Menorca in Malorca

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Alora, je bil kdo na kakem od sledecih otokov? Kateri je zanimivejsi in ima lepse plaze...kolikor gledam po GE se mi Menorca bolj dopade. Tudi glede na velikost otoka, bi bilo potovanje po otoku mozno s skuterjem oz. motorjem, namesto da rentamo avto. Se mi pa na Menorci plaze zdijo tezko dostopne...

Kakrsnekoli informacije o kateremkoli otoku dobrodosle.
Fotoreportaze ne najdem nobene....
LP
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Mallorca: Leti z Ryanairom, na cajte so karte po 18 EUR v eno smer iz Italije.

glede turističnih krajev imaš na voljo:
* sever Alcudia, Port de Pollenca in Can Picafort (doooolge peščene plaže, trgovince, lokalčki....)
* vzhod (Cala d"or. Porto Cristo, Callas de Mallorca, Cala Millor,...)
* JV kjer je S'Arenal nemški raj z 7 km dolgo peščeno plažo, kolbasami, pivom in v sezoni mnogo pijanimi osebki, znana je plažo po t.i. Ballermann 6 lokalu in feštami
*JZ (Magaluf, Palmanova in Magaluf), kjer kraljujejo angleži, še posebej v Magalufu.

V vseh naštetih krajih so plaže drobnopeščene oz. mivkaste, z možnostjo najetja senčnika in ležalnikov (cena za komlet je 13,5 EUR).

Na plažah ni zoprnih prodajalcev kiča, ker imajo neke vrste varnostnika in redno kroži okoli policija. Občutek varnosti je dober, takoj za plažo so lokali in trgovine, fastfoodi in vse kar paše v tak živžav.

glede avta večina vzame vozilo pri Goldcar, karpomeni da je nonstop vrsta, ker v sezoni avioni pristajajo na par minut. Ostali ponudniki nimajo nobenih vrst, so pa dražji in imajo novejše in lepše avte.

hoteli so v sezoni 2x dražji kot v predsezoni, priporočam obisk v drugi polovici septembra če si umirjen tip oz. v juliju in avgustu če greš tja žurat z zelo polno denarnico.

Sam se bil po celem otoku, notranjost me ni posebej fascinirala. Za še kaj več pa kr vprašaj.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Zaenkrat hvala....mas kake slike?
Prodajalci kica me ne motjo, se malo pomenis z njimi in je...so nadlezni, samo ce si prijazen do njih ni problema. Vsaj meni ne, ker itak se mi malo smiljo, ko nalozeni ko mule v najvecjem soncu vlacijo 30kg robe, ko jih 99% folka ignorira in prezira, dejansko hocjo pa sam kak evro zasluzit.
Malorca je verjetno ze malo prevelika da bi sel s skuterjem okol bluzit, tako da je verjetno avto kar nuja? Kake so cene goriva in cene hrane zunaj? Kje si ti bival oz. kateri kraj bi priporocal? Si sel v lastni reziji ali preko agencije? Aja morje je toplo? Nekaj sem slisal da je dosti meduz?

Ko malo prestudiram zadeve, te pa ze pocukam za se kak info.

LP
 
Nazadnje urejeno:

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
bivali smo v Calas de Mallorca (vzhod otoka) in v Palmanovi. Meni je bilo pomembno da je hotel imel lasten parking in bazen. Cene goriva so podobne kot pri nas mogoče se mal nižje. Pivo in ostale pijače (prevladuje cider) v (kvazi) trgovinah po turističnih središčih nekje po cenah našega Petrola, LIDL in ostali trgovci isto kot pri nas.

Za temperatur morja poglej na netu, je par strani podobnih kot meteo.hr kjer imaš trenutno temperaturo. so pa temperature nekje podobne našim, mogoče jeseni malo toplejše kot pri nas.

Meduz nism videl, voda je krasna meni sta bila Magaluf in še bolj Palmanova zelo všeč, bolj kot karkoli drugega na otoku. Vse je "pri roki" tudi vodni park je v bližini in vedno se nekaj dogaja. Hrana zunaj je malenekost dražja kot pri nas (priobalne taverne, fastfood je enako, maš vse živo od steakhousa do angleškega puba oz. nemške pivnice na drugi strani zaliva)
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Preveri še ponudbo Ibize, ker nizkocenovniki letijo tudi tja, tam bi mogoče lažje predihal otok s skuterjem. Mene čaka drugo leto, sicer z avtom in junija, ker imajo te otoki en svoj čar. Če primerjam s Hrvaško pa sploh. Hrvaška je zaspana in dolgočasna tuid med sezono dočim Španija kar vre
smile-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Aha po prebranem me Malorca ze malo odvraca...prevec Portoroz style :p Same mestne plaze, dolge 4km, kjer folk lezi ko sardela en ob drugem. Prevec turisticno.

Sepravi bom iskal bolj info glede Menorce...ima kdo kak info o tem balearskem otoku?
LP
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
To je za dva popolnoma različna dopusta.

Menorca na izi, Malorca žur (Ibiza žur na kvadrat)

Plaže male, težko dostopne (razen na jugu). Z vespo bolj težko prevozna, ker je precej v hrib:). Kraljujejo Angleži (imajo guiness povsod), razen od 1-15.8 ko je (bilo) polno Italijanov. Takrat so tudi plaže, ki so bolj majhne, precej polne.

PS. precej komarjev, če ne piha veter
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Hvala ferdo
To s komarji je dobro vedet. Kako pa je mozno dostopat do teh malih plaz na Menorci? Gre z motorjem, ali je edina varinata pes in vlacit robo s sabo.

LP
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Edina varianta NI peš:)

Povsod z avtom ali motorjem. Ker so kar precej raztrosene po otoku. Imaš tudi precej bazenov - aqua parkov, tam so Angleži (nisem bil, so se mi zdeli zelo za otroke, res pa je to bilo 7 let nazaj!)
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Naj te Mallorca ne odvrne, glavni žurerski konci so res S'Arenal in Magaluf, ostalo pa je precej bolj mirno in sploh sever ter SZ del otoka so čisto nasprotje živahnemu dogajanju.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Me ni odrvrlna, se mi zdi zanimiv otok, z lepim morjem. Mogoce bi bila varianta, ko bodo otroc...ma zaekrat pa mi tele dolge plaze s hotelskimi lezalniki ne sedejo.

Bom pregledal malo se tripadvisor.
Hvala vsem...potalam zvezdice.

LP
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
a v lastni režiji pa ne upaš?bo veliko cenejše.glej lete z easyjetom iz benetk,uporabi booking ali homeaway,za renta car pa tudi ni težko no
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Do sedaj sem potoval zgolj v lastni reziji, sedaj z 8 mesecnikom pa ne vem ce upam, z agencijami pa se nisem potoval, zato sprasujem.

Seveda upaš, ne delaj si problemov, če ni potrebe.
Kaj bo pa z agencijo drugače? Enega posrednika več boš imel, če bo slučajno kaj narobe. Ta ti bo znal povedati, kje je recimo bolnišnica, ampak to ti zna povedati tudi kdorkoli drug.

Zabukiraš nastanitev, retaš avto, ga prevzameš na letališču in to je to. Pa na zdravstveno zavarovanje ne pozabi.

Agencijski način je trpanje v avtobus, vedno je zraven čakanje par mandeljcev, ki kar ne najdejo ven iz letališča ali pa bluzijo po lokalih, potem razvažanje, po Murphyju si vedno v zadnjem hotelu, tako da si najdlje na avtobusu. Podobna zgodba je pri poti nazaj na letališče.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Citat:
Pa na zdravstveno zavarovanje ne pozabi.

Pa to ne na Evropsko ampak na dodatno turistično - ima triglav family paket za 50-60 EUR za celo leto. S tem te krije praktično povsod (tudi pri privat hotelskih oz. lokalnih dohtarjih). Kartica EU zdrav. zavarovanja pa velja samo v javnem zdravstvu države, ki jo obiskuješ.

Z 8 mesečnikom greš pa lahko marsikam, ampak vprašanje kaj boste imel od tega. Sploh na hodit tja julija ali avgusta. Za majhne otroke in vedno utrujene starše je bolj primerna Španija v septembru in oktobru.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Do sedaj sem potoval zgolj v lastni reziji, sedaj z 8 mesecnikom pa ne vem ce upam, z agencijami pa se nisem potoval, zato sprasujem.

Seveda upaš, ne delaj si problemov, če ni potrebe.
Kaj bo pa z agencijo drugače? Enega posrednika več boš imel, če bo slučajno kaj narobe. Ta ti bo znal povedati, kje je recimo bolnišnica, ampak to ti zna povedati tudi kdorkoli drug.

Zabukiraš nastanitev, retaš avto, ga prevzameš na letališču in to je to. Pa na zdravstveno zavarovanje ne pozabi.

Agencijski način je trpanje v avtobus, vedno je zraven čakanje par mandeljcev, ki kar ne najdejo ven iz letališča ali pa bluzijo po lokalih, potem razvažanje, po Murphyju si vedno v zadnjem hotelu, tako da si najdlje na avtobusu. Podobna zgodba je pri poti nazaj na letališče.

uf, očitno dobro poznaš zadeve
confused-1.gif


enako se da naredit vse z nizkocenovniki in vse preko über in zuper portalov, če kdo želi.
Aja, pa cena je podobna, če ne enaka, ne moreš verjet.

Včasih pač kdo želi več udobnosti in varnosti v smislu predstavnika/pomoči pri dopustu.