Hupa ne dela?

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo,

nisem si mislil, da mi bo pri vsej mehaniki v avtu crknil hupa... Pogledal sem varovalko, je ok. Lahko "sam" pogledam še kaj, preden peljem na servis? (se komu sanja, kaj bi lahko crknilo in kolko me bo stalo
rolleyes-1.gif
)

lp
Peter
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ce mas dostop do hupe, snemi kabel in ce nimas multimetra pomeri s tistim izvijacem ki sveti na 12v pa nekdo drug naj pritisne hupo pa boste videli ali pride 12v do tja, ali pa mogoce se lazje, snemi kabel in dovedi na tisto mesto stalni plus iz akumulatorja pa bos slisal ce hupa dela. Vse dovisno od enostavnosti dostopa do hupe.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hupa se nahaja nekje spodaj nad meglenkami, dostop je hja... bolj ne kot ja. Kolega mi je omenil, da je opcija, da je šlo stikalce v volanu in da bo stvar lahko hudo draga
frown-1.gif


lp
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Hupa se nahaja pod levo meglenko in ni tako težko priti do nje.

Jaz bi na tvojem mestu preveril kabel in zbrusil kontakt, saj se pogosto dodaja, da je krivda v slabem stiku
smile-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ne morem verjeti da si za to "malenkost" nisem vzel časa skoraj eno leto, za to sem izbrskal temo.

Stopil sem do mehanika in sva zadevo pregledala. Hupa deluje (probano na kabel), štrom do čeveljka ne pride. Pokazal mi je shemo in nimam druge, kot da se menja obroč s trakom za airbag - z modelom avta imam ravno to "srečo", da ima hupo na volanu (in ne na ročici), kar bo očitno precej drago popravilo
frown-1.gif


Zdaj bi rabil pa malo pomoči... ali se mi splača poiskat rabljen rezervni del? Kje in kako naj se lotim iskanja (nikoli še nisem kupoval delov za avte)
rolleyes-1.gif


če komu kaj pomaga, kaj iščem... kataloška št.: 7701051757

lp
Peter
2077952-IMG_1855.JPG
 

Priponke

  • 2077952-IMG_1855.JPG
    2077952-IMG_1855.JPG
    111,6 KB · Ogledi: 2.169

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Kaj to pomeni: drago? (Pri BMWju stane ta del cca. 100 EUR...)

Če je pri tebi cena podobna, in kupiš rabljenega za pol tega, ta pa čez leto, dve spet ckrne...
tongue-1.gif
Kaj pa vem, kaj je prava rešitev...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Sicer ne vidim dobro ampak po opisu sodeč te zajebava ožičenje v t.i. "clock springu", torej delu v volanu ki skrbi da se med motanjem volana žice ne pretrgaj oz drgnejo. Ti deli pogosto crkujejo pri vseh znamkah.

Stvar se da tudi popravit, ampak glede na to da moraš podret volan, dat airbag ven in potem še iskat kjer je prekinjeno v tisti kači žic je lahko ceneje kupit kar nov (rabljen) del.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Naredi na armaturki posebej gumb in potegni žico do hupe. Strošek nekaj €ur
zmaga.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:Ni točno predpisano kje mora biti gumb za sireno
Razen, da mora biti tam, kjer je to predvidel proizvajalec vozila. Če ni, pa je verjetno treba iti po poti kot za druge predelave. Homologacija itd...
 

IgorP

Zelenc'
23. apr 2013
3
0
1
Pozdrav vsem...
mene pa zanima ali kdo ve, kje se fizicno nahaja hupa alarma na avtu SKODA SUPERB 2007.

Hvala...
 
Nazadnje urejeno:

IgorP

Zelenc'
23. apr 2013
3
0
1
Hvala za odgovore...
Imam pa še eno vprašanje...
Zadnji park senzorji so zaporedno vezani (ŠKODA SUPERB 2007 Original park senzorji).

Kaj se mi dogaja:
nabavil sem nov senzor (original, cena da padeš dol...) in ga montiral (notranji desni).
Priklopil PC in zbrisal napako ter ponovno preizkusil delovaje zadnjih senzorjev.
Pojavila se je napaka na zunanji desni.
Snel oba senzorja in jih zamenjal med seboj ter zbrisal napako.
Pri ponovnem testu delovanja, spet ne dela.
pogledal napako na PC in opazil da mi nov senzor katerega sem kupil ne dela, tisti drugi pa dela/nedela/dela/nedela.

Zato vas sprasujem ali je vezava senzorjev zaporedna (navadni senzorji, kateri nimajo graficnega prikaza ).


Hvala v naprej...