Novo pri bobu IV.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

jurski

Zelenc'
14. feb 2012
15
0
1
Živjo
V starejših postih sem zasledil, da je možno preplačilo. To funkcionira normalno ali je potrebno biti pazljiv pri vsakem izdanem računu, da ni napak? Kako narediš preplačilo? Izpolniš normalno UPN za tekoči račun in nakažeš večji znesek?

LP
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
MMSje lahko pošiljaš po mili volji,. niso pa zajeti v paketu,..in jih tudi ne bo,..
b

Pa lahko to razlozis v cemu je problem teh MMSov?

Bob je hčerinska firma Simobila, narejen samo za take, ki jim je važna cena, da slučajno ne bi spokali na Tušmobil ali Izimobil.

Morajo pa imeti vse malo slabše, da lahko Simobilovci svojim naročnikom rečejo, pri nas je pa dvakrat, trikrat višja cena zato, ker imamo vključene tudi MMSe, pa plačljivo Moneto,....

Nekaj časa je bil cenovno kar konkurenčen, zdaj pa niti to ni več.

Imajo pa srečo, da mnogi niti ne pogledajo kaj nudijo ostali ponudniki.
Za običajne uporabnike, ki jim je važno dobro omrežje in čimnižja cena, trenutno kreeeepko vse poseka Izimobil-pa še ta ni popoln
smirk-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj tebi je tudi samo cena važna, zato si na izimobilu.

Glede omrežja pa pišeš pravljice, bil na mobitelu, simobilu, telemachu, povsod dela BP.
Telemach ima celo nacionalni romaing pri mobitelu.

Običajen uporabnik, na katerega se sklicuješ, razlike v omrežju ne zazna.

Izimobil ima za 11,90 EUR 3000 enot, bob ima za 11,99 EUR 9000 enot 3000/3000/3000
Za 9,99 EUR pa ima bob 4500 enot, 1500/1500/1500

Kot vidimo je bob bistveno cenejši.

Omrežje Simobila je za običajnega uporabnika brezhibno.

Da ne govorimo, da je izimobil za morebitno prekoračitev 100% dražji od boba, ki ima le 4 cente za karkoli.

Tako ni povsem jasno, o čem ti pišeš?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dejstvo je, da je konkurenca pravilno reagirala in je spet brez konkurence
smile-1.gif


Izimobil pa mi deluje kot da ga lahko kupiš na WCju Mercatorja, nič ni izi pri iziju, komplicirano in kot vidimo sedaj tudi precej drago.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Simobil ima krepko boljše omrežje od Telemacha, ki nima omrežja niti v Portorožu pri Bernardinu-lovi pa vsaj 20 drugih omrežij
wink-1.gif


Ampak proti Mobitelu se pa žal lahko še vedno skrije.

Sicer pa v svoj cenik dodaj še sto MMSov kolikor jih povprečno pošljem na mesec.

Pa običajen uporabnik redko preseže 1500 enot.

Škoda, ker ni še kakšnega paketa s 500 enotami za ene tri evre, pa kakšnega s 50 enotami za evro;)

Samo to še manjka na trgu.

Mi pa IZI krepko bolj resno deluje kot pa BOB z neko čudno številko, ki potem skubi uporabnike preko MMSov-vsaj deset jih vsak pošlje pa imajo pol evra vsak mesec zraven...
Upam, da vsaj ne računajo še prejetih MMSov.

Me pa veseli, da si zadovoljen s svojim ponudnikom, jaz žal nisem.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dejstvo je, da je izimobil 3x dražji ob boba... 3000 napram 9000 enotam

In tudi če prišteješ še 100MMSof za 4 EUR je zadeva še vedno cenejša...

Običajen uporabnik z lahkoto uporabi 1500 enot, samo prenos podatkov, če malo gleda YT, ko ni wifija...

Tisto papca kot za šalo

Skratka s pravilno reakcijo Boba in novo ponudbo, je izi spet povsem nepomemben "Igralec" na trgu.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Mi pa IZI krepko bolj resno deluje kot pa BOB z neko čudno številko, ki potem skubi uporabnike preko MMSov-vsaj deset jih vsak pošlje pa imajo pol evra vsak mesec zraven ...

hysterical-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
MMSje lahko pošiljaš po mili volji,. niso pa zajeti v paketu,..in jih tudi ne bo,..
b

Pa lahko to razlozis v cemu je problem teh MMSov?

z lahkoto razložim,..bob defoltno nima določenih storitev kot so:
- mms
- moneta
- sms zgrešeni klic
- trgovin
- vezave
- prenosa lastništva

To so dejstva in prej ko se to sprejme, lažje boš živel,..
b

Mene za nima a to ponudnika mms ekstra stane proti prenosi podatkov ali ne? Ali se gre samo zato da pac ne ponuija mmsov. Ampak ce jih ne je nekaj v ozadju in to me zanima za lazje razumevanje
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
MMSje lahko pošiljaš po mili volji,. niso pa zajeti v paketu,..in jih tudi ne bo,..
b

Pa lahko to razlozis v cemu je problem teh MMSov?

Bob je hčerinska firma Simobila, narejen samo za take, ki jim je važna cena, da slučajno ne bi spokali na Tušmobil ali Izimobil.

Morajo pa imeti vse malo slabše, da lahko Simobilovci svojim naročnikom rečejo, pri nas je pa dvakrat, trikrat višja cena zato, ker imamo vključene tudi MMSe, pa plačljivo Moneto,....

Nekaj časa je bil cenovno kar konkurenčen, zdaj pa niti to ni več.

Imajo pa srečo, da mnogi niti ne pogledajo kaj nudijo ostali ponudniki.
Za običajne uporabnike, ki jim je važno dobro omrežje in čimnižja cena, trenutno kreeeepko vse poseka Izimobil-pa še ta ni popoln
smirk-1.gif

Ok to je razumljivo potem, sej je logicno ampak sem hotel slisati od borovnice kar pa nisem. A debitel od mobitel a pa izzy nevem od koga pa imata lahko mmse? Al je to vrjetno bolj zato da so osiromaseni da nebi varstvo konkurence se vzigalo zraven ker se itak ve da je bob za zbijanje. ok potem to razumem
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Da je IZI dražji? odvisno kakšne potrebe imaš. Trenutno mi 1500 enot popolno zadošča, plačevanje z trajnikom pa je tudi močno poenostavilo plačevanje, plus zgrešeni klici, prihajajoči LTE. Je pa žena na Bobu 4cente, kar je za njeno porabo idealna kombinacija. Hočem reči, da je teško posploševati kateri je dražji kateri cenejši. Vse je odvisno od tvojih potreb.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Sicer pa v svoj cenik dodaj še sto MMSov kolikor jih povprečno pošljem na mesec.


Škoda, ker ni še kakšnega paketa s 50 enotami za evro;)
...da bi potem jokal, ker bi ti 50 MMS-ov extra računali...
hysterical-1.gif
 

doktor

Pripravnik
24. sep 2007
167
0
16
Zdravo,

saj vem, da je bilo najbrž že kje objavljeno, ampak vseeno: kako lahko dobim pri bobu nano sim kartico?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Eno informativno vprašanje, ta carski bob, a je za obstoječe naročnike možen prehod na ta "boljši in dražji" paket ter kak je postopek in koliko računajo za prehod? LP Matej
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
menjava je brezplačna, menjava je možna 1x v obračunsekm obdobju, velja tudi za obstoječe,..
b
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.