Kako ojacati gsm signal?

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Selimo se v Umag na Hrvasko. Na lokacijo kjer je hisa je signal simobil cca -90db. Zunaj se da normalno govoriti. V hisi zal ne. Obstaja kaj da bi se dala ojacati signal GSM 900 mhz? Zanimajo me predvsem vase izkusnje ce je kdo ze izpeljal kaj takega in ce dejansko zadeva kaj pomaga ali ne? Kaj mi svetujete katero opremo vzeti? Vse izkusnje zazelene
 
  • Všeč mi je
Reactions: slojanez

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Obstaja, stvar se imenuje gsm repetitor (repeater). Izbire je kar nekaj, tudi pri nas, žal pa izkušenj s konkretnimi izdelki nimam.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Jst sem oddaljen mal več kot kilometer stran od odajnika.... v hiši pa skor nič signala...to imajo mobitelovci neki čudn narejeno..

zajeta-slika.png
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Jaz imam tudi slab signal v hiši, samo ob enem oknu je dober. Rešil sem si z bt slušalko, telefon pa na polici. Se lahko vsaj normalno pogovarjam...
 
22. jul 2007
12.691
1.259
113
123
Ali pa imajo današnji telefoni preslab sprejem, včasih so stare nokije slovele po dobrem signalu
sprasujem se.gif
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Sem preko Svet idej oz aplikacije pogledal in bazna je oddaljena 11km zraæne linije. Tako da še dobro je da zunaj hiše sploh lovi signal.. Notri pa tko tko.. tako da pomojem bi gsm ojačevalec moral rešiti zadevo. res pa bi rad kakšno mnenje iz prve roke kako je s tem?
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Drugače če imaš wifi v bajti lahko komunikator užgeš in zadeva špila...dodatno te na mesec košta 2 €
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Tjaz pravi:
http://digitshop.si/izdelek_OJA-EVALEC-GSM-SIGNALA-AT600-AT-600-PEPETITOR-PREPITER
Kolega je nabavil tole na lokaciji kjer je še zunaj hiše sprejem "eno črtico" , sedaj se normalno pogovarja po vsej hiši.
Imajo pa tudi močnejšega v kolikor tale nebi bil dovolj močan.

menim, da bo potrebno malo previdnosti pri nakupu. Pri gsm ojacevalcu bo signal za internet edge, torej surfanje načeloma odpade. Če se že kupuje bi jst raje predlagal kak 3G ojačevalec. Če mu zunaj lovi 3G, bo potem še v hiši lahko surfal. Če ima wifi ni tolk pomembno, sam če se človk že skešira, je fajn bit pripravljen na "kaj pa če"
wink-1.gif


nekaj o tem sem že sam spraševal. Nabavil pa še nisem, ker se vedno kaj drugega bolj pomembnega najde.
https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1851670/Main/1846922
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
Drugače če imaš wifi v bajti lahko komunikator užgeš in zadeva špila...dodatno te na mesec košta 2 €
Daj prosim povej malce več. Kakšen komunikator? A s tem misliš mobitelovo storitev komunikator ali kaj drugega?
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Jp...mobitelova storitev... izvedeš ga pa tkole

Pošljite SMS s ključno besedo

KOMUNIKATOR VKLOP na številko 1918
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Cena je 3,05 na mesec. Ampak zgleda da za WP ne obstaja...

Saj to je samo aplikacija, ki je za klicanje niti ne potrebuješ. Klicanje namreč deluje tudi preko SIP protokola (klasičen VoIP), ki pa bi ga WP skoraj moral podpirati.

Edina težava so SMS sporočila. Pa še tam se ta zadeve "zaobiti". Recimo z uporabi spletnega vmesnika - ni najbolj komot, dela pa.
Obstaja pa tudi Mobitelov SOAP webservice, preko katerega lahko pošiljaš SMS sporočila. Če si vsaj malo programer, si lahko napišeš svojo WP aplikacijo za pošiljanje SMSov.

EDIT: Aja, pa za pošiljanje SMS sporočil niti ne rabiš imeti vključene te dodatne storitve.
 
Nazadnje urejeno:

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Bemu miša, ta stvar dejansko stestirano deluje
smile-1.gif

Končno rešitev za našo trgovino, kjer ni gsm signala in so zato stroški telefonije, zaradi klicev iz stacionarca na mobilne številke, zelo visoki.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Sem dones dobil eno idejo...oddajnik je nedaleč stran od mene...vmes imam tudi sprejemno anteno za radijski navadni telefon katera mora biti v vidnem polju oddajnika...od te sprejemne antene je speljan kabel do hiše in hišni telefon deluje. V kablu je menda še placa za 9 priključku...

Sedaj me zanima kako bi se dalo gsm signal speljat od te sprejemne antene do hiše ....in po možnosti tudi internetni signal. Pri sprejemni anteni je H+ .

Kaj vse bi nucal da bi zadeva špilala ? Prilagam posnetek terena.


 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Dones malo poizvedel situacijo...

Antena in repetitor za naprimer simobil pride z montažo tam čez 400€ da ti funkcionira v bajti gsm signal in mobilni podatki. Če pa imaš to smolo da imaš mobitelov oddajnik pa rabiš še eno anteno in repetitor namenjenimi mobitelovim prenosom podatkov...in seveda spet čez 400€...