Kaj pograšate od Jugoslavije?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Zanimivo kakšne traparije eni "pogrešate"... Meni osebno je sedaj bolje. Imel bi pa raje bolj sproščeno splošno in podjetniško klimo in manj vtikanja zahoda v delovanje države.

V dalamacijo pridem v 6 urah, prej smo rabili celo noč po hrvaški periferji, v trgovini v trenutku dobim vse kar rabim (včasih so bile trgovke ali pa mesarji vehementni ko sto mater pa še za dobit ne bilo...

Ko kupujem avto ga lahko prej sprobam, in za razlike 30 let nazaj celo izberem opremo in barvo, ne pa da s spalko čakam pred Slovenija avto celo noč da se odpre prevzem vozil...

Ni mi treba v avstrijo po robo ampak avstrijska roba pride do mene.

V pisarnah se dela, ne pa se cel dan kadi in iz fascikla jemlje vinjak ter že od 11. ure naprej vliva do 16. ure ko se gre domov.

Meni je bil zahodni način življenja povprečnega človeka vedno bližje kot pa balkanski "kaos"...

A pa ti vidiš bistvo posta, katerega sem pohvalil? Nikjer ni omenjena niti ena materialna dobrina, ti si jih pa v svojem odgovoru naštel neomejeno.
Ti pač gledaš vse skozi materialne dobrine.
Mi pa smo govorili o vrednotah.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik barvica pravi:
Kaj pogrešam iz tistih časov, dejansko hm..... hrane NE, pijače NE, muzike NE, par/nepar NE, kupovanja praška na vreče po 10 kg NE!
Edino kar pogrešam je to, da smo bili Slovenci tedaj ponosni na to, da smo Slovenci, kar se za sedajšnje generacije ne more reči, pogrešam pripadnost narodu in nič drugega.
Pripadnost narodu in ponos, je danes prekvalificirano v sovražni govor in nestrpnost, kar je kaznivo dejanje in te lahko drago stane, zato pač prakticiramo to bolj na skrivaj,
Slovencenlji pač, neradi plačujemo kazni, še manj radi smo v zaporu
frown-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Jaz nič, eni ki so takrat dosti nagrabli pa še kar sanjajo o njej. je pa zanimivo da se takšna tema pojavila na več forumih.
Nestrpno vendar previdno tipajo teren, če je že dovolj zrelo za novo krajino .......
...cirilico že kej obvladate?...jst se učim na polno, sam sn bolj trd, tak da bi blo dobro, če še ene par let počakajo
tongue-1.gif
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik Afroman pravi:
Pozabil sem še napisat Tadiča, Bočeka, Štuliča... pa še cel kup drugih


https://www.youtube.com/watch?v=QYcoBkvIKWM


Še enkrat sprašujem kaj ima to veze z Jugoslavijo? Ta posnetek je pa itak nastal po razpadu Juge in ga lahko poslušaš tudi danes kolikor ti paše. Totalno mešate in bluzite. Dajte malo bolj realno pogledat kaj vam je dejansko dala jugoslavija in kaj od tega pogrešate, boste videli, da se bo seznam zeeeeelooo skrčil saj večina stvari ni vezana na ureditev neke države in je vse to še danes dostopno. Jaz sem, kot otrok tudi najraje imel sladoled Ježek in še danes ga imam najraje. Kaj ima zdaj tu veze Juga in zakaj bi jo pogrešal, če si Ježka lahko privoščim kadarkoli?

To so glasbeniki ki so zrasli v Jugi, znali prirediti nek etno komad... So Avstrici znali kaj odšpilati? Res je da lahko poslušam tudi Hendrixa, in Bo Didleya ampak drugače je če ne moreš v živo.

Teoretično se dobi isto kot tedaj, in normalno je da je nekje 20 let razvoja, ampak vse eno ni vse isto.

Johnnyja pa le ne boš slišal

https://www.youtube.com/watch?v=vVOUrPyNfh8

(pa imaš posnetek narejen še v Jugi
grims-1.gif
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Uporabnik barvica pravi:
Kaj pogrešam iz tistih časov, dejansko hm..... hrane NE, pijače NE, muzike NE, par/nepar NE, kupovanja praška na vreče po 10 kg NE!
Edino kar pogrešam je to, da smo bili Slovenci tedaj ponosni na to, da smo Slovenci, kar se za sedajšnje generacije ne more reči, pogrešam pripadnost narodu in nič drugega.
Pripadnost narodu in ponos, je danes prekvalificirano v sovražni govor in nestrpnost, kar je kaznivo dejanje in te lahko drago stane, zato pač prakticiramo to bolj na skrivaj,
Slovencenlji pač, neradi plačujemo kazni, še manj radi smo v zaporu
frown-1.gif

Včasih si šel v Jugo, pa so vsi pohvalili Slovenijo, kako je lepo in čisto, šel si v vzhodno Evropo, pa so vsi pohvalili kako je pri nas cool da lahko potuješ po svetu, šel si v Zahodno Evropo, pa je skoraj vsak rekel da je bil kdaj v Jugi na počitnicah, da je Slovenija zelo razvita.

Danes te sprašujejo po korupciji, privatizaciji, krajah, dolgovih, ukinjanju sociale... na kaj naj bi bil ponosen?
sprasujem se.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.656
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
No, ko smo že pri glazbi... Bijelo dugme, Riblja čorba, Pomaranča, Buldožer,... in malo bolj 'mehki' Bazar, Čudežna polja, Hazard,... v primerjaqvi s sedanjimi 'fitnes glazbeniki' so delali glazbo, ki se je poslušala in se še posluša.
Drugače pa od Jugoslavije, kaj pogrešam...? Hja, brkatih carinikov, ki so v večini bili jugoviči, sigurno ne. Bila pa je neka...narodna zavest. Ko se je zaslišala himna, si dobil skoraj solzne oči, takšen ponos je bil. Ob sedanji himni tega ni. Odkar so iz Argentine privlekli one potomce kolaborantov, od takrat je šlo vse le še navzdol. Čeprav so trdili, da zdaj smo pa prijeli boga za jajca, ko smo se odcepili.


A kolaborante misliš na Drnovška in njegove podrepnike iz LDS in kasneje Zares ter sedaj PS? Seveda ne boš priznal da si ga volil, saj je težko sprejeti da si volil človeka kateri je začel uničevati Slovenijo s svojim neznanjem, pa kaj če je bil zvit in enkrat kolaboriral z desnico drugič z levico, važno da je bil miren ... . Kako lahko vališ krivdo na Argentice, če je Bajuk bil predsednik vlade le pol leta, pa potem 4 leta finančni minister, kater pa ni bil slabši od mamiga sinčka Gasparija kater nima pojma o ekonomiji?
Ali veš da so razen med letoma 1990 – 1992 in to od leta 45 vedno in isti ljudje na oblasti oziroma njihovi potomci? Kdo je sedaj kriv za jugonostalgijo in katastrofalni položaj v Sloveniji, Argentinci ali komunisti oziroma bivši komunisti?
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu

Citat:
Ali veš da so razen med letoma 1990 – 1992 in to od leta 45 vedno in isti ljudje na oblasti oziroma njihovi potomci? Kdo je sedaj kriv za jugonostalgijo in katastrofalni položaj v Sloveniji, Argentinci ali komunisti oziroma bivši komunisti?
467716-post_slo.gif
ja , to je to in samo zato propad
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.913
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Afroman pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik Afroman pravi:
Pozabil sem še napisat Tadiča, Bočeka, Štuliča... pa še cel kup drugih


https://www.youtube.com/watch?v=QYcoBkvIKWM


Še enkrat sprašujem kaj ima to veze z Jugoslavijo? Ta posnetek je pa itak nastal po razpadu Juge in ga lahko poslušaš tudi danes kolikor ti paše. Totalno mešate in bluzite. Dajte malo bolj realno pogledat kaj vam je dejansko dala jugoslavija in kaj od tega pogrešate, boste videli, da se bo seznam zeeeeelooo skrčil saj večina stvari ni vezana na ureditev neke države in je vse to še danes dostopno. Jaz sem, kot otrok tudi najraje imel sladoled Ježek in še danes ga imam najraje. Kaj ima zdaj tu veze Juga in zakaj bi jo pogrešal, če si Ježka lahko privoščim kadarkoli?

To so glasbeniki ki so zrasli v Jugi, znali prirediti nek etno komad... So Avstrici znali kaj odšpilati? Res je da lahko poslušam tudi Hendrixa, in Bo Didleya ampak drugače je če ne moreš v živo.

Teoretično se dobi isto kot tedaj, in normalno je da je nekje 20 let razvoja, ampak vse eno ni vse isto.

Johnnyja pa le ne boš slišal

https://www.youtube.com/watch?v=vVOUrPyNfh8

(pa imaš posnetek narejen še v Jugi
grims-1.gif

Mislim, da se midva ne zastopiva. Meni je jasno, da so te glasbeniki zrasli v Jugoslaviji in takrat tudi ustvarjali ampak jaz tega ne morem povezati z Jugoslavijo na tak način, da bi jo zaradi tega lahko pogrešal. Popularna glasba se je povsod spremenila tudi tam kjer so že stoletja v eni in isti državi.

Mi je pa všeč komentar pod posnetkom na tvojem linku

Prije 30 godina smo slušali ovu milinu, a danas narodnjake. Pa đe u pičku materinu ide naš svijet???

To pa tudi mene zanima in sem se že tudi na tem forumu spraševal. Kako to, da je danes več ciganije kot v času juge? Evo pa sem tudi jaz nekaj našel kar pogrešam iz Jugoslavije! Takrat ni bilo vsepolno čapcev in polno čefurjev in počefurjenih slovenceljnev, ki se izigravajo neke primitivne balkance.
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Glede na to da je število prebivalcev približno podobno je verjetno podobno tudi poreklo. Prej je tudi bilo veliko južnih, ampak sedaj jih več vidiš, internet, več TV programov, itd. Večina se le asimilira, pa jih niti ne ločiš, nekateri pa zadržijo pripadnost njihovi subkultur, oziroma jim novi mediji še pomagajo pri tem.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.913
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Ne govorim o številu južnih in koliko jih je bilo prej in koliko jih je zdaj. Govorim izključno o fenomenu balkanske ciganije, ki je prisotna bolj, kot kdajkoli prej in ne samo med južnaki in njihovimi potomci ampak celo med ogromnim številom slovenčkov.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Tiste banance od Žita. Se mi zdi, da so par let nazaj nehali proizvajat.
Pa igranje basketa na vaškem igrišču vsak večer. Sedaj vidim, da ni nikogar od ta malih tam.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Ali veš da so razen med letoma 1990 – 1992 in to od leta 45 vedno in isti ljudje na oblasti oziroma njihovi potomci? Kdo je sedaj kriv za jugonostalgijo in katastrofalni položaj v Sloveniji, Argentinci ali komunisti oziroma bivši komunisti?

Ko bi argentinci oz. klerofašisti nehali vedno znova na dan vlačt mrtve in se ozrli v prihodnost, bi bilo drugače...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Afroman pravi:
Glede na to da je število prebivalcev približno podobno je verjetno podobno tudi poreklo. Prej je tudi bilo veliko južnih, ampak sedaj jih več vidiš, internet, več TV programov, itd. Večina se le asimilira, pa jih niti ne ločiš, nekateri pa zadržijo pripadnost njihovi subkultur, oziroma jim novi mediji še pomagajo pri tem.

Pridi kdaj v naše konce, šipteraja je čedalje več. Eni še v 1. razred ne morejo, ker ne razumejo slovensko. Da o nepismenih materah na roditeljskih sestankih ne govorim...
bonk.gif
 

lafarge

Pripravnik
12. jun 2013
569
0
16
Prihodnost so cigoti, šipci, izbrisani...

vsaj tko pravijo levaki in seveda človekove pravice na kavču....
Drni
Čelava...................

argentinčki so v argentini, tukaj maš pa cigote, šipce.....

btw si že obrezan argentinček?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kar nekaj argentinčkov se je priselilo nazaj. Je.bi.ga, Bajuk in orgličar sta potrebovala volilno bazo...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
883
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Ne govorim o številu južnih in koliko jih je bilo prej in koliko jih je zdaj. Govorim izključno o fenomenu balkanske ciganije, ki je prisotna bolj, kot kdajkoli prej in ne samo med južnaki in njihovimi potomci ampak celo med ogromnim številom slovenčkov.

Vojno si zamudil? Zgodil se je premik narodov. Ljudje iz vasi, s hribov, so bili pregnani in ko so enkrat zatipali asfalt in zavohali vonj urbanega, civiliziranega, se po večini na vas niso več vrnili. V mestu pa ni dovolj prostora (dela, denarja,...) za vse in so prepuščeni lastni "iznajdljivosti". Svoje navade (dobre, slabe) pa so po večini obdržali. Odličen primer so mesta po Bosni, kjer je polno revežev, ki prosijačijo, prodajajo "rabljene kondome" in podobno. Kriminal (predvsem določene oblike) narašča.
Turbo muzika, ki ji mnogi pravijo "ratna muzika" je enostavna, besedila so...ne vem, ne najdem besede...patetično enostavna v vseh pogledih. Je pa nastajala med in predvsem po vojni v BiH & Cro. Pa ne govorim zgolj o neki nacionalno nestrpni muziki (čeprav je to podzvrst) pač pa o muziki, ki jo poslušajo vsi. Še đinjuajn Slovenci! Torej...čefurizem je predvsem state of mind. In je trend, ki se je zgodil na območju ex-Yu in povsod tam, kamor so bili ljudje pregnani zaradi vojne. Je pa tudi ogromno "izjem", samo če se ustaviš pri imenu in priimku (ali mogoče izgledu), potem teh ljudi ne boš videl.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.913
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Precej pozno se oglašam pa vendar
wink-1.gif


Se strinjam in se tudi zavedam vsega kar si napisal. Saj prav o tem govorim. Piz*a folk nikoli nič ne šteka ali pa noče
bonk.gif
. Ko sem mu razložil, da je tu isto je bil prepričan, da ga zajebavam, no kmalu se je prepričal, da je tudi v Ljubljani precej tega oziroma kar preveč. Prav tako se pritožujejo nad tem cigu migu fenomenom znanci iz Hrvaške in tudi Bosne.