Kaj pograšate od Jugoslavije?

22. jul 2007
12.756
1.286
113
123
SDK
zmaga.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.190
4.661
113
Edino to, da je država bila velika za dva dni potovanja z vlakom in verjetno čez 1 dan potovanja z avtom (malo avtocest). Ampak sedaj sem počasi pozabil na to od kar smo v šengenskem območju.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik Afroman pravi:
Vojska v vukojebini ? Bil tam, ponosen na to. A sedaj je pa bolje ko jih plačujemo da gredo v Avganistan? Samoupravljanje? Ko je imela vsaka firma kakšen apartma ali prikolico na morju, stanovanjske sklade, itd...Ti je sedaj bolje ko tega ni več?
Marsikatera firma ima to še danes.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik capl pravi:
v firmah je čisto vse lepo delovalo, edino režijo bi morali zmanjšat najmanj za 50% in bi še danes obstajale, celo konkurenčnejše bi bile, ker ne bi bilo lastnikov, ki si bašejo žepe.
Firma, ki bi lepo delovala, če bi bila drugačna kot je v resnici bila?
Ej Capl, ti pa si virtuoz stavkov, res!
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Išleri
(keksi, taki okrogli, ploščati, nekje iz Srbije baje)

pa sej to še vedno dobiš. Mercator jih ima in Leclerc
Se mi je zdelo, da sem jih nekje videl!
Da vidim, če so "isti" ...
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
PS: Ne pozabit, da ko kdo reče "pogrešam Jugoslavijo" večina v resnici misli "pogrešam svojo mladost" (vmes je minilo 20 let... tik-tak, tik-tak
evil.gif
)
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.745
357
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik Gal pravi:
Citat:


pa sladoled v žogici
cheer.gif




To je omenila že neka uporabnica, pa vaju lahko razveselim, da jih Ljubljanske mlekarne še vedno delajo, prodaja pa jih Mercator.
Letos sem jih kupil 30.


Ne delajo jih samo ljubljanske mlekarne, to ti lahko potrdim iz prve roke. Sicer pa moj recept je bil ravno prav "odtajana" da si jo lahko več ali manj vso "očistil".
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.092
895
113
Emona / Carnium
KSZ

Pogrešam je zame precej močna beseda
wink-1.gif

Drugače pa nekaj podobnega kot je napisal jolko: otroštvo. Vse ostalo (kulturno umjetnički program + monomentaliteta) trogam s sabo
cool-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Hazler pravi:
Mislim na avtomobile v katerih smo se peljali, hrano katero smo jedli kot otroci in je zdaj več ni, počitnice, šolanje, obleke, glasbo.

rolleyes-1.gif

Pogresam policijsko uro, ko si lahko od 22-6h spal mirno, brez skrbi in raznih zurov, da o pijani mladini ne izgubljam besed, ker je ni bilo. Razen na tocno dolocenih krajih (kleteh).
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Na uni sliki, kjer je miljon čikov, manjkajo ta glavni ---> Marlboro
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik Cash pravi:

zmaga.gif


Jaz nimam na Jugovino nikakršnih slabih spominov, pa se preživel kot njen državljan več življenja, kot sedaj v Slo ali celo EU in se mi dozdeva, da gremo iz slabega na slabše. Tiste vrste enkrat na dva meseca pred Ljubeljem sem preživel, ravno tako, kot dandanes gužvo na Lj obvoznici. Pač v A nisem tišal vsak dan kot nekateri švercerji tukaj, iskat sem šel tisto, kar sem res rabil. In tega je bilo malo. Najbolj so mi pa šli na k. srbjanski cariniki na Ljubelju, ki so se res obnašali kot veliki đeki. Danes ga pa vidiš v Tržiču vsega nebogljenega, da bi mu najrajš dal za kofe. Sam, ko se spomniš, da ti je pred 26 leti zaplenil kilo kofeta, ker si imel v avtu še 2, v avtu pa dva potnika, takrat me pa prime, da bi mu (kot takrat) kupil kofe in mu ga zabrisal pod noge.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Določene stvari še danes dobiš =).
1857287-blogslika322.jpg
 

Priponke

  • 1857287-blogslika322.jpg
    1857287-blogslika322.jpg
    242,9 KB · Ogledi: 101

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:SDK
zmaga.gif
Kaj če ti SDK? Vsi "resni" posli so potekali v DEM mimo SDK.

Kaj imaš pravzaprav proti SDK ?

SDK je brezplačno vodil račune za firme. Sedaj plačuješ bankam če delaš promet ali ne. če ga delaš sedaj plačaš še več. Včasih si na SDK nesel izplačilo plače in avtomatsko si moral prinesti še položnice za prispevke. Je sedaj bolje???

Fizične osebe niso delale preko SDK!
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Citat:
Uporabnik Afroman pravi:
Vojska v vukojebini ? Bil tam, ponosen na to. A sedaj je pa bolje ko jih plačujemo da gredo v Avganistan? Samoupravljanje? Ko je imela vsaka firma kakšen apartma ali prikolico na morju, stanovanjske sklade, itd...Ti je sedaj bolje ko tega ni več?
Marsikatera firma ima to še danes.

Joljko, ni treba napisat, konkretne firme, me NE zanima tvoja identitera, ampak daj povej lokacije teh turističnih apartmajev določenih firm. Sem sicer privatnik, poznam pa mnogo ljudi ki nimajo več dostopa do turističnih hiš, pa so jih včasih imeli. Povej mi še katera firma ima stanovanjske sklade, da omogoča delavcem da dobijo svoja stanovanja. Res bi me zanimalo.
sprasujem se.gif