[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

user_peter

Zelenc'
21. jun 2009
2
0
1
Ali bi kdo naložil meni tale adriaroute, ker meni to res ne uspe, preimenovanje, kopiranje, označevanje, vse sem probal... ampak ni uspelo. Sem ga namreč pri eni posodobitvi (ne vem kaj sem delal) zbrisal dol
bonk.gif
. Sem ga pa kupil skupaj z nuvi 760 takrat.

hvala
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
819
41
28
ksz:

prebral sem tole temo, pa nekako nisem našel odgovor na vprašanje - ker ni šlo drugače, sem si na mapsourceu sestavil pot iz večih potI: za lažjo predstavo prilagam sliko.

Ko vse skupaj prenesem na napravico, vidim samo posamezne poti, ne pa celote. Je mogoče na Mapsorceu skupaj sestavit posamezne poti v eno samo ?
760771-Mapsource.jpg
 

Priponke

  • 760771-Mapsource.jpg
    760771-Mapsource.jpg
    58,9 KB · Ogledi: 389
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.567
684
113
toti Maribor
Najprej pošlji v napravo načrtovano pot, ki si jo naredil. Potem pojdi v napravi v mapo moji podatki in tam boš našel uvozi načrtovano pot. Lahko pa si enostavno pot načrtuješ v napravi. Pojdi pod načrtuj pot in lepo vstavljaš točke na koncu pa samo izračunaj.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.391
113
49
Na sončni strani ALP
V tvojem primeru ti ne ostane kaj drugega, kot da načrtovane poti "ročno" združiš v eno v Mapsourcu. Ti imaš 16 posameznih poti.
MS ti jih prikaže kot eno čeprav so vmes prekinjene.

Pojdi v vsako posamezno pot, označi točke in jih prekopiraj v naslednjo. In tako naprej dokler ne boš imel vse točke v eni poti.
To pot pa si potem prenesi v Nuvija, če ti ta podpira uvoz poti. Tako kot ti je zakon opisal.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.567
684
113
toti Maribor
Ali pa si naredi točke poti in potem izberi opcijo načrtuj pot iz točk poti. Sicer pa ima Mapsource navodila kako se kaj dela.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
819
41
28
Sem naredil tako kot si predlagal in mi je uspelo spravit točke v eno pot že na Mapsourceu.
cool-1.gif
 

Purly

Pripravnik
11. sep 2007
55
0
6
MB
Vista mi je javljala napako in ni bilo možno zagnati Unlockwizarda (unlock wizard registry has a problem and need to uninstall it and reinstall it...)
Nekaj krat sem deinštaliral in pobrisal vse kar diši po Garminu pa vse na novo in ni pomagalo.
Kontaktiral sem tudi Garminov support ceneter, in razen že zgoraj opisanega niso imeli kaj povedat.
Nato sem po kapitulaciji slučajno zagnal Unlockwizard z varijanto "Run as administrator" in DELA !!!
Če ima kdo podobne probleme naj preizkusi še to.
 
Nazadnje urejeno:

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
819
41
28
Še eno vprašanje: z uporabo Route Toola sem si izrisal zemljevid poti - ko pogledam vertikalni profil poti, so tam tudi waypointi, ki mi jih skreira med določanjem poti - se jih da skriti ?
767177-Mapsource2.jpg
 

Priponke

  • 767177-Mapsource2.jpg
    767177-Mapsource2.jpg
    72,2 KB · Ogledi: 411

joshyslo

Pripravnik
Izključen uporabnik
30. jun 2008
250
4
18
ali moram imet vklopljeno kljukico Vključi podatke izračunana načrtovana poti.(priporočeno , če GPS podpira samodejna navigacija)
pri nalaganju kart na Nüvi 250W
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, pri nekaterih kartah ne moreš tega ne vklopiti in ne izklopiti, ker majo po defaultu to vklopljeno ali pa sploh niso rutabilne.
 

milankoko

Zelenc'
16. dec 2009
8
0
1
Na novo naprava nuvi 1300 brez kart sem nalozil CN 2010.20, Adria 2.30 in SCG 2.30 iz Mapsourca direkt na napravo, ker kartice nimam. Zemljevide sem odklenil, prenesel in jih v Napravi vidim. Imam dva problema:
- ob vsakem zagonu mi garmin tezi z izbiro jezika in sprejetjem pogojev. Kako se znebim tega?
- stisnem Kam? da bi vpisal kam zelim it, pa mi garmin vrze gor popup 'Ni kartografskih podatkov'. Ve kdo zakaj? Karte definitivno so gori, naprava jih prepozna, odklenjene so,... kaj bi lahko bilo narobe?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nesi enkrat napravo na zrak, da bo koristila svojemu namenu...
 

milankoko

Zelenc'
16. dec 2009
8
0
1
zrak ze pomaga pri pomnjenju jezika, kaj pa naj naredim s sporocilom 'Ni kartografskih podatkov', ki mi dela napravo cist neuporabno? Hec je, da zemljevid vidim in navigacija do POI izracuna pot.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Adriaroute in Scg naloži v notranji pomnilnik Nuvija s programom Mapsource.
CN 2010.20 pa naloži na SD kartico. Če je vse pravilno odklenjeno in odkljukano ! bo zadeva lepo delovala.
Priporočeno je uporabljati in vklopiti le karte (to narediš na nuviju), ki se bodo uporabljale, ostale izklopi.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Živjo.

Mogoče je že kje blo, mogoče pa ne. Skratka. Vprašanje.
V mapsourcu danes iščem Golte. Pod points of Interest mi najde en zadetek. Super. Kako pa naj ga prepričam, naj mi z besedo Golte najde tudi Hotel Golte. Zvezdica pred imenom ne deluje.

Lp, Tuši
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Pravilen vnos za hotel Golte je Golte d.o.o., in ga tudi pokaže kot rezultat iskanja.
Drugače pa si v podobnih situacijah pomagam takole: Ustvari točko(Golte) - Prikaži - Najdi najbližje kraje
.

LP
 
Nazadnje urejeno:

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
To je malce bedno. Če ne veš zelo natančnega podatka ne najdeš.
Če ne veš, al je gor hotel, motel, restavracija, apartmaji, sobe, krčma, gostilna, picerija, potem hotela ne najdeš na lahek način. Lahko bi bilo možno vsaj iskanje "*Golte*", kjer bi ti vrglo ven vse zadetke.