Katanec uničuje ugled reprezentance

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Seveda se štejejo na tekmi... ampak da si ti strelec vseh prostih in vseh 11metrovk boš tudi ti dosegel veliko golov.

Goli iz igre so mišljeni zato, da se vidi kako je Zaho doprinesel k ekipi (kolk se je gibal, boril, odkrival, .... koliko tekov v prazno predno je dobil žogo in dosegel gol...)

Tisti, ki je aktivno igral nogomet ve o čem govorim

Ima kdo morda podatek koliko golov je dosegel iz igre?
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik Dr_S pravi:
Goli iz igre so mišljeni zato, da se vidi kako je Zaho doprinesel k ekipi (kolk se je gibal, boril, odkrival, .... koliko tekov v prazno predno je dobil žogo in dosegel gol...)

Iz podatka koliko golov je dal iz igre boš dobil odgovore na ta tvoja vprašanja? Bravo.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Bolj kot pa da je dal 35 golov in brez njega ne bi Slo repka prišla na EP in svetovno
bonk.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Saj razumem, da si premlad, da bi takrat gledal tekme reprezentance, ampak brez Zahota ni šans, da bi kam prilezli.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik Dr_S pravi:
Bolj kot pa da je dal 35 golov in brez njega ne bi Slo repka prišla na EP in svetovno
bonk.gif

Itak, ker po tvoje bi te gole zabil pač nekdo drug, ki bi igral namesto njega... Če bi takrat gledal kakšno tekmo, se sedaj gotovo nebi spraševal o njegovem doprinosu, ki je bil ogromen. Se pa strinjam, da je bilo tisto na svetovnem črn madež in sem bil takrat na strani Katanca...
 
Nazadnje urejeno:

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Če prav vem, se je Zaho brez Katanca ravno tolikokrat uvrstil na EP/SP, kot Katanec brez Zahota.
Res je, težko bi Katanec brez Zahota kaj naredil (čeprav so se zmagovale tudi tekme, ko Zaho ni igral). Res je tudi, da je Zaho že igral v reprezentanci pred Katancem in se reprezentanca ni uvrstila nikamor.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Sem gledal tekme in ravno zato mi ni jasno, zakaj ga tako hvalite.

Nekaj prostih je dal gol, ko ga kdo drug ne bi dal. Ampak gol iz 11m bi pa tud kdo drug dal.

Hočem povedati, da goli niso vse, če si zaradi tega 90min "brez enega igralca", zato me zanima kaj je naredil z igro, da je pripeljal naše na EP.

Treba je igrat nogomet, da čutiš to, kar želim pojasniti.

Če pogledamo sedanjo zasedbo recimo Kampl, igral na 13 tekmah in dal samo 1 gol. Je zato slab igralec? Daleč od tega, ker on zna potegniti žogo, zna jo zadržati, na sebe potegne do 3 igralce in potem poda prostemu.
Veliko raje imam v ekipi 10 Kamplov kot 10 Zahotov
Kreganje s selektorjem je pa pač ego in merjenje dolžine
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Tako je. Ni vse v zabijanju golov. (seveda pa treba zabiti) Če drugemu pripravi, da zabije velja enako.
PS. Sm se spomnil Osterca. Sem imel občutek, da ga nobeden nasprotnik ne jemlje resno.... zabil pa je nekajkrat. Še najbolje takrat, ko je hotel podati, pa se je žoga slučajno znašla v nasprotnikovem golu. To lahko trenirajo 24/7 pa jim ne uspe več :p
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Citat:
Uporabnik wildude pravi:
Ima prav. Kampl naredi večjo razliko kot jo je svoj čas Zahovič.


Niti približno. Sicer je poba nadarjen in upam, da bo res doprinesel igri reprezentance tolk, kot je včasih Zahovič. Ker je pač edini, ki zna v tej reprezentanci.

Ampak trenutno je pa še precej razlike.


Sicer pa da naj neha, ni bilo zaradi primerjave Kampl-Zahovič, ampak zaradi debilizmov o prostih strelih in podobno.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Glede zahota moram reč, da se je tudi meni zdel takrat bolj kot ne gloryhunter, nisem pa takrat ravno študiral njega oz. slo reprezentance nasploh.

Kaj takega bi mu moral zračunat:
value-added-shot-or-assist.jpg


Ti procenti pomenijo, da je 10% večja verjetnost, da bo Barca dala gol, če bo Messi vpleten (streljal ali podajal). Sam po sebi slab procent....dokler se ga ne primerja z drugimi odličnimi nogometaši.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
To messijevo številko bi morali primerjati še s Xavijem in Iniesto. Ker pri Barci pač gre balon od vsakega do vsakega 10x, kar toliko poveča verjetnost, da posameznik pri tej statistiki vpliva.