum pa mi je nekakšna bljižnica.

Tako da je zame vse novo.
Tudi ko kliknem MapInstall mi napiše isto, kot sem že opisal v zgornjem postu.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.571
685
113
toti Maribor
Pa kaj si pismen ali nisi. Ker se ti je brisala particija v registru nimaš podatkov o kartah, zato si še enkrat naloži karto. Že ime napake ti samo pove, da nimaš kart.
 

cene

Pripravnik
6. mar 2010
40
0
6
Hm..... naloži karto o.k. , Karta je na računalniku (City Navigator Europe NT 2010.30.gmap) nikjer ne vidim kako bi to karto naložil. MapSource ne morem odpret, da bi naprimer .... odkril "naloži karto" ...... očitno nisem pismen , zato sem tudi povedal da se komaj seznanjam s to zadevo.