Kaj pograšate od Jugoslavije?

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Mislim, da so se v JNA prej navadili 'hvatati krivine' kot kak poseben red in disciplino...med vojno v BiH se je izkazalo, da ta vojska ne zmore drugega kot 'avarske plenilske pohode in srednjeveška obleganja mest', kot se je zapisalo enemu od piscev v reviji Obramba.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
SDK
zmaga.gif

467716-post_slo.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
pravzaprav nič

edina stvar , ki je bila boljša so bile avtobusne in železniške povezave ( v sloveniji in med slo in recimo hrvaško )
večina povezav med slo in hr ni več
podjetja, ki so imela počitniške zmogljivosti na hrvaški tudi v večini več tega nimajo
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Mislim, da so se v JNA prej navadili 'hvatati krivine' kot kak poseben red in disciplino...med vojno v BiH se je izkazalo, da ta vojska ne zmore drugega kot 'avarske plenilske pohode in srednjeveška obleganja mest', kot se je zapisalo enemu od piscev v reviji Obramba.

Naređenje je naređenje.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Bone za bencin,par nepar...

Dajmo tole razčistit, ker eni stalno nabijate enointaisto in ne znate ali nočete pogledat čez planke.

Par-nepar; ob torkih se niso smeli voziti tisti s parnimi številkami, v četrtek pa tisti z neparnimi. Pa en vikend v mesecu se nisi smel vozit. S tem da to ni bila jugoslovanska pogruntavščina, ampak so to počeli že par let prej, recimo v Italiji in ZDA.

Bone za bencin so imeli v ZDA natisnjene že leta 1973, vendar jih niso uporabili:



ZDA, sedemdeseta:





 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Od stare Juge porešam:
- Eurocrem tablice, tiste originalne. To kar dobiš danes, ni niti podobno takratnim.
- Zabavnik : cajteng za mularijo, v katerem je bilo tudi precej resnih člankov
- Kosovski vinjak. (ne, ni to albanski konjak)
- možnost, da sem šel sredi noči peš čez celo Ljubljano, pa ni bilo šanse da mi kdo teži ali me celo oropa
- avto, ki ima vzmetenje kot spaček - ni vezano na Jugo
- vlak v Planico
- odnos oblasti do takratnih ciganov

Bi se našlo še kaj, ampak tole na hitro
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
je pa res. da s PESi ni bilo težav. Danes pa vsi ( os PESov prek osnovnošolcev, srednješolcev, študentov do politikov ) vidijo samo svoje pravice, dolžnosti pa ne
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Citat:
Uporabnik bula pravi:
Od stare Juge porešam:
- Eurocrem tablice, tiste originalne. To kar dobiš danes, ni niti podobno takratnim. Se popolnoma strinjam. To kar ponuja Hofer pod tem imenom je neužitno. Kot da so nekje našli pozabljeno zalogo dejansko iz tistega časa
smile-1.gif

- Zabavnik : cajteng za mularijo, v katerem je bilo tudi precej resnih člankov Res je. Požareport se lahko uči pri njem.
- Kosovski vinjak. (ne, ni to albanski konjak) Ko smo ob prodaji hiše praznili klet sem to našel. PA Presad Taužentrožo, cel karton, orignalne embalaže
- možnost, da sem šel sredi noči peš čez celo Ljubljano, pa ni bilo šanse da mi kdo teži ali me celo oropa Razen Milice
smile-1.gif

- avto, ki ima vzmetenje kot spaček - ni vezano na Jugo
- vlak v Planico Ti si to še uporabljal? Si pa EMŠO...
smile-1.gif

- odnos oblasti do takratnih ciganov E to, to je beseda. Do vseh protidržavnih elementov...
- ni bilo takega razslojevanja. Dejansko smo imeli vsi mulci podobne blagovne znamke cot... Potem se nismo ukvarjali v vrtcu s tem zakaj ima pa večina otrok espejčičev H&M ali hujše cujne, na moji piše pa MANA... ampak smo se skupaj podili po igrišču za žogo, vozili s kolesi ali kotalkali...

Bi se našlo še kaj, ampak tole na hitro
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Oja, jaz pa pogrešam kar par stvari:

- derbije velike četverice
- yu basket ligo ( takrat definitivno najboljša v evropi )
- yu rokomet ligo ( Metaloplastika je bila absolutni dream team )
- yu kinematografijo ( klasike ostajajo še danes )
- yu rock'n'roll ( kljub temu, da smo bili za, pred ali vmes, karkoli smo že bili, železno zaveso, je bila muska genialna - Azra, EKV, Partibrejkers, .......
- pogrešam čase brez mobitela ( grozno mi gre na k_urac, ko sem na morju, pa me skoz kličejo )

Pa najbrž še kaj drugega, tole bi blo na hitro.

Pa ne mi, da zdaj lahko gledamo CL, ki je sicer super, ampak vsaj meni jugoslovanskih derbijev ne dosega.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
jest pogrešam nekaj pa sploh ne vem kako bi povedal... eno moralo, red in disciplino, katera je bila v tistih časih na malo višjem nivoju. Ubistvu mi gre sedaj na živce, ker ima vsak prdec 357 pravic za vsako pič.karijo. Učitelji so samo še delavci, policaji so samo delavci na cesti, take uradne osebe nimajo nobene avtoritete več... to pogrešam, da te je prfoks okol ušes, ko si težil. Da te je policaj okol ušes, ko si se vozil brez čelade z lipnikom... da si lahko nesel kuverto uradniku na občino in si brez problema dobil dovoljenje za nadstrešek, ne pa sedaj ko rabiš 5 dovoljenj, 8 soglasij in potrdilo da na tistih 6 kvadratih ne gnezdi kakšna "ogrožena" žival, in seveda plačaš en kup davkov in taks. To pogrešam. Avtoriteto oseb k te sooblikujejo v zrelega človeka.

pa seveda češke risanke in jutranji živ-žav, ko so bile risanke življenske in so imele tudi malo vzgojiteljskega prizvoka.

pa pogrešam JNA vojsko, čeprav nisem bil v njej, ampak vsak k je bil pravi, da mu ni bilo žal, ko sedaj pogleda nazaj. Pač so jih navadl nek red in disciplino. In ker je bil tisti pir na "izhodu" tok bl sladek, ker veš da tvegaš frej vikend al pa pomivanje wc... Ker si spoznal veliko ljudi iz cele Juge, različne kulture in navade...

Mah ko gledam outsiderja, vse to pogrešam... Zdej imamo pa vse, ampak nam to nič ne pomeni, oz. nas ne zadovolji, ker je vedno nekaj novega na trgu po čemer hrepeniš...

predvsem pa pogrešam tisto brezskrbnost, ko se ni noben bal za svojo službo.
467716-post_slo.gif


Ta post je bistvo vsega. Postali smo istant družba, z ničemer zadovoljni. In kar je najhuje, mislimo celo, da je tako prav. Žalostno.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
no nekatera še imajo... mol ima, sž ima, mercator ima... pa še par jih je ki imajo počitniške kapacitete dol...

je pa tega vedno manj to pa res.

triglav tudi.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Zanimivo kakšne traparije eni "pogrešate"... Meni osebno je sedaj bolje. Imel bi pa raje bolj sproščeno splošno in podjetniško klimo in manj vtikanja zahoda v delovanje države.

V dalamacijo pridem v 6 urah, prej smo rabili celo noč po hrvaški periferji, v trgovini v trenutku dobim vse kar rabim (včasih so bile trgovke ali pa mesarji vehementni ko sto mater pa še za dobit ne bilo...

Ko kupujem avto ga lahko prej sprobam, in za razlike 30 let nazaj celo izberem opremo in barvo, ne pa da s spalko čakam pred Slovenija avto celo noč da se odpre prevzem vozil...

Ni mi treba v avstrijo po robo ampak avstrijska roba pride do mene.

V pisarnah se dela, ne pa se cel dan kadi in iz fascikla jemlje vinjak ter že od 11. ure naprej vliva do 16. ure ko se gre domov.

Meni je bil zahodni način življenja povprečnega človeka vedno bližje kot pa balkanski "kaos"...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
Avstrijska roba pride ja. Ampak ne po avstrijskih cenah. Podjetniška klima...kaj je že to? Glede avtomobila je pa tako, da tisti, ki ga je takrat čakal v spalki, ga danes na sejmu rabljenih kupuje. Dalmacija je res bliže, da ne rečem London.
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Mislim, da so se v JNA prej navadili 'hvatati krivine' kot kak poseben red in disciplino...med vojno v BiH se je izkazalo, da ta vojska ne zmore drugega kot 'avarske plenilske pohode in srednjeveška obleganja mest', kot se je zapisalo enemu od piscev v reviji Obramba.

Na vseh straneh so bili kadri izšolani od JNA.

Kar se pa služenja tiče se pa ne da sklepat po osebnih iskušnjah. Jaz sem bil v enoti ki je imela vse na nivoju novih standardov, uglavnem novo opremo, postreljal sem veliko več kot kolegi ki so služili drugje, ni da ni. Nekateri so pa bili samo za to da se porabijo stare rezerve.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ne do jo pogrešam od prej, sedaj pa bi si želel nogometno ligo. Vse ostalo je sedaj svetlobna leta pred tistimi časi. To, da je Juga bankrotirala že leta 65 očitno nihče ne pogreša?
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
jest pogrešam nekaj pa sploh ne vem kako bi povedal... eno moralo, red in disciplino, katera je bila v tistih časih na malo višjem nivoju. Ubistvu mi gre sedaj na živce, ker ima vsak prdec 357 pravic za vsako pič.karijo. Učitelji so samo še delavci, policaji so samo delavci na cesti, take uradne osebe nimajo nobene avtoritete več... to pogrešam, da te je prfoks okol ušes, ko si težil. Da te je policaj okol ušes, ko si se vozil brez čelade z lipnikom... da si lahko nesel kuverto uradniku na občino in si brez problema dobil dovoljenje za nadstrešek, ne pa sedaj ko rabiš 5 dovoljenj, 8 soglasij in potrdilo da na tistih 6 kvadratih ne gnezdi kakšna "ogrožena" žival, in seveda plačaš en kup davkov in taks. To pogrešam. Avtoriteto oseb k te sooblikujejo v zrelega človeka.

pa seveda češke risanke in jutranji živ-žav, ko so bile risanke življenske in so imele tudi malo vzgojiteljskega prizvoka.

pa pogrešam JNA vojsko, čeprav nisem bil v njej, ampak vsak k je bil pravi, da mu ni bilo žal, ko sedaj pogleda nazaj. Pač so jih navadl nek red in disciplino. In ker je bil tisti pir na "izhodu" tok bl sladek, ker veš da tvegaš frej vikend al pa pomivanje wc... Ker si spoznal veliko ljudi iz cele Juge, različne kulture in navade...

Mah ko gledam outsiderja, vse to pogrešam... Zdej imamo pa vse, ampak nam to nič ne pomeni, oz. nas ne zadovolji, ker je vedno nekaj novega na trgu po čemer hrepeniš...

predvsem pa pogrešam tisto brezskrbnost, ko se ni noben bal za svojo službo.
467716-post_slo.gif


Ta post je bistvo vsega. Postali smo istant družba, z ničemer zadovoljni. In kar je najhuje, mislimo celo, da je tako prav. Žalostno.

Se popolnoma strinjam!