Novo pri bobu IV.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Ni fora v Mbit/s. Ta je zaenkrat zadostna v UMTS kar se mobilnikov tiče.

Hitro pa se pokaže prednost v krajšem ping-u. Ta je praviloma na UMTS kar katastrofalen, na LTE pa na nivoju ADSL, včasih celo VDSL

po moje tudi z LTE ne moreš hodit sproščeno, ti slej ko prej prekine signal...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Da se brskati na internetu tudi z UMTS. Pa vendar je v praksi na LTE čisto drugačna izkušnja.

Potem pa izbira posameznika, ali rabi ali ne in če je pripravljen za to doplačati.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Ja na novih simkah

Pa z mobilnikom, ki podpira LTE
bonk.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Al je celo 240

Kdo in za kaj ga rabi? Tak težko vprašanje?

Kdo ga rabi? Vsak, ki nima 3G signala. Če ti še ni jasno LTE pokriva precej večji spekter, predvsem pa je tudi na mejah hitrost in odzivni čas konkretno boljši kot pri 3G.

In ja, JAZ ga rabim, ker na precej krajih LTE signal je, če ga pa nebi bilo pa obstaja zgolj EDGE. Koliko je pa to uporabnio pa menda tudi ti veš...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na telefonu z majhnim ekranom in touchscreenom rabiš lte, ko imaš doma za namizni pc linijo v hišo npr 20, 40
smile-1.gif


Ne butla špilat
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Ja na novih simkah

Pa z mobilnikom, ki podpira LTE
bonk.gif


No ne tako na silo.

Imam en telefon Galaxy A3 , ki je LTE in pa nano simko,ki je bila izdana pred 1 letom in ni USIM.

Ker lahko še kje na kakšni črpalki dobiš staro simko pa da se pol ne čudiš.
evil.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Na telefonu z majhnim ekranom in touchscreenom rabiš lte, ko imaš doma za namizni pc linijo v hišo npr 20, 40
smile-1.gif


Ne butla špilat

Torej ce ti tega ne rabis... to zate pomeni, da nihce tega ne rabi... In ja... Veliko bolj fino je, ce recimo shranis fotke na kaksen streznik s hitrsotjo 500 KBps ali pa z 30 MBps ... ker v enem primeru za recimo 20 fotk porabis eno uro... v drugem primeru pa 10 minut (case sem si izmislil... in nisem sel merit... zgolj za primerjavo)... In ce bi imel moznost imeti doma linijo s tako hitrsotjo, se je ne bi branil... ti ocitno bi se
bonk.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Ja na novih simkah

Pa z mobilnikom, ki podpira LTE
bonk.gif


No ne tako na silo.

Imam en telefon Galaxy A3 , ki je LTE in pa nano simko,ki je bila izdana pred 1 letom in ni USIM.

Ker lahko še kje na kakšni črpalki dobiš staro simko pa da se pol ne čudiš.
evil.gif

Ali sem kje trdil nasprotno... Tudi pri operaterju lahko dobis tako SIMko, ce pac ne zahtevas SIM, ki podpira LTE... In ce zelis uporabljati LTE, moras izpolnjevati vse tehnicne zahteve... Ampak to nima veze s tem, da operater to omogoca ... Menjava SIM kartice je brezplacna... Stane te le par minut tvojega casa, da to zeljo nekako sporocis operaterju (telefonski klic, mail,...)
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Jst te človek ne zastopim ti pač ne rabiš.. In tudi nisi sprobal zadeve... probaj uporabljat 3G pri 1 ali 2 črtici kak bo odziv... pri 4G pri 1 al 2 črtici še vedno šiba vsaj 30 do 40Mb/s..

Tak da zadevo sprobaj preden nadaljueš svoje ti ne rabiš..pač ne rabiš
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne samo če bi mel lte, al ga celo mam? Ne pliva na uporabo telefona

Dslr pametni telefon mate nekateri? Kater model je to

Zakaj bi fotke nalagal preko lte?

Obdelat jih moraš itd s pcjem, preprosto preneseš s kablom

Preseravanje za moje pojme

LTE uporablja resno 1%? folka, tu pa pišete kot da brez tega ni življenja na planetu?

In kje lte signal sploh? Je kje zemljevid?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na telefonu mi piše 4g v nastavitvah, mam telemach.
Najbrž mi dela al ne? Na 4g mam nastavljeno
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Zame osebno je 3g za mobilno rabo čisto dovolj. V večini primeov kjer se gibljem je nekje od 10 do 15 downloada in nekje 2-4 uploada. Problem je drugje. Nekdo višje ga je opisal. LTE ima boljšo pokritost in pasovno izkoriščenost. Marsikje je samo 2g in 4g, 3g pa ne. En tak primer je pri meni v službi. Če nimaš LTE telefona lahko samo kličeš, podatke pozabi.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.