Cenilec za stare ure

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Živjo,

doma sem na "podstrešju" našel eno staro uro, za katero oče trdi,d a bi znala biti nekaj vredna. Šlo naj bi za namko Chronographe suisse - piše na sredini ure - za leto izdelave pa pojma nimam. Jaz ocenjujem, da je star ene 50 let recimo. Ura sicer ne dela (nevem, je baterija fuč, ali kaj drugega), poleg tega je steklo malček odrgnjenjo, tako da bi jo bilo potrebno še malo restavrirati pred prodajo, oziroma se pač ponudi malo pod ceno.

Torej, če se morda komu sanja, koliko bi to lahko bilo vredno, ker sam nimam veliko izkušenj s tem, poleg tega pa niti nevem kje gledati, kaj iskati. Če ne drugega, če mi lahko nekdo priporoči dobrega urarja, ki se spozna na oldish ure. (v temi spodaj sem že dobil en namig, kam bi jo lahko nesel, me pa še zanima drugo mnenje - aja, sem pa iz ljubljane, tako da ne me pošiljat v MB
smile-1.gif
).

Še slike, za lažjo predstavo.





Hvala

Lp
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Eden se sicer bolj ukvarja s stenskimi urami, a poskusiti ni greh. Je pa ta urar malo pred zmajskim mostom na levi, če greš po Resljevi od postaje proti tuneli. V bistvu 2 ulici pred Ljubljanico, kjer je peš cona, na vogalu. Se pa ne spomnim imena ulice.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ti predlagam da jo daš v sef še za kakšnih 50 let...mogoče boš pol dobil ene 400€ za njo
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Ja, če se meni moja trenutna ura ustavi, je načeloma vedno bateriaj vzrok
smile-1.gif


aaaa, je to trick question - ta ura sploh nima baterije, kajne?
wink-1.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
E super, hvala vsem, grem verjento jutri do urarja, pa vam poročam, kaj pravi.

Lp
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
KSZ..

malo sicer pozno a vseeno
smile-1.gif



Torej, sem šel do Hubscherja in mi je rekel, da bi popravilo prišlo okol 100€, ker je steklo za zamenjat + fedrček je notri počil. Pa tri teden naj bi trajalo, ker mora robo naročit.

Pa sem šel potem še do unga, ki je na vogalu od Obssession štacune, pa je rekel da bi bilo porpavilo 50€? Hm, zanimivo.. mapak se mi je Hubscher zdel bolj zaupanja vreden človek, tako da bom še videl komu bom nesel poravt..

Uro so pa cenili od 300-1000€.. Hubscher je rekel 1000€, ostali manj... tako da, jaz zaupam Hubscerju, se mi še najbolj izplača
smile-1.gif
 

FrostShadow

Zelenc'
19. avg 2017
1
0
1
Pozdravljen,
tudi jaz imam uro iz podstrehe samo da je moja ročna ter po vsej verjetnosti iz zlata, zanima me če bi mi lahko napisal naslov urarja kateremu si nesel uro ki jo je ucenil na 1000 EVR. LP
 

JOST.123

Zelenc'
26. avg 2022
1
0
1
Živjo. Naseljenem staro uro ki je sigurno veliko vredna.JE ena iz zbirke Revelon 17 jewels in ne najdem je na netu zelo redka očitno. Če poznate kakšnega urarja ki bi bil pripravljen plačati vsoto do 3000 evrov mi dajte njegov Facebook,... Ura sumim da je od znotraj (kazalci,..) zlato in ne najdem je na netu če jo kdo najde in ceno mi prosim tukaj odgovori in pripne Link,...
 

Priponke

  • IMG_20220826_180408.jpg
    IMG_20220826_180408.jpg
    2 MB · Ogledi: 125