Novo pri bobu IV.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Zakaj te pa ne zanima še cenejši Izimobil?
confused-1.gif
ker rabim nekaj brez zakupljenih minut ali rednega polnjenja "mobi" računa

Enkrat letno ga napolniš z mislim da 20 evrov in ti račun velja celo leto, enote so pa potem mislim, da po osem centov.
Pa še omrežje imaš tako kot je treba.
Ne razumem v čem bi bil cenejši. Bob ima 4 cente enoto, Izi pa 8. S tem da tu plačam po porabi...

Bob se splača samo, če porabiš manj kot 155 enot mesečno, vse kar je več je dražje od Izimobila.
Seveda pod pogojem, da sploh imaš signal.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Če matematike ne razumeš boš morda razumel vsaj to.

Mesečno pojem približno 1000 enot raznovrstnega sadja in zelenjave(jabolk, hrušk, banan, kivijev, paradižnika, solate...) vse kar je več mi žal zgnije.

Pri Izimobilu me 1500 prvovrstnih sadežev vseh vrst stane 6,21 evra.
Pri Šparmobilu me 2000 skoraj prvovrstnih sadežev stane 6,99 evra.
Pri predplačniškem Telemachu me 1000 sadežev tretje kvalitete(+najslabši dve vrsti neomejeno a teh skoraj ne jem) stane 7 evrov.
Pri Bobu me 4500 sadežev druge kvalitete samo treh vrst stane 9,9 evra, pa pojem še vsaj 50 drugih sadežev in me bo stalo vsaj 12 evrov.
Pri Telemachu me skoraj neomejeno sadežev najslabše tretje kvalitete stane 15 evrov.
Pri Simobilu me skoraj neomejeno sadežev druge kvalitete stane 19,9 evra.
Pri Mobitelu me pa neomejeno sadežev prve kvalitete stane 24,95 evra.

Upam, da zdaj, ko nisem zraven mešal matematike, kaj bolje razumeš, izbere pa naj vsak tisto kar rabi.

Neomejeno ne obstaja, to je le tržni nateg...

Vem, da je tržni nateg, ker v drobnem tisku potem piše primerna poraba ampak sliši se pa lepo.

Zame je pa neomejeno itak vse kar je nad 1000 enot.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Zato pa te strižejo spredaj in zadaj

Mene prav gotovo ne.

Zame je vse kar je več kot tisoč enot neomejeno in zato čisto enostavno samo pogledam za koliko denarja dobim tisoč enot ter kakšno omrežje ima tisti operater, ker, če ni signala potem mi tudi poceni zadeva prav nič ne pomaga.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Hmm kar je manj od 4500 enot me niti ne zanima,..povprečno rabim 8000+ enot od tega do 500 enot klicev/sms/mms ostali so podatki,..
če se mal potrudim z wifijem pridem skozi s 4500 enotami

b
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Torej 500 enot šenkuješ vsak mesec?

Okrog 500 enot mi pač vsak mesec "zgnije".
Bi jih z veseljem komu podaril pa te možnosti žal nimajo.

Še bolj bi bil pa vesel še za kak evro cenejšega paketa s 1000 enotami.

Pri Bobu me 1000 enot stane okrog 12 evrov kar je žal še enkrat dražje pa še slabše omrežje ima.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Hmm kar je manj od 4500 enot me niti ne zanima,..povprečno rabim 8000+ enot od tega do 500 enot klicev/sms/mms ostali so podatki,..
če se mal potrudim z wifijem pridem skozi s 4500 enotami

b

Kak teden nazaj si rekel, da MMSov sploh ne rabiš.

Sicer pa a ti ni škoda oči, da na majhnem 6 inčnem zaslonu mobilnega telefona matraš oči še z internetom?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
količina mmsjev gravitira proti 0,..
uporabljam pa tudi maile, ft, twiter, novice, you tube, navigacijo, sinhronizacijo, d3go,.. vse skupaj na 5,7" Note 4,.. compa pratično doma ne uporabljam več za zabavo,..le za delo,..
b
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
količina mmsjev gravitira proti 0,..
uporabljam pa tudi maile, ft, twiter, novice, you tube, navigacijo, sinhronizacijo, d3go,.. vse skupaj na 5,7" Note 4,.. compa pratično doma ne uporabljam več za zabavo,..le za delo,..
b

Mislim, da pri veliko uporabnikih količina vsaj ene enote iz trojčka klici/sms/podatki gravitira proti 0, zato so paketi v stilu izimesec, kjer sam razporediš uporabo, veliko bolj uporabni. Sam bi recimo pri carskem z dato prebil 1500 enot, smsov in klicev bi mi pa ostalo precej. Ampak na to tudi računajo operaterji, ko nabijajo ločene enote, da jih pač uporabniki ne bodo porabili, vidi se pa lepo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
količina mmsjev gravitira proti 0,..
uporabljam pa tudi maile, ft, twiter, novice, you tube, navigacijo, sinhronizacijo, d3go,.. vse skupaj na 5,7" Note 4,.. compa pratično doma ne uporabljam več za zabavo,..le za delo,..
b

Mislim, da pri veliko uporabnikih količina vsaj ene enote iz trojčka klici/sms/podatki gravitira proti 0, zato so paketi v stilu izimesec, kjer sam razporediš uporabo, veliko bolj uporabni. Sam bi recimo pri carskem z dato prebil 1500 enot, smsov in klicev bi mi pa ostalo precej. Ampak na to tudi računajo operaterji, ko nabijajo ločene enote, da jih pač uporabniki ne bodo porabili, vidi se pa lepo.

To je res... Vendar pa bi pri izimobilu bil ze brez enot, ce bi jih samo z prenosom podatkov prebil 1500... Veliko nas je takih, ki jim podatki vec pomenijo kot pogovori ali SMS-i (MMS-ov sploh ne bom omenjal, ker se mi zdi, da je fikus eden izmed redkih, ki jih se uporablja
wink-1.gif
) ... In prenos podatkov je drazji kot pogovori ali sporocila...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
količina mmsjev gravitira proti 0,..
uporabljam pa tudi maile, ft, twiter, novice, you tube, navigacijo, sinhronizacijo, d3go,.. vse skupaj na 5,7" Note 4,.. compa pratično doma ne uporabljam več za zabavo,..le za delo,..
b

Meni in še vsaj tričetrt drugim uporabnikov mobilne telefonije, se šest inčnih ceglov ne da nositi stalno okrog in je potem internet še bolj neuporaben.

Telefon rabim za klice ene 600 minut, pa ene 200 smsov, pa ene 50 mmsov, pa ene 50 MB(za videe, sinhronizacijo in podobne stvari imam pa itak wifi, tako ali tako mi je pa škoda oči, da bi gledal 3,5 inčni ekran namesto 24 inčnega).

Paket s 1000 enotami bi bil idealen zame.
Vidiš tak paket naj da ven Bob za 4,90 evrov, pa boste dobili kar nekaj novih uporabnikov.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Tebe itak ne rabijo pri Bobu... drugače pa, mail in internet nekje na poti, čakalnici, itd... tudi gledaš na 24 inčnem monitorju? In ali gledaš na 24 inčni monitor iz iste bližine kot na svoj 3,5? Zakaj potem primerjavo daješ med ta dva?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Torej 500 enot šenkuješ vsak mesec?

Okrog 500 enot mi pač vsak mesec "zgnije".
Bi jih z veseljem komu podaril pa te možnosti žal nimajo.

Še bolj bi bil pa vesel še za kak evro cenejšega paketa s 1000 enotami.

Pri Bobu me 1000 enot stane okrog 12 evrov kar je žal še enkrat dražje pa še slabše omrežje ima.
Lri bobu nekateri za 12 evrov dobimo 9x (devetkrat) vec kot ti. Ce se ne znajdes, ti nisem jaz kriv. Se pravi je bob 4x cenejsi od tvojega paketa.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Tale tvoj 6" cegel kot mu praviš nosim s seboj povsod enako kot bi nosil 5 plačnega...kar je manj od tega je za pregledovabje maila, novic na poti, wcju in drugje neuporabjo. 3.5 palcnega niti nebi hotel imeti...
Če že nosim telefon s sabo naj bo vsestransko uporaben...

Tvojega paketa za 1000 enot in 4,9 eur zaenkrat ne bo...lahko pa računaš na kako podražitev. ..prihodki se manjšajo in dobit ga je treba not...druga opcija je stagniranje...
Pa kaj bi govoril...to te še vse čaka...tudi pri iziju ki že itak dela z zgubo...
B
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
No, pa imaš Fikusa na vesti... sedaj se bo zaradi tega med prazniki obesil... to so najtežji dnevi za psihično bolne ljudi.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.