Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Pri izvozu na Bertoke (ko se pelješ iz Kopra proti Ljubljani) je na izvozu krožno križišče in v HERE zemljevidih kaže, da greš lahko desno mimo krožnega, čeprav ne moreš. Če želiš desno je pogoj, da greš v krožišče in izbereš 1. izhod.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Od Navteq imamo z današnjim dnem odobrene čisto vse popravke javljene tukaj v temi, javljene preko ZS in tiste preko maila, edino popravek za Resia še vedno čaka na odobritev.

p.s.
Tudi popravek od @Sylver en post nad tem je že odobren
wink-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Super
cheer.gif


Od česa pa je odvisno, ali nam odobrijo ali ne?

Se Navteq oziroma Nokia Here dodatno pozanima, če je javljeno resnično?


Sicer pa imamo 2 nova krožna v Portorožu:

1. na lokaciji 45.505249,13.602231
2. na lokaciji 45.506588,13.600568
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Škoda, ker sami od sebe (1x tedensko ali vsaj 1x mesečno?) ne preverjajo vse novosti/spremembe, ki nastanejo v Sloveniji oziroma še bolj škoda je to, ker jim nihče od uradnih ne sporoča direktno vse te novosti/spremembe.

Bi se jih dalo vprašat, kje zadeve preverijo oziroma od česa je odvisna odobritev?

Hvala za vnos
wink-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Bom poslal mail na Navteq, če se da izvedet kje preverjajo podatke oziroma od česa je odvisno, če se bo nek popravek odobril ali ne.

Navteq ne more preverjat za celi svet kje se kaj spreminja, zato pa je naredil ta orodja, da lahko vsak posameznik vnaša in jih s tem opozori, da se je nekaj spremenilo.

Upam, da dobimo odgovor kje zadeve preverjajo, ker če bomo to poizkušali preverit pri naših firmah bo isto kot bi iskali iglo v kopici sena.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Jap
smile-1.gif
Videl danes zjutraj.

Tega Monolit in Google maps nimata ne?

Dokaj uporabna "funkcija" če si recimo ogleduješ en točen naslov, kjer še nisi bil (sedaj točno veš, katera stavba bo pravi naslov).
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Monolit je 10 let za leseno žlico, saj vidiš da še napak ne moreš drugače javljat kot preko maila in potem se gredo nekega ponudnika kart, nekako se mi dozdeva, da je njihov čas potekel in bodo kmalu le še del zgodovine.

Na Google maps še nisem zasledil, bomo videli kaj bo drugo leto, ko dobimo street view
wink-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Monolit je 10 let za leseno žlico, saj vidiš da še napak ne moreš drugače javljat kot preko maila in potem se gredo nekega ponudnika kart, nekako se mi dozdeva, da je njihov čas potekel in bodo kmalu le še del zgodovine.

Mislim, da Monolit ne bo tako hitro del zgodovine, saj imajo kar veliko svojih kupcev (dva sta celo največja - Navteq in iGO), potem pa so tu še manjši kot so Mireo, Mio, Magellan itd... in oni skrbijo, da bo Monolit ostal med živimi
grin1.gif


Garmin pa mislim, da jih je pred kratkim zapustil?
rolleyes-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Potem me pa čudi, da se ti kupci ne pritožijo zaradi kategorizacije cest, napačno vrisanih cest itd. in da se pri Monolitu ne zganejo in naredijo nek vmesnik kjer bi lahko normalno javljal napake v kartah tako kot ima to urejeno Here, Navteq in Tomtom.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Glede vmesnika za sporočanje napak bi lahko kar na Monolit vprašali.

Kar se kategorizacij cest in napačno vrisanih cest tiče - po moje nihče (od kupcev) tega ne preverja, saj zaupajo lokalnemu ponudniku
smile-1.gif


Pa tudi iskreno rečeno - kdo bo preverjal te zadeve za Slovenijo, saj smo tako majhna in nezanimiva država
crazy1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem že vprašal na Monolit pa dobil odgovor, da kakega takega vmesnika nimajo v planu, da bi ga naredili.
Glede Slovenije pa je problem v tem, da nas še vedno velika večina zamenjuje za Slovaško.

Če za kak program ali kaj podobnega vprašaš zakaj ni not Slovenščine dobiš odgovor, da je in seveda ugotoviš, da je dejansko to Slovaški in ne Slovenski.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
To ni še tako grozno
smile-1.gif
ampak zakaj bi Slovaška bila boljša in v prednosti pred Slovenijo?

Lansko leto (junij 2012) smo s kolegi šli v Švico. Ko smo raznim prodajalcem povedali, da prihajamo iz Slovenije, so nekateri prodajalci rekli, da je Slovenija še vedno članica Jugoslavije in da le ta še vedno obstaja in da je Jugoslavija zelo močna skupnost večjih držav
rolleyes-1.gif


Dejansko nekateri ne vejo, kaj se dogaja z državo, ki je oddaljena 1000km.

Da ne razlagam o Italiji, kjer SAMO prebivalci Trsta vedo, da obstaja Slovenija in da smo njihovi prvi desni sosedje
grin1.gif


Že tukaj vidimo, da smo za Evropo neznani in nepomembni.

Mi je pa zelo zanimivo to, kako Monolit posreduje na Navteq podatke o posodobitvi Slovenije? Gre samo za posamezno regijo (npr primorska) v določenem času ali gre za vse regije?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če bi Monolit posredoval podatke za Slovenijo na Navteq potem bi bile napake v obeh kartah identične, zato močno dvomim, da Monolit karkoli pošilja naprej.

Ni poanta v tem, da bi bila Slovaška v prednosti pred Slovenijo ampak v tem, da ko mislijo, da so nekaj novega naredili za Slovenijo so le to dejansko naredili za Slovaško.

Za Smartphone link sem dobil odgovor, da si ga lahko prenesemo preko google play pa sem nato ugotovil, da ga lahko prenesejo dejansko na Slovaškem, šele par tednov kasneje smo lahko tudi mi v Sloveniji začeli prenašat Smartphone link preko google play.

Isti kiks je bil pri Fuel Types and EV Charging, kjer si imel vse v Slovaščini, ko si imel nastavljeno na Slovenščina in obratno, ko si imel nastavljen jezik Slovaščina.

Na spodnjem linku si lahko pogledaš kako je v originalu in kar še vedno prodajajo in kako izgleda potem, ko sem se zadeve lotil in popravil njihove napake.

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1805537/an/0/page/0#1805537

p.s.
Kljub temu, da sem zadevo javil na Garmin Slo in Garmin USA in jim opisal kaj naj popravijo se še vedno ni nič premaknilo.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Če bi Monolit posredoval podatke za Slovenijo na Navteq potem bi bile napake v obeh kartah identične, zato močno dvomim, da Monolit karkoli pošilja naprej.

Hmm, potem takem Monolit nič ne posreduje na Navteq, če prav razumem?

Meni so na Monolit zatrdili, da sodelujejo z Navteq in da jim pošiljajo razne popravke, tako da jih Navteq vključi v svoj zemljevid. Morda pa tudi pri Monolit uporabljajo Navteq map reporter in jim na ta način posredujejo popravke?
smile-1.gif


V glavnem - komaj čakam, da bodo Slovenijo prevozili Nokia Here avtomobilčki in bomo le tako dobili TOČNO in edino pravilno pokritost Slovenije.






Sedaj je pokritost taka, kot jo mi sami uporabniki sporočamo prek map reporterja in to je res super zadeva, ampak zna bit včasih problem, saj lahko eno napako prijavi več oseb z različnimi informacijami in tako naredijo samo še večjo zmedo pri Navteq saj ne vedo, kaj naj upoštevajo (primer: predor Šentvid - mislim, da je bilo sporočeno vsaj 5x različno od 5 različnih oseb za eno in isto stvar - omejitve).

Najraje bi videl, da sami prevozijo Slovenijo in tako dobijo točne podatke za vsako stvar (ceste, omejitve, izvozi, izvozne table....).

Tako kot je to pred kratkim naredil TomTom s svojimi avtomobilčki: KLIK
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pojma nimam, če in kako Monolit posreduje na Navteq, samo po logiki sodeč bi potem morale biti v obeh kartah enake nepravilnosti, najboljše je vprašat direktno na Monolit kako je s to zadevo.

Je pa res, da so najbolj točni podatki tisti, ki jih posnamejo s svojimi avtomobili in upam, da bo v kratkem to storil tudi Navteq ali Nokia.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Našel sem en mail, kjer sem že nekaj spraševal Monolit in prilagam odgovore:


1. Na kakšen način ste ob samem začetku pridobili vse točne naslove hišnih številk?

Za podatke hišnih številk uporabljamo evidenco Geodetske uprave Slovenije.


2. Na kakšen način pridobivate podatke o posodobitvah določenih naslovov, cest, križišč, krožišč..?

Posodobitve podatkov pripravljamo na podlagi zajema podatkov z 2 terenskima voziloma, ki dejansko prevozita in posnameta situacijo na terenu.

Redno pa tudi spremljamo načrte gradnje in obnove državnih in občinskih cest ter preverjamo pripombe s strani uporabnikov.


3. Na koliko časa posodabljate vaš Monolit zameljevid?

Na leto pripravimo 4 nove verzije kartografije, najbolj ažurni podatki so seveda na našem portalu Monolitmap, sicer pa naši naročniki v svojih produktih posodabljajo karte od 1× pa do 4× letno odvisno od dogovora (npr. zemljevid najdi.si je posodobljen 2× na leto).

4. Poleg iGO Primo in Miredo Dont Panik, ali imate poslovanje še z katerim drugim ponudnikov cestnih navigacij?

Poleg omenjenih navigacij naše podatke uporablja tudi Garmin, Mio, Magellan, AvMap. Poleg navigacijskih naprav naše podatke uporabljata tudi Google in Nokia (prej Navteq).


5. Ali nameravate v prihodnje skleniti posel tudi z avtomobilskimi ponudniki cestnih navigacij (v mislih imam npr. original vgrajene navigacije v razne avtomobile: Citroen, Peugeot, Audi...), saj bi s tem omogočili zelo podrobno pokritost zemljevida Slovenije v samih avtomobilih in s tem lažjo odločitev za nakup takega avtomobila (z že vgrajeno navigacijo).

Posredno se naše karte že uporabljajo v avtomobilski industriji preko našega partnerstva z Nokio, ki dobavlja karte za skoraj 70% avtomobilskih znamk.

Žal s strani samih proizvajalcev zaenkrat ni bilo večjega interesa po sodelovanju, morda se bo v prihodnje tudi to spremenilo, saj so se poenostavili tudi načini za posodabljanje kart v predvgrajenih navigacijah.

To je to kar imam na e-mailu, več pa sem zvedel v samem pogovoru z njihovo predstavnico g. Majo.