TomTom VIA 130/135

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Jutri dobim tole zadevo v roke in me zanima, če ve kdo kaj več o tej napravi, oz. ali se da kaj nadgradit, karte osvežit in podobno? Da vidim, če se mi sploh splača ukvarjat s tem.

Hvala
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Sam imam Via125; kar se mene tiče je TomTom top navigacija (veliko se jih ne strinjalo z menoj). Nima prav veliko sladkorčkov in vseh možnih dodatnih funkcij, osnovno delo pa odpravi odlično.
Slovenska glasova sta Marko in Mojca; kolikor je prevod menijev dober, je prevod glasovnih ulazov slab, poleg tega ima Mojca zoprn glas. Naloži Tanjo, ne dela sicer popolno (razen če obstaja kakšna novejša izvedba), včasih se sliši rahel šum v ozadju...

S kartami je tako: prijaviš se na TomTom - če je zadeva nova, boš verjetno dobil najnovejši zemljevid. (instalirati si moraš TomTomov programček MyDrive. Nato boš plačal 35,00 EUR in imel eno leto najnovejše zemljevide (posodobitev na 3 mesce). Dodatne zadeve(poi) itd si nalagaš prek aplikacije... Že v napravi sami si lahko ustvariš svojo skupino POI, sproti urejaš, dodajaš.. (meni zelo pomembna in ljuba funkcija)
Sistem je popolnoma zaprt, ampak dela pa odlično.
Če uporabljaš navigacijo pri delu, potem ti 35,00EUR/leto ne bo preveč...
Srbija, Bosna, Makedonija, ČrnaGora niso pokrite...

Če bi rad "zastonj" karte in se ti da pasti po pašnikih ter potrebuješ(!) Balkan, si omisli WayteQ...