Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
Ej se opravičujem. Ko sem se zjutraj vozil tam, se mi je zdelo, da vim 130, pa grem sedaj še enkrat čez pa vidim, da je prav. Kot kaže sem glede da je bila zgodnja ura, bil še ves zaspan in nisem dobro videl številke.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Čeprav je danes 27.1.14, ko bi naj prenehal delovat Navteq map report, le ta še vedno deluje
smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Mene pa od danes dalje več ne pusti, da bi karkoli pregledoval ali urejal na starem Navteq map reporter naslovu.

Napiše mi samo naslednje: Try the New Site - We Welcome You to Map Creator!

smile-1.gif
očitno so že vse premestili na novo Here spletno stran.

Sem pa danes tudi prejel od Navteq-a e-mail, da sta oba moja popravka, katera sem oddal 2 tedna nazaj, že vrisana v zemljevid na Here spletni strani (kar je res - sem preveril).

Upam UPAM! da se bodo sedaj zemljevidi, ko je vse na 1 mestu, kaj hitreje posodabljali in izdajali za vso avtomobilsko industrijo (sedaj se namreč samo 1x letno izdajo novi zemljevidi).

S tem, ko so šli na enotni sistem (torej samo Here.com), naj bi pospešili na vseh področjih - tako urejanja kot izdaje posodobitev (prej so imeli 2 različna sistema in so morali vedno podatke med sabo prenašat, vnašat, urejat, preverjat itd...).

Bomo videli, kakšen napredek bo v letošnjem letu
smile-1.gif
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
Al se mi sam zdi, da na koncu naklske ravnine (avtocesta) ni vnešenga statičnega radarja za omejitev 130 km/h al ga res ni.
Ko se pa pelješ naprej proti Tržiču, ti pa na viaduktu Bistrica skoči ven omejitev za 60 km/h, čeprav si na avtocesti. Je to možno popravit?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Ta "nov" način sporočanja napak na Here.com pa je res totalno GLUP!

Sploh nimaš nadzora nad tem, kako daleč je tvoja prijava, ali jo bodo sploh upoštevali in ali je bila sploh vnešena....prejšnji sistem na Navteq spletni strani je bil res 1A - takoj, ko si oddal/prijavil napako, si na e-mail prejel obvestilo, da bodo zadevo uredili. Čez 2 tedna (povprešno) si prejel odgovor od Navteq-a na e-mail, da je zadeva vnešena in ko si preveril, je bilo RES vnešeno!

Tukaj pa sem oddal že vsaj ene 10 prijav od začetka januarja, pa do danes niti 1 ni vnešena, nobenega e-maila ne nič..... pajaci eni!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem jim danes pisal, da če ne znajo skupaj spravit enega normalnega orodja kjer se vidijo trenutni podatki za določeno mesto kot je bilo to na Navteq in če ne znajo vključit SLO ali pa vsaj, da ti shranjuje kaj si poslal naj raje nazaj omogočijo Navteq map report dokler ne spacajo skupaj malo boljšega načina kot je sedaj ali pa naj rečejo Navteq-u da jim naredi skupaj orodje kot so ga imeli oni.

To orodje na Here za javljanje napak je res podn od podna in še dolgo ne bodo dorasli Navteq-u.

p.s.
Na Here strani imaš na desni Feedback gumb in jim tam napiši s čim vse si nezadovoljen pri javljanju napak
wink-1.gif
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
Glede tistega radarja, ki sem ga omenil 9 postov višje (60 km/h), bi moral biti 130 km/h, ker se nahaja na avtocesti in ne na stranski cesti. Vse to v karti 2014.40. Prosim bi nekoga za popravek, če se da.
Aja, koordinate: 46.295767,14.283728 (google maps).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Sem jim danes pisal, da če ne znajo skupaj spravit enega normalnega orodja kjer se vidijo trenutni podatki za določeno mesto kot je bilo to na Navteq in če ne znajo vključit SLO ali pa vsaj, da ti shranjuje kaj si poslal naj raje nazaj omogočijo Navteq map report dokler ne spacajo skupaj malo boljšega načina kot je sedaj ali pa naj rečejo Navteq-u da jim naredi skupaj orodje kot so ga imeli oni.

To orodje na Here za javljanje napak je res podn od podna in še dolgo ne bodo dorasli Navteq-u.

p.s.
Na Here strani imaš na desni Feedback gumb in jim tam napiši s čim vse si nezadovoljen pri javljanju napak
wink-1.gif

So ti kaj odpisali?
hysterical-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Morda veš, kdaj bo to na voljo za Slovenijo?

Imam občutek, da so sedaj, odkar so samo na eni spletni strani, malo hitrejši pri vseh teh posodobitvah.

Sedaj bolj "pogosto" pošiljajo podatke svojim naročnikom (vsaj v avtomobilski industriji zgleda tako, saj v nekaj dnevih izide ponovna posodobitev zemljevidov, čeprav so minili komaj 4 mesecu od zadnje posodobitve). Izšli so novembra 2013 in sedaj marca 2014.

V preteklosti so zemljevidi izhajali le 1x letno za avtomobile.

Očitno se le res nekam premika
smile-1.gif
 

lan92

Zelenc'
2. feb 2014
5
0
1
ptuj
Jaz bi javil, da na Puhovi ul. v Ptuju ni vrisano krožišče na koordinatah 46.421109, 15.887099! To krožišče je sicer na stičišču Rogozniške c. in Puhove ul.! To sem ugotovil na Igo Primo navigaciji!