Samsung Galaxy S5 rumors

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Marsikaj kroži okoli... od displaya, skeniranja oči, procesorja, ohišja, kar hočš:
Uporabi search in poglej starejše novičke na gsmarena. Jih je tok da ni vraga da nebi kakšna točno napovedala.
smile-1.gif
 

MaTejHo

Pripravnik
4. jul 2009
340
0
16
Meni pa je plastika čisto ok, še posebej zadnji pokrov od s2 je bil dober, če primerjam s S3 in S4 (prstni odtisi in videz). Od S2 dalje ne škripajo več oz. le pri kakšnih močnejših prijemih, ima pa prednosti lahkost, poceni in samostojno zamenljivi nadomestni deli (poškoduješ zadnji del za par eur kupiš drugega), boljše lovljenje signala (enostavnejše antene), možnost odstranjevanja, menjava, zamenjava (s takimi z večjo kapaciteto) baterije pa še kaj bi se našlo.

Da se vrnem na temo, tako, da, če že osebno upam, da bosta dve verziji kot napovedujejo. Plastika in kovina.

Glede na ceno 469 eur za manj kot leto star aparat je dovolj premium.
http://www.mobisvet.si/index.php?route=product/product&path=24&product_id=126
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Plastika čisto v redu, upam samo da se ne bodo tudi na telefonih šli iste bedarije kot na novih tablicah in da bodo obdržali menu gumb in ga ne nadomestili s tisto neuporabnostjo od recent apps.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Je k**** plastika kul. S3 mi je s pol metra padel na les, pa se pozna.

Prej sem imel cheap Lg-ja, z eno gumnato plastiko je kot nov bil, ko sem ga upokojil.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Moongoose pravi:
Plastika čisto v redu, upam samo da se ne bodo tudi na telefonih šli iste bedarije kot na novih tablicah in da bodo obdržali menu gumb in ga ne nadomestili s tisto neuporabnostjo od recent apps.

Tisto je multitasking gumb (ALT-TAB varianta). Je veliko hitreje imeti dedicated gumb, kot pa držati home gumb in čakati da se bo kaj zgodilo. Plus menu gumb je še vedno tam, ampak je pač onscreen. Tako vsaj veš kdaj ima kakšno funkcijo in kdaj ne in ga ne rabiš pritiskat in upat da se ti bo odprl kaki meni.
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Niti ni toliko hitreje, sploh ko se hitro nabere 15+ aplikacij v tistem spisku in rabiš čas da najdeš tisto ki hočeš ki se skriva tam nekje na naključnem mestu. Je pa že hitreje pritisniti home in pritisniti ikono programa, ki je ponavadi vedno na istem mestu tako da vsaj veš kaj iščeš.

To, da je menu gumb na zaslonu da ti ni treba ugibati če se bo kaj zgodilo če ga pritisneš je pa argument, ki ga slišim vedno ko omenim, da imam rajši menu gumb, ampak je zelo neprepričljiv. Če moraš slučajno ugibat ali se bo kaj zgodilo ko pritisneš na menu ugibaš enkrat, to je prvič ko uporabiš program, naslednjič veš kaj lahko pričakuješ. Meni se to ne zdi dovolj dober razlog da tiščiš UI elemente, ki so večino časa neuporabni na že tako premajhen ekran tako da vedno zasedajo prostor, pa če jih potrebuješ ali ne. Sploh glede na to da je menu gumb vedno na istem mestu, funkcijsko podobni gumb na zaslonu pa ima nekaj možnih lokacij, najbolj pogosto desno zgoraj kar je precej neprijazno takoj ko imaš malo večji telefon.

Ko smo pa že pri eliminiranju menu gumba da se izogneš ugibanju ali app ponuja kakšno skrito funkcijo ali ne, ta filozofija se ne sklada z uvedbo slide out menija katerega zdaj google z veseljem tišči v vse svoje aplikacije. Kaj je tisto kot nekaj funkcij menija ki so jih pobrali iz zaslona ter skrili nekam kamor bo še manj ljudi pogledalo. Da se bo nekaj zgodilo ko pritisneš menu so nas v zadnjih 30 letih navadili računalniki, da pa se nekaj neopazno skriva na levi strani je pa (vsaj zame) relativno nova zamisel, ki je zrasla na Duartejevem skisanem zelniku.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Še vedno ne razumeš poante gumba. To ni recent apps gumb, to je multitasking gumb. Ni poanta v tem, da iščeš not program, ki si ga uporabljal včeraj. Poanta je, da lahko učinkovito uporabljaš več aplikacij hkrati. Predstavljaj si, da pišeš mail in rabiš neke zadeve preveriti na internetu. Z multitasking gumbom lahko hitro in učinkovito preklapljaš med pisanjem maila in brskanjem. Držanje home gumba je sicer po efektu enako, ampak je malo bolj zamudno.

Glede app drawerja... to ni alternativa menu gumbu.
Menu gumb je za kontektualno aktualne zadeve (refresh, nov mail ipd.), medtem ko je app drawer namenjen preklopu konteksta.

Primeri app drawerja v različnih aplikacijah:
- mail: menjava mail accounta in/ali folderja
- FB: preklop med feedom, prijatelji, sporočili
- drive, keep: preklop med "folderji" in accounti
- play store: preklop med mojimi aplikacijami, wishlisto in vnovčevanjem kuponov
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik Carlito149 pravi:
Jaz sem 4-ko preskocil, mogoce me 5-ka preprica
wink-1.gif

Jaz sem tudi preskočil 4-ko in bom tudi 5-ko in naslednje modele, če le naredijo 4,7 do 5 inčno Lumio z Androidom 4.4.

Se strinjam. Vedno sem si želel android v Nokia ohišju
cheer.gif