Grčija - kam?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pozdravljeni! Mene pa zanima tisti ki ste že kaj hodili po Grčiji kam svetujete iti pogledat v začetku avgusta? Aja Rodos pa Kreta odpadeta! Skratka sem se odločil da imam za en čas dost Hrvatov tako da prosim za nasvete, kraj in hotel če je kakšna pametna preizkušena varianta. Sva pa imela v mislih morda varianto z zajtrkom, izjemoma polpenzion, kakšni all incl. odpadejo! Hvala

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Hmm...kolikor sem sam gledal (bil sem samo na Lefkasu) so edino Krf, Lefkas, Kefalonija in Karpatos zeleni. Oz bolje da napisem, da so najbolj zeleni. Pol pa itak ce gres z agencijo je vse vec al manj polpenzion ali hotel+zajtrk. Pomojem z nobenim od otokov nisi prevec zgresit. Mal pogledas, cene, pa slike po netu in ti je kmalu jasno kaj se ti dopade in koliko si pripravljen odstet za dopust.

Pa potopise si se poglej....je ze kar nekaj potopisov z otokov po Grciji. Pa Snecerjev blog poglej, ima veliko grskih otokov obdelanih.

LP
 

borutz

Zelenc'
11. jun 2014
5
0
1
tole ne bo ravno zelo držalo. Med najbolj zelenimi so Lesbos, Samos, Skiathos nikakor pa ne Karpatos in Lefkas.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
ne-ne-1.gif
Lefkas je definitivno zelen.





LP
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pozdravljeni! Mene pa zanima tisti ki ste že kaj hodili po Grčiji kam svetujete iti pogledat v začetku avgusta? Aja Rodos pa Kreta odpadeta! Skratka sem se odločil da imam za en čas dost Hrvatov tako da prosim za nasvete, kraj in hotel če je kakšna pametna preizkušena varianta. Sva pa imela v mislih morda varianto z zajtrkom, izjemoma polpenzion, kakšni all incl. odpadejo! Hvala

LP

Na katerikoli otok boš šel, tudi Rodos in Kreto, ti bo super. Jaz sem bil ene 7 otokov in se nikjer nisem imel manj kot super.
pozdrav.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Mater fulll ste mi pomagali :D Že vidim v agenciji tam ko mi vrže tiste kataloge pa ne veš kaj bi vzel
smile-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
No jaz ti bom se tole napisal. Na vsakem otoku bos skor nujno rabu se nek prevoz...skuter,avto. Ce sta sama in bota vzela skuter, pol glej da je otok manjsi, da komot prebluzis celega. Ce bosta vzela avto, pol velikost otoka nima veze.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Lani bil na Zakintosu, predlani Karpatosu. Oboje super, če bi še šel enkrat bi se raje odločil za Karpatos. Zakaj?
- ni gužve, Zante bil poln mularije, pijanih Angležev in Srbov
- ogromno sence na plaži, ki si jo tudi ob prihodu na plažao opoldne brez problema našel
- lepe, čiste plaže, kristalna voda
- raznolike plaže, pesek, kamenčki
- motil me je edino na čase precej močan veter, na Zakintosu ni tako pihalo
- Karpatos dosti manj skomercializiran

Skratka v Grčijo bi se še vrnil.
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
a se splača bukirat na teh GR otokih avto preko portalov kot npr. rentalcars.com ali je boljše poiskat srečo na licu mesta?
Gremo na Kos čez 2 tedna...
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
43
meni je bil Lefkas super, se planiram še kdaj vrniti čeprav se za dopust nisem nikoli vračal na isto mesto.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Bil lani na Karpathosu in grem letos spet... Če ne maraš gužve je to super varjanta.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Super, že boljše
smile-1.gif
No, ja, dva sva in planirava vzeti skuter! Bom res malo pogledal za Karpatosom pa da vidimo ponudbo... pa saj to ni stalnica da skos močneje piha ali...?
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
313
20
18
Karpatos je dejansko znan kot bolj vetroven otok, samo to ni naša burja na primorskem pozimi, temveč rahel vetrič - ravno toliko, da ni čutiti prevelike sopare.
Zna pa omenjen veter včasih malo popestriti pristanek letal, saj je letališče precej izpostavljeno vetru. Sam tovrstne neprijetne izkušnje ob svoje obisku sicer nisem doživel, tako da ne morem oceniti kako pestro zna biti
evil.gif
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Ponavadi res rahlo piha. Lani pa ko sva bla midva dol je kar ornk vleklo prvih 5 dni. So še domačini rekli, da to ni ravno običajno. No zadnje dva dni se je veter umiril in je začel pripekat. Sva si kar hitro spet zaželela vetra.
smile-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Kaj pa je narobe z Rodosom in Kreto? ... z ženo sva bila pred leti večkrat na obeh otokih ... Prevozila celo Kreto, prav tako Rodos ... vrhunsko... Drugače pa kot so ti že napisali, Karpatos, Kos, Santorini ...
wink-1.gif
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
midva sma imela 200cc skuter, polna kapa, kar celi tedn, razen en dan sma vzela 4 cikl za obisk mesta Olimpos, ker kao je slaba cesta. ampak je blo brezveze, komot bi se s skuterjem peljal. Itaq na licu mest se zmeniš, pomoje nima smisla vnaprej rezervirat, sploh pa ne veš kaj dobiš preden ne vidiš.