Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Če pelješ v smeri proti fotografu, te navigacija napoti levo.

Lokacijski podatki slike:
GPS information: -
GPSLatitudeRef - N
GPSLatitude - 45 59 4.33 (45.984536)
GPSLongitudeRef - E
GPSLongitude - 15 20 38.66 (15.344072)
GPSAltitudeRef - Sea level
GPSAltitude - 275.00 m
GPSTimeStamp - 11 22 12.00
GPSDateStamp - 2013:10:07
 
Nazadnje urejeno:

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.745
357
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Na Navteq map report je že pravilno prikazano 110km/h, torej bo v 2014.30 ali naslednji karti že prikazovalo pravilno omejitev.

Sej hitra cesta je pravilno 110 že sedaj, problem so predori kateri imajo omejitev 80 km/h, ampak jih "ne zazna" in kaže omejitev 110 skozi celotno traso. Ampak o tem smo že razglabljali tudi v temi AR....
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.585
287
83
www.kacnje.eu
Pri ceh cestnih navigacijah je malo zoprno, ker imajo različni ponudniki različen odnos do najnižjih kategorij "cest". Recimo Monolit, ki ima najbolj podrobno, ima označene tudi nekatere planinske poti. Vendar !!! - so označene popolnoma enako kot recimo makedamske ceste. Zato se marsikomu zgodi, da z Monolitko zaide predaleč v težave. Najbolje bi bilo, da bi bilo več kategorij pri teh slabših "cestah". Ker pa to očitno ne gre (ali pač še ni narejeno), je vprašanje ali takšne "ceste" vreči ven iz cestnih navigacij.

Pri Monolitki na nek način s to "natančnostjo" prav pretiravajo - vrisana je recimo peš pot na Kamniško sedlo in celo nemarkirane poti na Veliko planino.
evil.gif
Pojma nimam, kaj storiti s takšnimi.
Da je zmeda še večja, je makedamska cesta proti Kamniškem sedlu (Jermanca) narisana narobe - pri Monolitki. Torej cesta je narisana narobe (prekmalu se konča, ne zavije čisto v pravo smer), peš pot pa je vrisana.
Ali sedaj navigacija peš pot upošteva, če imaš izbranega pohodnika in ne avtomobil, pa ne vem. Kar malo dvomim glede na to, kako pogosto ljudje zaidejo v težave.
Moj nasvet je, da pri Monolitki izključite makedam oz. ga uporabljate skrajno previdno, saj se hitro znajdete na kolovozu.


Da ne filozofiram, še konkretna pripomba,
Zgrešeno vrisana recimo pot/kolovoz pri Teleatlasu
N46.26702 E14.60521

Pravilno je tako, kot ima Monolit (pot/kolovoz) - na večjo cesto se priključi višje, kot je vrisano.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Pri monolit jim je tezko javlat napake, ker mores vse opisovat in prilagat slike, ce bi imeli tako kot navteq bi bilo lazje.

Poleg tega pa...tudi če jim sporočiš na e-mail (tak postopek je edini) dobiš odgovor (ČE??) čez par mesecev ali ga sploh ne dobiš (tako kot jih jaz nisem prejel).

In sedaj naj jaz vem, ali bodo moje opazke upoštevali in jih vključili v svoj zemljevid, ali se ne strinjajo z njimi in jih ne bomo vključili...
sprasujem se.gif


Se pa strinjam, da morda pretiravajo z natančnostjo....včasih ko se peljem po raznih vasicah me na vsakem ovinku usmerja levo in desno, čeprav nimam nikamor za zavit (no razen na kakšno težko prevozno in kamnito cesto, ki se po 100m konča)
rolleyes-1.gif


Prav "dosadna" je ko non stop (vsakih 10 sekund) govori: čez 200 metrov zavijte levo - zavijte levo, čez 200 metrov zavijte desno - zavijte desno, čez 150 metrov zavijte desno - zavijte desno itd... Dejansko mi hoče povedat, da naj ostanem na tej glavni cesti in da ne smem zavijat s poti...Pa sej se vozim po glavni cesti ženska in sigurno ne bom zavijal s poti in se vozil po neki kamniti cesti
grims-1.gif


Reči mi, da naj ostanem na tej cesti 10km in me potem na križišču/krožišču usmeri in ne prej na vsakem ovinku
grin1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.585
287
83
www.kacnje.eu
Zjutraj sem malo filozofiral o kartah. Imam občutek, da je velik korak naprej naredil Google. Novi Google Maps je sicer počasnejši, vendar se mi zdi silno natančen.
Tole na linku je Stahovica, kjer sem zjutraj opozoril na napako:
Stahovica
Tukaj je povsem točno, ceste se ločijo po kategorijah, ločeni pa so kolovozi oz. pešpoti, še najbolj pa me je presenetilo, da se sedaj lepo vidijo stavbe in če klikneš nanjo, dobiš tudi hišno številko.

Presenetljivo dobro. Res je, da se je pred kakšnim mesecem po naših koncih vozil Googlov avto (in to po takšnih cesticah, da skoraj ne bi verjel - žal sedajle ne najdem slikice).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Ima Mireo tovornjakarski profil?
iGO Primo za iOS, če ga kupiš ti ob legalnem posodabljanju kart ponudi Monolit karto za prenos?

- Mislim, da Mireo nima za tovornjakarje frofil (nikjer ne najdem)

- iGO Primo za iOS ti legalno posodablja vse karte (tako Navteq kot tudi TopMap - Monolit), so pa posodobitve zelo redke (1x letno, max 2x)
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.585
287
83
www.kacnje.eu
Kdaj bo v IGO kartah
evil.gif
?

Sicer pa še ena današnja pripomba za Teleatlas (v IGO) - na Celovški, ko se zavija na avtocesto proti Kranju, se izrišeta zgoraj tisti veliki tabli (kot na cesti). Na tisti, ki kaže proti avtocesti priše "Branik", namesto "Brnik" ...
Ne vem pa, če to lahko vpišete v njihovo aplikacijo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@sylver

Ne vem, če se bo to poznalo v kartah, očitno je narejeno le za lažjo delo na map report.

@krava

Sem jim poslal mail, da imajo na tabli napačno ime in, če bi ga lahko popravili.
Če boš imel kaj časa bi te prosil, če lahko narediš simulacijo mimo te table in če mi lahko pošlješ print screen iz iGO, če bi slučajno rabili, če ne bi vedeli kje točno je problem.