Novo pri bobu IV.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Zame niti slučajno ni isto, če je lep logičen obračun za cel mesec ali pa če je obračunski dan kar nekje sredi meseca.

Tudi za porabo enot je lažje računati koliko se še lahko porabi do konca meseca kot pa do konca obračunskega obdobja(75% uporabnikov sem prepričan, da niti ne ve kateri dan točno je obračunski dan.
Enako za plačila z Moneto, če kupim nekaj prvega v mesecu sekundo čez polnoč vem, da bom to plačal šele čez dober mesec in pol, pri Simobilovih čudnih obračunskih ciklih pa 100% nisem bil nikoli).

Take malenkosti pri meni veliko štejejo.

Kaj ti znaš komplicirat
hysterical-1.gif
Če danes uporabim moneto bom znesek imel na nasledni položnici to pomeni ko pride v Januarju simpl ko pasulj...

Čisti primer... sam mam obračunski cikel 27 v mesecu to pomeni da v 28 je že nov mesec obračuna po polnoči.. če pa uporabim moneto pa mi znesek za plačilo pokaže tako pri stanju tako da vem da bo pri nasledni položnici tudi uporaba monete zraven...

A kar se tiče obračunskega cikla vsak uporabnik ve ker je zapisano na pogodbi ob sklenitvi vse odvisno kdaj si v tekočem mesecu sklenil naročnino tako tudi v padeš v določen cikel..itn.. Ti pa vem da rad na polno kompliciraš znan si potem
evil.gif


Sam taki kot ti bolje da nimaš naročnine sploh
evil.gif

Brez veze komplicira Simobil, ne jaz.

Pač jim niso v interesu čisti, pregledni računi in zato delajo tako.

Še dobro, da še imamo nekaj izbire.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.505
289
83
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Zame niti slučajno ni isto, če je lep logičen obračun za cel mesec ali pa če je obračunski dan kar nekje sredi meseca.

Tudi za porabo enot je lažje računati koliko se še lahko porabi do konca meseca kot pa do konca obračunskega obdobja(75% uporabnikov sem prepričan, da niti ne ve kateri dan točno je obračunski dan.
Enako za plačila z Moneto, če kupim nekaj prvega v mesecu sekundo čez polnoč vem, da bom to plačal šele čez dober mesec in pol, pri Simobilovih čudnih obračunskih ciklih pa 100% nisem bil nikoli).

Take malenkosti pri meni veliko štejejo.

Kaj ti znaš komplicirat
hysterical-1.gif
Če danes uporabim moneto bom znesek imel na nasledni položnici to pomeni ko pride v Januarju simpl ko pasulj...

Čisti primer... sam mam obračunski cikel 27 v mesecu to pomeni da v 28 je že nov mesec obračuna po polnoči.. če pa uporabim moneto pa mi znesek za plačilo pokaže tako pri stanju tako da vem da bo pri nasledni položnici tudi uporaba monete zraven...

A kar se tiče obračunskega cikla vsak uporabnik ve ker je zapisano na pogodbi ob sklenitvi vse odvisno kdaj si v tekočem mesecu sklenil naročnino tako tudi v padeš v določen cikel..itn.. Ti pa vem da rad na polno kompliciraš znan si potem
evil.gif


Sam taki kot ti bolje da nimaš naročnine sploh
evil.gif

Brez veze komplicira Simobil, ne jaz.

Pač jim niso v interesu čisti, pregledni računi in zato delajo tako.

Še dobro, da še imamo nekaj izbire.

Če kdo tukaj komplicira je samo ti in noben drug... Pač nimaš pametnega dela očitno..
evil.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz
v 11 mesecu sem dal iz brutalnega na carski, cez cca 2 tedna sedaj placam racun in je na racunu namesto 11.99 ali vec, 10.xx kaj zdej so mi kr senkal kej ob prehodu ker ni porabljeno ali kaj? Zakaj pa?
Ti imaš res težko življenje...
 

Tabigh

Zelenc'
6. dec 2015
2
0
1
Namen imam kupiti nov telefon (Lumia). Nekateri modeli imajo oznako "LTE". Ali nujno potrebujem tak telefon na bobu (carski) ali gre tudi z modelom brez oznaje LTE.

Hvala za odgovor!
 
Nazadnje urejeno:

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
BOB ne podpira LTE omrežja (4. generacija), tako da še ne rabiš lte telefona. Tudi če bi LTE bil podprt na bobu, kot je pri simobilu in telekomu, nebi mogel koristit višjih hitrosti od 20mbps, če nebi mesečno doplačal za LTE paket za polno hitrostjo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.199
4.667
113
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:Pepe,.. menjava paketa se izvede takoj,. na računu imaš obračunane klice po bob4c do menjave paketa, od menjave paketa naprej pa so klici free,..
Res je, hvala za pomoč. Finančno je vse OK. Otroci navlečejo kupe teh položnic, jaz pa se moram znajti med operaterji, če je vse OK. In včasih se zmedem
d055.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.199
4.667
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:Neuradno dela LTE . Z novimi simkami
Je pa hitrost omejena na 7 Mbit
Hmm, očitno zato enemu otroku LTE dela, drugemu pa ne... Jaz sem pa sumil, da telefon ne podpira pravih frekvenc.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.291
3.401
113
Ja saj Umts gre tudi toliko . Razlika je ker je pokritost z Lte boljša zaradi nižje frekvence in dela tudi če je 1 crtica signala
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Ja saj Umts gre tudi toliko . Razlika je ker je pokritost z Lte boljša zaradi nižje frekvence in dela tudi če je 1 crtica signala

To menda ves, da preko LTE zaenkrat dela le prenos podatkov... ne pa tudi vse ostale storitve (klici, SMS,...) ...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz
v 11 mesecu sem dal iz brutalnega na carski, cez cca 2 tedna sedaj placam racun in je na racunu namesto 11.99 ali vec, 10.xx kaj zdej so mi kr senkal kej ob prehodu ker ni porabljeno ali kaj? Zakaj pa?

Ob pregledu na racunu za tekoci mesec za carski bob sem opazil da so mi par klicev racunal ko sem klical na bob stevilko in na simobil stevilko??
 
Nazadnje urejeno:

jurski

Zelenc'
14. feb 2012
15
0
1
Ali je kdo preverjal, kako je z dodatnimi enotami (3000, 3000, 3000) na paketih brutalni bob, ki naj bi veljale od 2.12 dalje?
Ne najdem nič na portalu moj bob, da so dodeljene, imam pa obračunsko obdobje šele proti koncu meseca?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.291
3.401
113
Moja draga jih ima obračun 25. V mesecu .
Vidi se nikjer , sporočil Borovnica.
Sicer pa je že porabila 1200 sms in ni dodatne porabe
 

Tabigh

Zelenc'
6. dec 2015
2
0
1
Imam čisto novo bob številko in sem pravkar prejel komercialni SMS s številke 66559999 kot je opisano http://www.had.si/blog/2014/10/11/sms-s-stevilke-66559999/
Nanj seveda nisem odgovoril.

Koliko stane blokiranje komericalni sporočil pri bob-u in kako to naredim?

Številko imam zavedeno tudi v spletnem bančništvu (dobivam potrditvene SMSe za transakcije, logiranje v speltno banko,...). V kolikor blokiram komercialna sporočila ali blokiram tudi take SMSe od banke?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.