spet iščem bojler :)

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Zaradi obnove kopalnice rabm nov bojler. Zakomplicira pa se, ker rabim 'ležečega'. Že z iskanjem navadnega sem imel probleme, povsod same neznane kitajske ali romunske firme.
Drug problem je pa še ta, da na internetu ne najdem nobene ponudbe.

Torej rabim:
- 80 litrov
- 'ležeča' izvedba
- čim manjša poraba el. energije (a sploh obstajajo A ali A+ energ. razred?)
- priznana firma

Kje iskat? V poštev pride MB z širšo okolico. Če pa obstaja kje internetna prodajalna in pošljejo na dom, pa še toliko boljše...

Hvala za pomoč!
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Ko sem sam rabil podatke o bojlerjih jih tudi nikjer na internetu nisem dobil. V Merkurju pa se jih da kar precej naročit. Običajno so kar od Gorenja. Sicer mene so zanimali kuhinjski, samo mislim, da imajo ravno tako kopalniške.
Če do ponedeljka ne boš nič pametnega izvedel javi, pa bom malo poklical.

lp
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Jaz sem v petek kupil 80 l kopalniški bojler. Sicer sem iskal stoječega, ampak pri tem sem naletel na kar precej ležečih in to priznanih znamk. Bil sem v Merkurju in Mercator tehniki. Res ne vidim kakšnega hudega problema!
confused-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Gorenje dela vse sorte bojlerje in ni hudič, da ne bi imel tudi 80l ležečega.
Na A klaso pa kar pozabi: stvari z električnimi grelci so požrešne ko hudič.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
mavi d.o.o v melju specializorani na kopalniško in inštalatersko opremo...inštalaterji veliko jih kupuje tam
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
PO moje ima Gorenje res ležečo izvedenko.

Glede A razreda pa....za kaj takega si boš moral omisliti Toplotno črpalko...potem bo poraba padla za pribl. 3 x.

Do takrat pa lahko zgolj poiščeš bojler z boljšo izolacijo (Da ne izgubljaš po nepotrebnem toplote) ter kupiš nastavljivi el. timer ter zadevo priključiš na 2 (nočno) tarifo...s tem kuriš elektriko ki je 50 % cenejša (To zadnje sem jaz naredil ravno to soboto....inevsticija te pride 10 EUR, 2 uri dela....pa mislim da se bo na porabi elektrike hitro poznalo).
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
ležeče ima gorenje in ariston, oboje ima merkur. Sam sem najprej želel ležečega, a sem kasneje vzel navadnega 50L, pa paše v lukno ko ata na mamo
grin1.gif
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Našel danes v Merkurju ležečega gorenjca za 196 EUR. Mater, 50 EUR dražji od primerljivega pokončnega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
dajte mi povedat, tisti ki kaj čistite vodni kamen v bojlerju....kako odšravfate vijak, da lahko vzamete grelec ven?

Sem dobil od žlahtnika en 'home made' nastavek....pa ni zdržal oz, je premehak...ker talče naš bojler verjetno v 10 letih še ni bil spucan (Niti odšravfan)....torej iščem nastavek 42 za gedoro?

kak ideja kje priti do njega? oz. kak drug naæčin kako zadevo odšravfat (za tiste ki še niste tega počeli...z 'ror cangami' ne prideš zraven!)
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
ter kupiš nastavljivi el. timer ter zadevo priključiš na 2 (nočno) tarifo...s tem kuriš elektriko ki je 50 % cenejša (To zadnje sem jaz naredil ravno to soboto....inevsticija te pride 10 EUR, 2 uri dela....pa mislim da se bo na porabi elektrike hitro poznalo).

Tukaj te ne razumem najbolje kaj bi rad povedal. Kakšen timer in zakaj? A čez dan nimaš vklopljenega bojlera? Ga vklopiš samo, ko je nočna tarifa?
17758-icon_confused.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
Hm, bratranc ma servis gospodinjskih aparatov, ampak po pravic povedan ne vem, kaj točno on ima. Ker ponavadi se to vsaj pri strankah ne puca, ker kličejo šele takrat, ko crkne
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Tukaj te ne razumem najbolje kaj bi rad povedal. Kakšen timer in zakaj? A čez dan nimaš vklopljenega bojlera? Ga vklopiš samo, ko je nočna tarifa?
17758-icon_confused.gif
Če imaš dovolj velik bojler in ti znese količina ogrete vode za čez dan, se potem to vsekakor splača naredit. Jaz imam isto. Timer, ko je nižja tarifa vključi gretje, če pa slučajno čez dan zmanjka, pa enostavno na timerju ročno vključim. Koliko se pozna? Točno toliko kot je razlika med visoko in nizko tarifo
cheer.gif
.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Ga vklopiš samo, ko je nočna tarifa?
17758-icon_confused.gif

točno tako!

Zdaj sem v fazi uravnavanja 'jakosti' gretja da v nočni tarifi segreje do te mere da drži topla voda cel dan.

Glede čiščenja bojlerja.....meni ni problem spucat...samo ensotavno mi ni jasno kje bi prišel do gedore 42.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Prmejdun, da pa le nisi toliko *!*!*!*!*!*, kot sem mislil.
grin1.gif


Dobra ideja ni kaj. Dejansko sem tudi jaz v službi večinoma od 6.00 - do 17.00 in je čez dan res neumno, da bi grel celotno zadevo.

A bi na to temo napisala kaj več? Recimo litražo bobna, moč, čas od kdaj do kdaj grejeta, na katero temperaturo in kako dolgo potem drži segreta voda.

Potem me pa zanima še, če sta dala timer v omarico z varovalkami ali sta ga montirala kar v bojler? Mogoče kakšna verzija, ki bi jo montiral vzporedno s stikalom na steni?

Aja, pa konec koncev, sta računala če se splača? Če recimo vodo greješ od 15 stopinj do 65, traja recimo tri ure, po 2KW. Se pravi, da 6KWh izgubiš, že ko timer vklopi. Bojler pa ima izgub 1.5KHh/24h, če dogreva cel dan. Sta metala to kaj v številke?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Jaz sem kupil navaden elektronski timer za vtičnico, cena pičlih 10 EUR in sem nastavil za cel teden vnaprej, vključno s tem, da v soboto in nedeljo pa greje cel dan. To je to.
Glede tistih izgub pa: sem zelo prepričan, da v mojem primeru ne pridejo v poštev. Pač toplo vodo porabimo ravno do večera in potem jo bojler segreje ter dogreva še do jutra. V vsakem primeru, bi moral vodo segrevat. Je pa verjetno ceneje v nižji tarifi. Sem prepričan, da se je tistih 10 EUR že zdavnaj povrnilo.
grin1.gif


PS: Mene tudi zanima glede čiščenja bojlerja. To bi tudi jaz potreboval, verjetno.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Bom dal v številke, ko kupim nov bojler.
smile-1.gif


Čiščenje? Moj stari je bil tak, da je imel nekaj torxov. Si mu odvijačil vse skupaj, vzel grelec ven, ga priklopil na suhem, da je kamen stran popadal in je to bilo to.
wink-1.gif