Audi MMI navigacija- duplikat ?

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Lep pozdrav,

Zanima me ali je kako mogoče narediti delujočo kopijo original CD Audi navigacije ? V avtomobilu sem jo dobil poleg, pa bi jo tudi v drugem uporabljal (kadar bi uporabljal drugi avtomobil)! In ne, noben od avtomobilov ni ne v uporabi!


Hvala, lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Odvisno od sistema. Če imaš MMI2G (DVD), RNS-E (DVD) RNS-D (CD) ali MMI Basic (CD) potem lahko uporabljaš kopije. Če pa imaš MMI 3G potem zadeva ni tako preprosta, a vendar je izvedljiva. V mojem podpisu imaš link do mojega bloga kjer si lahko v Audi sekciji pogledaš informacije.

mimogrede, verjamem, da zraven nisi dobil zadnje verzije kart, torej 2014, zato je bolje da si jo snameš iz pašnika, kot da delaš kopijo svojega..
smirk-1.gif

Pa še to je pomembno - v kolikor imaš RNS-E ali RNS-D, je treba vedet, da je zelo malo pekačev, ki je sposobnih narediti delujočo kopijo, saj je ta sistem zelo občutljiv na kopije. V poplavi vseh starih in novodobnih pekačev je samo cca 10-15 pekačev, ki to delo opravijo, pa še to včasih po večih poizkusih.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
@Janch: hvala za odgovor in link do bloga. Sistem je AUDI MMI 3G verzija. Tista z sd režama. Hja, bom malo pogledal kaj in kako.


Lp
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
562
5
18
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Odvisno od sistema. Če imaš MMI2G (DVD), RNS-E (DVD) RNS-D (CD) ali MMI Basic (CD) potem lahko uporabljaš kopije. Če pa imaš MMI 3G potem zadeva ni tako preprosta, a vendar je izvedljiva. V mojem podpisu imaš link do mojega bloga kjer si lahko v Audi sekciji pogledaš informacije.

mimogrede, verjamem, da zraven nisi dobil zadnje verzije kart, torej 2014, zato je bolje da si jo snameš iz pašnika, kot da delaš kopijo svojega..
smirk-1.gif

Pa še to je pomembno - v kolikor imaš RNS-E ali RNS-D, je treba vedet, da je zelo malo pekačev, ki je sposobnih narediti delujočo kopijo, saj je ta sistem zelo občutljiv na kopije. V poplavi vseh starih in novodobnih pekačev je samo cca 10-15 pekačev, ki to delo opravijo, pa še to včasih po večih poizkusih.

Zgodba o težavah s pekačem za kopiranjem DVD-ja se vleče kot jara kača pa še vedno ni o tem kakšnega konkretnega nasveta o tem. Kateri pekač je torej sposoben zapisati primerno kopijo ? V čem je bistvo problema pri zapisovanju, je to hitrost, je to nastavitev zapisovalnika, je to celo pomembnost izbire točno določenega praznega DVD-ja ? Bi se dal problem rešit pri navigaciji z zamenjavo DVD enote z manj zahtevno od originalne ? Verjetno te enote nimajo klasičnega priključka. Zanimivo vprašanje, je možno da se je našla rešitev (v svetu je to možno),da so izdelali kakšno varianto, da se da DVD nadomestiti z kakšnim USB varianto (spominske kartice, usb ključ ,itd) kar bin zgodbo precej poenostavilo, izboljšalo v pogledu tresenja, preskakovanja DVD-ja. Tako pa priznam mi trenutno ni uspelo niti točno ugotoviti kateri tip navigacije imam v avtu, ali vstavljam slab DVD, ali pa je celo z navigacijo kaj narobe. Da bi se dobil kakšen testni DVD, ali da bi ob vklopu navigacije sledila točna oznak naprave se ni komu dalo potruditi pri izdelavi naprave.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
CD/DVD
Najprej je treba razumeti osnovno razliko med originalom in kopijo. Original DVD/CD je natisnjen, medtem ko so domače kopije "pečene", kot se izražamo v računalniškem žargonu. Tukaj je največja razlika, torej v sami tehnologiji izdelave. Posneti CDji imajo že v osnovi precej nižjo kvaliteto zapisa, kot je to na natisnjenih originalih. In kadar govorimo o digitalni obliki zapisa navigacijskih podatkov so v večini primerov v ozadju še drugi faktorji, ki jih moramo vzeti v obzir in sicer, ni vse odvisno od kvalitete same kopije, ki v najboljšem primeru dosega še vedno le nekje do 30% bralnega efekta v primerjavi z originalom, temveč tudi kvaliteta samega medija, obrabljenosti optičnega pogona v samem avtomobilu, ter seveda v nekaterih primerih še dodatne zaščite CD-jev, kot so SafeDisc, SecuROM, TAGES..Skratka nekateri navigacijski sistemi so pač malo manj občutljivi na kopije, nekateri bolj, nekateri pa sploh ne tolerirajo kopij (Opel, Ford...) in tako bo tudi ostalo. Skozi vsa leta izkušenj, mnenj in znanja uporabnikov, ki so se izmenjavala po različnih tujih gusarskih forumih, so se nekako izoblikovali postopki snemanja za vsak tip navigacije, ki so pač na seznamu "rešljivih". Seveda pa zaradi vseh zgoraj naštetih faktorjev še vedno nikjer ni 100% da boš s kopijo uspešen na katerem koli sistemu.

SD
večina novejših vgradnih navigacijskih OEM sistemov je iz optičnih pogonov že prešla na SD, kar je v vseh pogledih boljša alternativa CD/DVD-jem. Če gledamo iz vidika proizvajalca ter uporabnika je to vsekakor kot noč in dan, saj prinaša prednosti iz večih vidikov - količina podatkov je praktično neomejena, branje podatekov je bistveno hitrejše in faktor obrabljenosti v tem primeru praktično ne obstaja. Po drugi strani pa so tukaj gusarji v večini primerov nemočni, saj so zaščite na SD karticah neprobojne, saj je zaščita v večini primerov vezana na CID (card identification register), ki je hardwerski del same kartice, ki ga ni možno spremeniti.

Citat:
Uporabnik jesen pravi:
Tako pa priznam mi trenutno ni uspelo niti točno ugotoviti kateri tip navigacije imam v avtu, ali vstavljam slab DVD, ali pa je celo z navigacijo kaj narobe. Da bi se dobil kakšen testni DVD, ali da bi ob vklopu navigacije sledila točna oznak naprave se ni komu dalo potruditi pri izdelavi naprave.

če bi vsaj navedel model in letnik avtomobila, ter priložil še kakšno fotko sistema, bi lahko hitro dobil odgovor o sistemu, ki ga imaš v avtu..
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
562
5
18
Audi 6,letnik 2005,quatro. Komplet je v prtljažniku, manjka še enota za tv. Po mojem gre za RSN navigacijo. Glede prehoda na SD kartico sem imel v mislih ta star sistem, kar pomeni nobenih težav z zaščito. Tudi manjkajoč del za sprejem tv programov, ki je original analogen se da z dodatkom urediti digitalni sprejem tv kanalov. Vsa zadeva je kar zanimiva, tako da se bom malo poglobil, razumljivo tudi s pomočjo diskusij, razprav na forumu, pojasnil in nima res ne samo tistega finančnega cilja, da bi pri tem samo prišparal. Svoj čar ima tudi nek trud na osebni ravni, neka izboljšava. Konec koncev bi lahko prilepil garmina na steklo ali androida pa bi tudi šlo. Hvala Janch-u za pojasnila.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Je možno narediti uporaben duplikat iz DVD-ja na SD kartico in potem sistem bere navigacijo iz SD kartice in je DVD prost? Gre za Audi letnik 2013 MMI3G z dvema sd režama brez joyestika.

Pa ne mi spet brisat postov. Hvala. Janez ti ziher veš rešitev, prosim za pomoč.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Predvidevam, da govorimo o MMI 3G Basic. Seveda gre. Iz DVD-ja s kakšnim programom (imgburn, MagicISO ipd) narediš .img file na pc, nato ga mountaš in kopiraš vsebino na SD (teoretično bi tako moralo it). Vse novejše verzije, ki so po pašnikih, so itak že kot SD varianta. Sicer pa velja premislit o posodbitvi. Pred nekaj dnevi je izšla verzija 2016. Je pa seveda prej potrebno posodobiti še firmware na verzijo K0257 oz še novejšo (K260).
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Kupim SD kartico...

Se lahko dobiva na Ptuju?
Mi pomagaš pri posodobitvi?

Janch edit: link pobrisan. Ne bomo bolha dilerjem pospeševali prodaje na alterju!
 
Nazadnje uredil moderator:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Hja, MMI 3G Plus...Zadeva je "gusarsko" malo težje rešljiva, predvsem zaradi aktivacije. Po spletu namreč krožijo različne aktivacijske skripte, ki pa ne delujejo ali pa vsebujejo bug. Aktivacija je namreč najbolj nevaren del pri MMI 3G in 3GP, ker lahko z napačno aktivacijsko skripto, ki se vnese v MMI računalnik "uničiš" sistem. Obstajajo pa seveda individuali, predvsem rusi, ki ponujajo svoje rešitve proti plačilu ampak to je izključno stvar osebnega zaupanja. Jaz sicer poznam le peščico forumskih kolegov iz tujih forumov, katerim zaupam toliko, da vem, da bom za svoj denar dobil 100% delujočo in neškodljivo rešitev in pa seveda 100% support v primeru nepredvidenih težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nuvi3790

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Predvidevam, da govorimo o MMI 3G Basic. Seveda gre. Iz DVD-ja s kakšnim programom (imgburn, MagicISO ipd) narediš .img file na pc, nato ga mountaš in kopiraš vsebino na SD (teoretično bi tako moralo it). Vse novejše verzije, ki so po pašnikih, so itak že kot SD varianta. Sicer pa velja premislit o posodbitvi. Pred nekaj dnevi je izšla verzija 2016. Je pa seveda prej potrebno posodobiti še firmware na verzijo K0257 oz še novejšo (K260).


Hvala za vse. Zadeva sprobana na nedeljski vožnji in deluje!

Lp
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Hja, MMI 3G Plus...Zadeva je "gusarsko" malo težje rešljiva, predvsem zaradi aktivacije. Po spletu namreč krožijo različne aktivacijske skripte, ki pa ne delujejo ali pa vsebujejo bug. Aktivacija je namreč najbolj nevaren del pri MMI 3G in 3GP, ker lahko z napačno aktivacijsko skripto, ki se vnese v MMI računalnik "uničiš" sistem. Obstajajo pa seveda individuali, predvsem rusi, ki ponujajo svoje rešitve proti plačilu ampak to je izključno stvar osebnega zaupanja. Jaz sicer poznam le peščico forumskih kolegov iz tujih forumov, katerim zaupam toliko, da vem, da bom za svoj denar dobil 100% delujočo in neškodljivo rešitev in pa seveda 100% support v primeru nepredvidenih težav.

kok pa stane za MMI 3G?

audi a4 2012