Temnenje stekel - POZOR

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ugibam.... zato, ker zatemnijo bolj, kot napišejo na certifikat? To vem da so delal pred leti. Recimo pri enem majstru si za 10% dobil 10%, pri drugem pa za 10%, 15%... Poglabljal se pa nikoli nisem v to.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Kokr vem je Kompare neki tazga delu, zato je ostal brez licence.

Naj vsaj neki na LPPju delajo, men je samo pokukal v avto in vozi miško naprej, dal pa 30 eur za homologacijo al kok že.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
mene bol to skrbi, ker so že original šipe malo tinted, pa tudi če daš pol še tistih 10% .. so lahko problemi ?

edit: sem zdaj še prebral tisto na ford forumu
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Problemi znajo bit zaradi tega, sodec po prebranem pa tudi delavci na homologacijah nimajo opravljenega usposabljanja za meritve s to pistolco. Poleg tega me pa tudi zanima, koliko je verodostojen ameriski certifikat naprave.

Bo treba pocakat par dni, da se zadeva malce razcisti.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Kolegu so že pred dvemi leti merili prepustnost na LPP-ju tako, da to pomeni da so ravnali na LPP-ju protizakonito
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Citat:
2. člen

(1) Na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih se lahko stekla naknadno zatemnijo do te mere, da je svetlobna prepustnost stekla skupaj z nalepljeno folijo najmanj:
– 75% za vetrobransko steklo in
– 70% za prednja bočna stekla (pri vozniku in sovozniku – pred B stebričkom).
(2) Določba prejšnjega odstavka ne velja za ozek pas na zgornjem robu vetrobranskega stekla, ki je namenjen zaščiti pred soncem.
???? torej? koliko ali kako so lahko zatemnjena stekla?
 

Cicero

ded
13. okt 2007
21
0
1
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Citat:
2. člen

(1) Na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih se lahko stekla naknadno zatemnijo do te mere, da je svetlobna prepustnost stekla skupaj z nalepljeno folijo najmanj:
– 75% za vetrobransko steklo in
– 70% za prednja bočna stekla (pri vozniku in sovozniku – pred B stebričkom).
(2) Določba prejšnjega odstavka ne velja za ozek pas na zgornjem robu vetrobranskega stekla, ki je namenjen zaščiti pred soncem.
???? torej? koliko ali kako so lahko zatemnjena stekla?


Če piše da mora bit prepustnost 75%, pomeni da jih lahko zatemniš 25%
 

zgrabljenec

Fizikalc
4. sep 2007
1.524
0
36
MS ali LJ
Ja, ampak stekla na avti so ponavadi že zatemnjena oz. tonirana, torej moraš najprej izmerit koliko je originalno zatemnjeno in potem dodatno temnit do 25%! Samo kje pa se bodo našle folije, da boš lahko zatemnil še dodatnih npr. 13%, 17%....
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
a sprednje vetrobransko steklo se lahko tud tonira ocitno, a ne? sem mislil da samo stranska pa zadnje?


ne spoznam na to
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
ksz

torej če jaz to prav razumem, bodo zdaj ti ki temnijo šipe mogli isto kupit te naprave pa pomerit kolk so tovarniško temnjene že, pa potem ustrezno zatemnit do zakonsko dovoljene meje, aja pa še folije bojo mogli začet take delat
bonk.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ja, tako nekako. Sicer pa zakaj bi mogli točno do 25% zatemnjevat, bodo pač do najbljižjega možnega. Ponavad taki "ekstremni" zakoni nastanejo zaradi nekaterih, ki njegovo "ohlapnost" preveč izkoriščajo. Edino pravilno.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
jaz dvomim v njihovo natančost pri merjenju....

bi jim blo treba en avto pripeljat na test (ki ma serjisko 10% zatemnjena stekla)
me prav zanima koliko bi oni namerili
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
jaz dvomim v njihovo natančost pri merjenju....

bi jim blo treba en avto pripeljat na test (ki ma serjisko 10% zatemnjena stekla)
me prav zanima koliko bi oni namerili

če majo certifikat za umerjeno napravo.....
 
22. jul 2007
1.391
43
48
Me zanima,kaj bi se spomnili oz. če je to sploh možno,na osebnih vozilih da bi,kljub temu,da ima avto že tovarniško tonirana stekla,le te normalno zatemil,in dal vgraditi piskač za vzratno vožnjo.
 

kovcek

Pripravnik
21. avg 2007
72
0
6
MS
Sem bil v petek pri lokalnem mojstru za temnenje stekel. Pa sva malo podebatirala o tem. Povedal mi je, da je tudi sam že naročil pripravo za merjenje prepustnosti svetlobe in, da bo pred vsakim temnenjem izmeril prepustnost samega stekla. Uporablja pa folije od 3M, pa je že naročil nove za temnenje od 5% naprej.